چگونه شکم خود را در 6 هفته کوچک کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 15 : 6 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کوچک کردن شکم در مدت کوتاهی غیر ممکنی نیست، به شرط آن که توصیه های ما را اجرا کنید. بسیاری از مردم جهان در سنین مختلف و به ویژه در اواخر جوانی و در دوران میانسالی، چه مرد و چه زن با مشکل تجمع چربی در ناحیه شکم رو به رو می شوند و از داشتن شکمی بزرگ شرمگین هستند و مدام می خواهند این عضو را پنهان کنند.

بسیاری تصور می کنند با انجام حرکات ورزشی که به شکم و پهلو فشار وارد می کند، می توانند از شر چربی های پهلو و شکم خلاص بشوند؛ در حالی که این اشتباه است؛ برای سوزاندن چربی های اضافه بدن در هر قسمتی که باشند باید ورزش هوازی انجام بدهید.راه رفتن، دویدن، شنا، دوچرخه سواری، اسکیت و ... از بهترین تمرینات ورزشی هوازی محسوب می شوند. همان طور که می دانید انجام این ورزش ها به فضاهای وسیع و خاصی نیاز دارد. به همین دلیل اغلب مردم در منازل و باشگاه ورزشی و از دستگاه های هوازی مانند تردمیل ، دوچرخه ثابت، اسکی فضایی و... استفاده می کنند.

انجام ورزش شکم یا همان دراز و نشست پس از تمرینات هوازی بسیار اثر بخش است. برای این که بتوانید هر چه سریع تر چربی های شکم خود را آب کنید، باید هم زمان 3 کار را انجام بدهید.

1- یک رژیم غذایی سالم در پیش بگیرید؛ رژیم غذایی به معنای گرسنگی کشیدن و نخوردن نیست؛ مواد سرخ کردنی چرب را از برنامه غذایی خود حذف کنید، از خوردن مواد قندی مصنوعی مانند شکلات، شربت، آب میوه های غیرطبیعی و صنعتی و... بپرهیزید، استفاده از مواد غذایی حاوی نشاسته مانند برنج، نان، سیب زمینی و... را به حداقل کاهش بدهید، آب بیشتر بنوشید(حداقل روزی 8 لیوان در روز) و در میان وعده ها از سبزیجات و میوه های تازه استفاده کنید.

2- در صورتی که مستمر و منظم ورزش هوازی انجام بدهید؛ این کار نه تنها موجب می شود اندامی متناسب داشته باشید؛ بلکه وضعیت سیستم قلبی- عروقی بدن را بهتر کرده و سیستم تنفسی را تقویت می سازد.با ورزش هوازی ضربان قلب افزایش پیدا می کند و تنفس عمیق تر و تندتر می شود، اکسیژن بیشتری وارد ریه های می شود؛ اکسیژن بیشتر باعث می شود سوخت و ساز افزایش بیابد.

در این 6 هفته که می خواهید شکم خود را کوچک کنید، هر هفته 5 روز و در هر جلسه حدود 1 ساعت تمرینات هوازی انجام بدهید؛ بهتر است این فعالیت را با 2 یا چند دستگاه ورزشی انجام بشود. برای مثال 20 دقیقه با تردمیل تمرین کنید، 20 دقیقه با اسکی فضایی و دوباره 20 دقیقه بر روی تردمیل به راه رفتن و دویدن بپردازید.

بهترین شیوه برای انجام تمرینات هوازی روش اینتروال یا تناوبی شناخته شده است؛ در پیروی از این روش باید 2 الی 3 دقیقه با نهایت سرعت و توان خود بر روی دستگاه تمرین انجام بدهید، آنگاه 1 دقیقه با آهسته رکاب زدن یا آهسته راه رفتن به استراحت فعال مشغول شوید و این چرخه را تا پایان مدت تمرین ادامه بدهید.

اگر نمی توانید حتی به روش تناوبی 1 ساعت به ورزش کردن بپردازید، این کار را در 2 الی 3 وعده انجام بدهید.برای کاهش وزن ورزش های متنوعی را می توان انجام داد، اما راه رفتن سریع، دویدن و رکاب زدن بر روی دوچرخه ثابت بسیار کارآمد است.

3- پس از تمرینات هوازی، به ورزش شکم مشغول شوید. با رژیم غذایی و انجام تمرینات هوازی چربی های شکم شل می شوند و با انجام ورزش دراز و نشست عضلات سفت می شوند و فرم پیدا می کنند. انجام حرکت پای کرال نیز می تواند موثر باشد؛ این حرکت را در حالی انجام بدهید که روی زمین بر روی یک طرف بدن خود دراز کشیده اید. به زودی سایز لباس هایتان تغییر می کند و تاثیرات این تمرینات را می بینید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :