4 کیلوگرم در یک ماه با تردمیل وزن کم کنید!

9 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 14 : 36 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انجام تمرینات ورزشی و کالری سوزی بر روی تردمیل رابطه مستقیمی با کاهش وزن دارد؛ کم کردن 4 کیلوگرم در یک ماه کار ساده ای نیست؛ اما امکان پذیر می باشد و اگر به روش های صحیح و اصولی انجام بشود به بدن آسیب نمی رساند؛ اگرچه اغلب پزشکان تغذیه معتقدند افراد نباید در ماه بیش از 1 کیلوگرم وزن از دست بدهند؛ ولی چون در این روش تمرکز ما بر روی ورزش است نه رژیم غذایی، احتمال آسیب دیدگی از بین می رود؛ چراکه ورزش کار مفیدی برای بدن محسوب می شود.

برای کاهش وزن می بایست روزانه به انجام تمرینات ورزشی بپردازید و از یک رژیم غذایی مناسب نیز پیروی کنید. اگر بتوانید در روز 3500 کالری بسوزانید، 450 گرم چربی از دست خواهید داد؛ بنابراین برای کاهش 4 کیلوگرم از وزن خود در یک ماه مجبور هستید هر روز بیش از 3500 کالری بسوزانید.

پیش از آن که این برنامه را شروع کنید، وزن خود را اندازه بگیرید و در پایان ماه نیز دوباره بر روی ترازو بروید تا مشخص بشود برنامه تا چه اندازه برای شما مناسب بوده است. این کار موجب ایجاد انگیزه می شود و شما را به ادامه برنامه های بعدی تشویق می کند.

تردمیل های مدرن امروزی در حین تمرین مقدار کالری را که از دست می دهید بر روی مانیتور نشان می دهند، این اطلاعات را یادداشت کنید و به کالری که با خوردن مواد غذایی به دست می آورید توجه داشته باشید. کاهش وزن زمانی اتفاق می افتد که حداقل 250 تا 500 کالری بیش از آنچه به دست آورده اید از دست بدهید. به عنوان مثال اگر فردی روزانه به طور طبیعی 1750 کالری می سوزاند باید 1500 کالری بخورد. اگر همزمان با کاستن کالری مصرفی هر روز با تردمیل به ورزش بپردازید، مطمئن باشید لاغر می شوید.

بدن هر فردی برای ادامه حیات حتی در حالت استراحت کامل کالری از دست می دهد. به کالری سوزی که در حالت خواب اتفاق می افتد BMR بدن می گویند. یک فرد 70 کیلویی معمولی در 8 ساعت خواب حدود 184 کالری می سوزاند. نکته مهم این که اگر تمرینات هوازی به درستی انجام بشود BMR انسان یا همان سوخت و ساز در حالت استراحت بیشتر می شود.

یعنی پس از یک ورزش صحیح و اصولی شما حتی در حالت خواب هم چربی از دست می دهید. ورزش چربی های اضافه را از میان برده و به ایجاد توده عضلانی منجر می شود، افزایش توده عضلانی BMR را تا 15 درصد افزایش می دهد. برای این که بتوانید در یک ماه 4 کیلو وزن از دست بدهید، باید حداقل 6 روز در هفته و هر روز یک ساعت، با تردمیل ورزش کنید.

انجام تمرین ورزشی بر روی تردمیل کمک می کند چیزی حدود 600 تا 800 کالری بسوزانید که البته مقدار کالری سوزی به شدت تمرین نیز بستگی دارد. اگر به دلیل مشغله زیاد قادر نیستید در روز یک ساعت کامل برای ورزش وقت بگذارید، این زمان را به 2 بخش 30 دقیقه ای تقسیم کنید. می توانید صبح 30 دقیقه و عصر نیز 30 دقیقه ورزش کنید.

با سوزاندن کالری بیشتر چربی های بیشتری از دست می دهید. کم تحرکی نه تنها تناسب اندام را از بین می برد و موجب چاقی می شود، بلکه باعث می شود به بیماری های زیادی از جمله دیابت، بیماری های قلبی- عروقی، بیماری های تنفسی و ... دچار بشوید.

ورزش به روش تناوبی یا اینتروال برای چربی سوزی کارسازتر از تمرینات بدون وقفه و یکنواخت است. هنگامی که بر روی تردمیل به انجام تمرین ورزشی مشغول هستید گاهی سرعت خود را تا آنجا که می توانید بالا ببرید و 2 الی 3 دقیقه با نهایت توان خود بدوید و بعد سرعت خود را کاهش داده و 1 دقیقه استراحت فعال داشته باشید، یعنی آهسته راه بروید و همین چرخه را تا بیش از 30 دقیقه ادامه بدهید.

با ورزش بیشتر، به تدریج آمادگی جسمانی فرد بالا می رود و می تواند تمرینات شدیدتری را پشت سر بگذارد. آمادگی جسمانی بیشتر و بالا بردن سطح تمرینات سبب می شود کاهش وزن به صورت تساعدی اتفاق بیفتد. حتی اگر کاهش وزن تساعدی نداشته باشید با 1 کیلوگرم وزن از دست دادن در طول هفته، پس از چند ماه خواهید دید که اندام شما نسبت به گذشته متناسب تر و زیباتر شده است.

در طی مدتی که مشغول کاهاش وزن هستید، هرگز ناامیدی را به خود راه ندهید. حتی اگر رژیم خود را شکستید، می توانید با افزایش زمان ورزش آن را جبران کنید.

تردمیل برای تناسب اندام و کاهش وزن، دستگاه بسیار مناسبی محسوب می شود. با وجود یک تردمیل خانگی در هر زمان از شبانه روز که فرصت پیدا کنید، می توانید به فعالیت ورزشی بپردازید و دیگر آلوگی هوا، نامساعد بون آب و هوا، تاریکی، عدم امنیت و ... مانع شما نخواهد شد.

برخی از تردمیل های چند کاره مجهز به یک پایه دراز و نشست هستند. انجام ورزش قدرتی دراز و نشست که در زمان کوتاهی اجرا می شود، به تنهایی کاری برای لاغری و حتی آب شدن چربی های شکم انجام نمی دهد. این ورزش فقط عضلات شکم را سفت می کند؛ ولی پس از دویدن وقتی بدن هنوز گرم است تاثیر فوق العاده ای دارد. اگر تردمیل شما مجهز به این پایه نیست پس از پایان تمرین اصلی از تردمیل پایین بیایید و با کمک وسایل دیگر این ورزش را انجام بدهید.

در صورتی که یک ساعت تمرین با تردمیل برای شما یک نواخت و کسل کننده است می توانید هر 20 دقیقه به انجام حرکاتی مانند دراز و نشست، پای کرال، شنا سوئدی و... بپردازید و تمرینات با وقفه انجام بدهید. با این روش در مدت زمان کمتر از از 3 ماه چربی های شکم شما به تاریخ خواهند پیوست و دیگر اثری از آن ها نخواهید دید.هیچ گاه برای شروع ورزش و داشتن اندامی متناسب دیر نیست؛ از همه مهم تر این که ورزش برای شما سلامتی روح وجسم به همراه می آورد.

30 دقیقه قبل از شروع تمرینات یک لیوان آب بنوشید و در حین تمرین نیز یک بطری آب در دسترس داشته باشید و هرگاه احساس تشنگی کردید چند جرعه آب بخورید و گلویی تازه کنید. این کار دمای بدن شما را متعادل نگه داشته و به بهتر شدن سوخت و ساز کمک می کند. هرگز بدون کفش ورزشی مناسب بر روی تردمیل یا هر دستگاه ورزشی دیگری نروید؛ این کار به عضلات و مفاصل شما آسیب وارد می کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :