چربی های اضافه را با تردمیل بسوزانید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 14 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در برنامه کاهش وزن و تناسب اندام، تمرینات ورزشی موثر بخش ضروری کار هستند. انجام تمرینات ورزشی هوازی به صورت درست و اصولی بر بهبود عملکرد سیستم قلبی-عروقی تاثیر زیادی دارد و تمرینات هوازی همان ورزش موثر محسوب می شود.

تردمیل دستگاه هوازی است که دویدن و راه رفتن بر روی آن علاوه بر تقویت عضلات و ماهیچه ها به چربی سوزی منجر می شود. ورزش با تردمیل همچون ورزش ایروبیک، اکسیژن زیادی وارد بدن کرده و با افزایش سوخت و ساز سبب کاهش وزن و لاغری می شود.

به فعالیتی ورزش ایروبیک گفته می شود که طی مدت نسبتا طولانی، حرکات ریتمیک به صورت تکراری انجام بشود. موسیقی پر انرژی کمک می کند بر روی تردمیل به صورت ریتمیک راه بروید و از مزایای ورزش ایروبیک بهره مند بشوید.

با انجام تمرین ورزشی بر روی دستگاه تردمیل، می توان در 1 ساعت بیش از 600 کالری از دست داد؛ همچنین راه رفتن بر روی این دستگاه منجر به تقویت عضلات و ماهیچه های ران و باسن و اصلاح عضلات پا می شود. اکثر خانم ها در این قسمت ها توده ی چربی زائد دارند.

یک ساعت ورزش هوازی در روز اگر درست و اصولی انجام بشود، سبب می شود تا 2 هفته تاثیرات آن را بر بدن خود حس کنید. دویدن بر روی این دستگاه، عملکرد قلب و شش ها را بهتر کرده و با سوزاند چربی احشایی شکم را کوچک می کند.

بعضی از افراد معتقدند دویدن بر روی تردمیل کسالت بار است، برای جلوگیری از کسالت و ایجاد تنوع در حین ورزش با تردمیل سریال مورد علاقه خود را ببیند یا به موسیقی دلخواه خود گوش بدهید. یک تردمیل خانگی، ورزش را قابل دسترسی کرده و در هر زمان که فرصت پیش آمد می توانید به تمرین بپردازید؛ در حالی که حواستان به غذای روی اجاق هست یا مراقب بچه ها هستید و یا با سایر اعضای خانواده گفتگو می کنید، ورزش کرده و از هر لحظه استفاده بکنید.

با راه رفتن آهسته بر روی تردمیل می توان در 1 ساعت، 360 کالری از دست داد. شیب 2 درصد بر روی این دستگاه، راه رفتن در فضای بیرون را شبیه سازی می کند؛ با همین ورزش ساده اگر به صورت مستمر و منظم انجام بشود، پس از گذشت 3 ماه می بینید شکم و ران هایتان کوچک شده است.

می توانید گاهی برای تنوع شیب دستگاه را تا آن جا که امکان دارد، افزایش بدهید تا ورزش تپه نوردی و راه رفتن سربالایی را تجربه کنید. مویرگهای بدن در حالت عادی و هنگام استراحت 15 درصد حداکثر ظرفیت خود باز و فعال می شوند، اما وقتی از یک سربالایی بالا می روید، مویرگها تا 90 درصد فعال می شوند؛ از آن جایی که اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز توسط مویرگها به سراسر بدن می رسد، با باز و فعال شدن آن ها انتقال اکسیژن و مواد غذایی به مغز، عضلات و احشای داخلی با سرعت و کیفیت بیشتری صورت می گیرد. مواد شناور در خون مانند قند، اسیداوریک، کلسترول و پروتئین ها به بهترین وجه می سوزند و از بیماری دیابت پیشگیری می شود.

برای نتیجه گرفتن بهتر از تمرینات ورزشی می بایست برخی از اشتباهات را اصلاح کنید؛

1- در ورزش بدن هم کربوهیدرات از دست می دهد و هم چربی، در واقع شدت تمرین میزان چربی را که به نسبت کربوهیدرات می سوزد تعیین می کند. تمرینات شدیدتر ، کربوهیدرات بیشتری را می سوزاند؛ اما با تمرینات هوازی طولانی مدت، چربی سوزی افزایش می یابد. بعضی از مواد خوراکی مانند شکلات ترکیب چربی و کربوهیدرات هستند؛ ولی کرفس فاقد چربی می باشد. مواد غذایی بر اساس تمرینی که انجام می دهید، با سرعت های متفاوتی تجزیه می شوند. مواد کم ترکیب و کم چرب زودتر می سوزند.

2- گمان نکنید وقتی بیشتر عرق می ریزید، زودتر لاغر می شود. میزان تعرق در هنگام فعالیت ورزشی بر روی تردمیل ، به برخی ازعوامل خارجی بستگی دارد. عرق ریختن افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است؛ افراد سالم تر و متناسب تر معمولا درهنگام تمرینات ورزشی بیشترعرق می ریزند؛ چراکه بدن آنان برای متعادل نگه داشتن دما کارآمدتر است.

ولیکن این یک قانون کلی نیست و انسان با عرق ریختن زیاد آب از دست می دهد. کسانی که در حین فعالیت، زیاد عرق می ریزند، باید با نوشیدن مایعات بیشتر آب از دست رفته را جبران کنند. هنگام ورزش بر روی تردمیل، یک بطری آب در دسترس تان باشد و هر گاه احساس تشنگی کردید، آب بخورید. نوشیدن آب در حین ورزش هم دمای بدن را متعادل نگه می دارد و هم باعث می شود به همراه آب اکسیژن تازه به بافت برسد. اکسیژن سوخت و ساز را بیشتر کرده و انرژی بیشتری تامین می کند.

3- اغلب تردمیل های مدرن امروزی صفحه نمایشی دارند که زمان، کالری سوزانده شده، سرعت، مسافت طی شده، شیب دستگاه وضربان قلب ورزشکار را نشان می دهد. این اطلاعات مفید را برای داشتن یک الگوی ورزشی مناسب و اصولی به کار بگیرید.

تمرینات هوازی در 15 الی 20 دقیقه اول فقط قند می سوزاند و پس از پشت سر گذاشتن این مرحله زمان چربی سوزی فرا می رسد. تمرین هوازی به فعالیت ورزشی گفته می شود که در مدت نسبتا طولانی با شدت متوسط انجام بگیرد. حالت ایده آل این است که جلسات ورزش تا 45 دقیقه ادامه پیدا کنند. برای این 45 دقیقه می توان به شکل های مختلفی برنامه ریزی کرد. می توان در 3 بخش 15 دقیقه ای ورزش کرد و در فواصل میان آن به تمرینات دیگری مانند ورزش با چرخ مسگری، طناب زدن و یا ورزش دراز و نشست پرداخت. اگر در کنار تردمیل دستگاه های دیگری همچون اسکی فضایی، دوچرخه ثابت و... دارید، برای تنوع به سراغ آن ها بروید؛ تنوع تمرین و انجام تمرینات تناوبی به افزایش چربی سوزی منجر می شود.

4- با شکم پر یا شکم گرسنه ورزش نکنید. سعی کنید 2 ساعت قبل از شروع تمرین کمی غذای سبک بخورید. بهتر است در هنگام ورزش نه گرسنه و نه سیر باشید.

مقدار انرژی که افراد در حین ورزش صرف می کنند متفاوت است و به عوامل متعددی از جمله سن، جنس، وراثت و نوع ورزش بستگی دارد. ورزش اصولی و درست موجب می شود این انرژی سوزی حتی در زمانی که به خواب می روید هم ادامه پیدا کند. در ساعات اولیه خواب بدن همچنان مشغول سوزاندن انرژی ناشی از ورزش است. قبل از تمرین ورزشی یک عدد میوه یا مقداری ماست بخورید؛ این کار کالری سوزی را افزایش می دهد.
هرگاه یک وعده زیاد غذا خوردید و رژیم غذایی خود را شکستید، نا امید نشوید. همیشه برای کاهش وزن و تناسب اندام فرصت هست.

5- ورزش را ترک نکنید؛ فعال باشید و شک نکنید تلاش شما بی ثمر نمی ماند. فعالیت ورزشی چه با کاهش وزن همراه باشد وچه نباشد، برای سلامت روح وجسم ضروری است. هرگاه ورزش می کنید، یک کار مفید برای بدن خود انجام داده اید. این روزها بیش از نصف مردم جهان به بیماری افسردگی و اختلالات خواب دچار هستند. تمرینات ورزشی علاوه بر زیبایی و تناسب اندام، مانع بروز افسردگی می شود.

5 روز در هفته و در هرجلسه حدود 30 دقیقه به دویدن و راه رفتن بر روی تردمیل بپردازید، پس از سه ماه تاثیرات آن را بر بدن خود خواهید دید. ورزش باعث جوانی و شادابی پوست شده و از بدن انسان در مقابل بسیاری از بیماری ها محافظت می کند.

بر روی تردمیل کاربر با افزایش 3 فاکتور متغیرزمان، سرعت و شیب قادر است شدت تمرین را بالا ببرد. شدت تمرین همواره به آمادگی جسمانی ورزشکار بستگی دارد. هر چه بیشتر ورزش کنید از آمادگی جسمانی بالاتری برخودار خواهید شد وهر چه پیش می روید باید بر شدت تمرینات بیفزایید تا چربی سوز همچنان ادامه کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :