چه چیزی باعث خاص شدن اسکی فضایی می شود؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 11 دی 1395 در ساعت 12 : 7 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همان طور که می دانید دستگاه های ورزشی مختلفی در بازار وجود دارند که در باشگاه های ورزشی، سالن های بدن سازی و منازل مورد استفاده قرار می گیرند؛ در این میان اسکی فضایی یک دستگاه بدون برخورد شناخته شده است که برای تناسب اندام و کاهش وزن ایده آل است.این دستگاه برای افرادی که مایلند تمرینات کم شدت و مداوم انجام بدهند بسیار مناسب می باشد و بسیاری از اثرات منفی ورزش از میان می برد.

اسکی فضایی حرکتی بیضی شکل و طبیعی به پاها می دهد که فشار کمی به قوزک پا، زانو، کمر و مفاصل دیگر وارد می کند. افراد در سنین مختلف و با شرایط گوناگون می توانند با این دستگاه هوازی ورزش کنند و از فواید آن بهره ببرند.اگر در هنگام تمرین با این وسیله دسته های متحرک آن را بگیرید، تمام بدن وارد تمرین می شود؛ در هنگام ورزش با اسکی فضایی ماهیچه های همسترینگ و دو قلو بیش از اعضای دیگر بدن به کار گرفته می شوند.

ورزش با اسکی فضایی فواید ورزش ایروبیک را به ارمغان می آورد. اسکی فضایی دستگاهی است که توسط آن می توان تمرینات پر شدت انجام داد و سطح آمادگی جسمانی خود را بالا برد؛ ورزش با اسکی فضایی باعث می شود پس از مدتی فعالیت دویدن و راه رفتن را نیز بهتر انجام بدهید؛ به همین علت بعضی از دوندگان دو ماراتن با این دستگاه تمرین انجام می دهند.الپتیکال دستگاه هوازی است که ضربان قلب را افزایش می دهد و موجب می شود اکسیژن رسانی به بدن تا حد چشمگیری بیشتر بشود؛ در نتیجه سوخت و ساز افزایش پیدا می کند و بدن وارد مرحله چربی سوزی و کاهش وزن می شود.

ویژگی خاص این دستگاه این است که می توان مقاومت آن را به صورت الکترومگنتی یا مگنتی تنظیم کرد و سطح تمرین را تغییر داد. ورزش با این دستگاه برای سنین مختلف مناسب است؛ به طوری که حتی افراد تازه کار می توانند از همان ابتدا بیش از 20 دقیقه به راحتی بر روی آن ورزش کنند و از فواید ورزش ایروبیک بهره ببرند.در هنگام تمرین با این دستگاه هوازی می بایست به موسیقی پرضرب گوش بدهید و به صورت ریتمیک پدال بزنید؛ گوش دادن به موسیقی در حین این گونه تمرینات یک ضرورت است و یک کار فانتزی محسوب نمی شود.

گرفتن دستگیره های متحرک اسکی فضایی بالاتنه را وارد تمرین می کند و منجر می شود عضلات اصلی بدن در تمرین شرکت داشته باشند. وقتی دست ها را هماهنگ با حرکت پاها عقب و جلو می برید، کالری بیشتری می سوزانید که به تناسب اندام می انجامد.این روزها با ماشینی شدن زندگی انسان ها، مردم دیگر فرصت کافی ندارند که برای انجام فعالیت بدنی به فضای های مناسب بروند؛ به همین دلیل دستگاه های هوازی جایگزین مناسبی به شمار می آیند.

اسکی فضایی های پیشرفته و مدرن به نمایشگر دیجیتالی مجهز هستند که کالری مصرف شده، مدت تمرین، سرعت، مسافت طی شده و ضربان قلب کاربر را نمایش می دهد؛ ورزشکار به وسیله این اطلاعات ارزشمند در طی تمرین از وضعیت عمومی بدن خود مطلع می شود و می تواند یک الگوی ورزشی مناسب را طراحی کند و بر اساس آن الگوی اولیه پیش برود.الپتیکال برای کسانی که از نارحتی کمر و زانو رنج می برند بسیار مناسب است؛ چون فشار کمتری به این نواحی وارد می کند.

ورزش با اسکی فضایی وضعیت قلبی- عروقی بدن را بهتر کرده و موجب افزایش اکسیژن رسانی می شود؛ اسیژن بیشتر نیز سوخت و ساز را افزایش می دهد. اکثر اسکی فضایی ها برنامه های متنوعی در سطوح مختلف در حافظه خود دارند که برای کاربران با تفاوت های فردی گوناگونی طراحی شده است؛ ورزشکار با انتخاب برنامه مناسب می تواند سطح آمادگی جسمانی خود را بالا ببرد.

اسکی فضایی دستگاه تطبیق پذیری است که هر فردی می تواند با توجه به ویژگی های بدن خود آن را تنظیم کند ضمن این که همه وسایل ضروری برای به حرکت درآوردن بدن و مقابله با بی تحرکی را دارد. کاربر می تواند یک برنامه خلاقانه طراحی کند و با حرکات متنوعی انجام بدهد و در صورت تمایل برنامه شخصی خود را در حافظه دستگاه ذخیره نماید. روی اسکی فضایی می توان به صورت معکوس نیز پدال زد؛ این تمرین عضلات پشت پا را تقویت می کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :