چگونه یک تردمیل خوب بخریم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 14 : 4 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یک دستگاه ورزشی هوازی خانگی و باشگاهی است، برخی افراد به دلایل مختلف از جمله مشغله های فراوان کاری، نامساعد بودن هوا، آلودگی هوا و عوامل دیگر توانایی رفتن به محیط باز برای ورزش را ندارند. تردمیل وسیله ای مناسب است تا این افراد به راحتی در محیط خانه یا محل کار خود به ورزش و تمرینات روزانه بپردازند. اگر تصمیم گرفته اید یک تردمیل مناسب تهیه کنید، باید در ابتدا نیازهای خود را از یک تردمیل در نظر داشته باشید و سپس در میان مدل ها و برندهای مختلف برای تردمیل انتخاب کنید.

نکاتی که برای انتخاب یک تردمیل خوب باید در نظر گرفته شود عبارت اند از:

بدنه: اسکلت اصلی تردمیل می باشد که بخش های مختلف روی آن قرار می گیرد. که از فولاد یا آلومینیوم تهیه شده است و روی آن را با مواد ضد زنگ پوشانده اند. تردمیل هایی که دارای قدرت موتور بالایی هستند باید بدنه محکم تری داشته باشند. تردمیل هایی که در باشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند به دلیل اینکه وزن کاربر مشخص نیست باید محکم باشند و تردمیل های خانگی نیز باید متناسب با وزن کاربران آن انتخاب شوند.

دسته: تردمیل دارای اجزاء مهمی مانند دسته است. در هنگام خرید باید به دسته ها توجه شود که شل نباشد یا در هنگام دویدن یا راه رفتن مزاحم شما نباشند.

موتور: موتور در تردمیل یکی از نکات مهم است که باید مورد توجه قرار بگیرد و قدرت موتور در انواع تردمیل از 1 اسب بخار تا 6 یا 7 اسب بخار متغیر می باشد.

سرعت: در زمان استفاده از تردمیل، اینکه می خواهید روی آن راه بروید یا بدوید سرعت آن را در نظر بگیرید. معمولا سرعت استفاده برای کاربر بین 3 تا 7کیلومتر در ساعت می باشد و برای افرادی که می خواهند بدوند بین 6 تا 10 کیلومتر در ساعت است و از این سرعت بالاتر برای دونده های حرفه ای مناسب می باشد.

تحمل وزن: قدرت تحمل وزن تردمیل به معنای بالاترین میزان وزن یک کاربر که به صورت استاندارد تردمیل میتواند تحمل کند و همه فرایند اصلی دستگاه از جمله حرکت موتور یا اعمال مربوط به شیب با وجود آن سنگینی بدون مشکل انجام می میشود، است. این قدرت تحمل به عواملی از جمله بدنه، قدرت موتور، ابعاد دستگاه، ابعاد تسمه، ابعاد غلطک و ضخامت تسمه بستگی دارد. در تردمیل هر چه موتور قوی تر، بدنه محکم تر باشد، قادر است وزن بیشتری را تحمل نماید.

ضربه گیر: تردمیل ها با داشتن ضربه گیر از آسیب به زانوها و مفاصل جلوگیری می کنند. در برخی تردمیل ها ضربه گیر به صورت لاستیک منعطف زیر تخته آن قرار دارد که از فشار وارد شدن به کمر و مفصل ها جلوگیری می کند. بعضی تردمیل ها مجهز به ضربه گیر SDS می باشند که این ویژگی علاوه بر دفع فشار وارده به مفاصل، در زمان راه رفتن حالت انعطافی ایجاد می کند.

شیب: تردمیل یک دستگاه ورزشی است که می توان بر روی آن راه رفت و دوید. تردمیل دارای ویژگی شیب می باشد. این شیب در بعضی تردمیل ها 1تا5 درجه به صورت دستی و در برخی دیگر 15 تا 25 درجه به صورت برقی تنظیم می شود.

نمایشگر: مانیتوری بر روی تردمیل قرار دارد که میزان سرعت، مسافت، درجه شیب، زمان، میزان کالری مصرف شده و حتی تعداد ضربان قلب کاربر یا ورزشکار را نشان می دهد و او می تواند با اطلاع از وضعیت جسمانی خود، تمرینات ورزشی خوبی تهیه نماید.

امکانات اضافی: برخی از تردمیل ها علاوه بر داشتن امکان راه رفتن و دویدن امکانات جانبی دیگری دارند از قبیل دسته شنا برای انجام حرکات شنا، مسگری برای لاغری شکم و پهلو، پایه ی دراز و نشست و همچنین کش ایروبیک برای تقویت نمودن عضلات بالاتنه و یک ماساژور برقی که در قسمت هایی که چربی زیادی دارند موجب بالا رفتن گردش خون و باز شدن مویرگ ها می شود و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد که این تردمیل ها را چند کاره می نامند.

ایمنی: در تردمیل ها گیره ای وجود دارد که به لباس متصل می شود و ایمنی را در هنگام حرکت فراهم می کند، زمانی که کاربر در حین تمرین تعادل خود را از دست دهد با تکان ناگهانی او گیره از لباس کنده می شود و تردمیل خاموش می گردد.

قیمت: با در نظر گرفتن نیاز خود و با بررسی همه مدل ها در تردمیل می توانید مناسب ترین گزینه را با قیمت مناسب تهیه کنید.

با در نظر گرفتن این نکات میتوانید تردمیلی خوب با قیمتی مناسب تهیه کنید و با انجام دادن ورزش از مزایای آن بهره مند شوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :