چگونه از اشتباهات هنگام ورزش با تردمیل جلوگیری کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 11 دی 1395 در ساعت 12 : 6 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه آنقدر گرفتاری های مردم زیاد شده است که دیگر فرصت لازم برای فعالیت داشتن و ورزش کردن را ندارند . به همین منظور است که بیشتر افراد به این نتیجه رسیده اند تا در خانه و بدون تلف کردن وقت در ترافیک خیابان ها و پرداخت هزینه به باشگاههای بدنسازی، با تهیه یک دستگاه ورزشی، در منزل به انجام فعالیت بپردازند. از جمله دستگاههای پر طرفدار ورزشی که اغلب مردم به استفاده از آن علاقه مند هستند تردمیل می باشد.

در این مقاله مفید قصد داریم تعدادی از اشتباهات رایجی که برخی از افراد در هنگام استفاده از تردمیل انجام می دهند را برای شما بیان کنیم، تا سعی کنید با رعایت آنها از نتایج یک ورزش صحیح و اصولی بهره مند شوید.

ابتدایی مورد در خصوص استفاده از تردمیل انتخاب یک کفش مناسب برای انجام هر حرکت است که بسیار حائز اهمیت است . به خصوص در زمان تمرین بر روی تردمیل باید به این مسئله دقت کنید و کفشی را انتخاب نمایید که علاوه بر راحتی و سبک، انعطاف پذیر باشد و تا حد امکان در کف آن لایه های اضافی تعبیه شده باشد تا از فشار به زانو در هنگام دویدن بکاهد.بعلاوه اگر قصد دارید تا کفش ورزشی جدیدی بخرید در هنگام بعد ظهر که پایتان ورم دارد اقدام کنید، زیرا موقع ورزش کردن نیز پا دچار آماس می شود و احتمال این را دارد که کفش برایتان تنگ شده و به پای شما صدمه بزند.

زمانی که بر روی تردمیل تمرین می کنید سعی نمایید تا از برداشتن قدم های بلند اجتناب کنید زیرا سبب بالا رفتن احتمال آسیب دیدگی تان می شود.همچنین انرژی بیشتری مصرف می کند و به دلیل خستگی مجبور میشوید تا زودتر از زمان مورد انتظار ورزش را ترک کنید. بعلاوه این شیوه ورزش فرم صحیح بدن شما را از بین می برد.

نگاه کردن به پاها در مدت استفاده از تردمیل به مرور زمان سبب بروز درد در ناحیه گردن و کمر شما میشود. برای اینکه در هنگام ورزش بدن تان دارای وضعیتی مناسب باشد باید آن را صاف نگه دارید،عضلات شکم را سفت کرده و مستقیم به روبرو نگاه کنید به این ترتیب بدن شما دارای وضعیت تعادلی و مناسب است.

افرادی که در هنگام استفاده از تردمیل عادت دارند پاهای خود را بر روی دستگاه بکوبند پس از مدتی در ناحیه مفاصل زانو دچار آسیب جدی می گردند.بر روی تردمیل در هنگام دویدن و پیاده روی باید به همان شیوه ای که در حالت عادی راه می روید یا می دوید فعالیت کنید و فرودهای نرم داشته باشید.

حرکت بیش از اندازه دستها در طول ورزش با تردمیل فایده ای برای شما ندارد و فقط موجب می شود تا زودتر از حد توانتان خسته شوید و قادر به ادامه تمرینات نباشید.بهتر است در زمانهایی که بصورت آهسته پیاده روی می کنید دستهای خود را کنار بدنتان نگه دارید ولی هنگامی که می دوید آنها را به شکل موازی بدن و به صورت ملایم تکان دهید.

انجام ورزش سنگین و یا به مدت طولانی که خارج از حد توان شماست برای بدنتان مفید نیست و عوارضی را نیز به دنبال دارد.اگر مبتدی هستید از آغاز کار شروع به دویدن با شدت بالا نکنید ابتدا به انجام تمرینات سبک تر بپردازید تا آمادگی لازم راپیدا کرده و کم کم تمرینات خود را سخت تر نمایید.در صورتی که احساس خستگی شدید یا درد در ناحیه ای از بدن خود کردید ادامه تمرینات را به زمان دیگری موکول کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :