پاهای لاغر با دوچرخه ثابت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 14 : 2 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دوچرخه ثابت وسیله مناسبی برای کاهش وزن و تناسب اندام است، در صورت استفاده درست از آن باعث حفظ سلامتی شده و مانع از بروز بسیاری بیماری های ناشی از کم تحرکی می شوید. افرادی که به هر دلیل نمی توانند در بیرون از خانه یا باشگاه ورزش کنند دوچرخه ثابت می تواند انتخاب خوبی برای آنها باشد. با استفاده از دوچرخه ثابت می توانید پاهای خود را باریک و کشیده کنید. تمرین کردن با این دستگاه ورزشی بهترین وسیله برای فرم دهی به پاها است و برای لاغر کردن شکم و باسن هم می توانید از آن استفاده نمایید.

در هنگامی که با دوچرخه ثابت در حال تمرین کردن هستید باید توجه داشته باشید با درست تنظیم کردن فاصله زین تا فرمان و رکاب از فشار وارد شدن به کمر و زانوهای خود جلوگیری کنید. در تمرین با دوچرخه ثابت از کفش ورزشی مناسب استفاده نمایید. هنگام ورزش بطری آب به همراه داشته باشید تا در صورتی که نیاز به آب داشتید از آن بنوشید. کسانی که درحین استفاده بلند مدت از دوچرخه ثابت در کمر خود احساس درد می کنند می توانند از بالشتک های ژله ای استفاده کنند تا دچار مشکل نشوند.

برای چربی سوزی پاها اگر به مدت 40 دقیقه با دوچرخه ثابت پدال بزنید میزان 500 کالری می سوزانید. چنانچه در هنگام ورزش کردن با دوچرخه ثابت به طرز صحیح پدال نزنید موجب می شود همه عضلات پای شما در تمرین شرکت نداشته باشد و فقط افزایش حجم پیدا کنید. ورزش کردن با دوچرخه ثابت موجب تقویت ماهیچه های شکم و پشت می شود و استفاده از آن در مدت طولانی مانع از ابتلا به کمر درد می شود.

با توجه به این که اندازه و فرم باسن از خصوصیات ژنتیکی است اما با انجام تمرینات ورزشی درست و اصولی می توانید تا حدودی این ویژگی را تغییر دهید. برای لاغری پایین تنه استفاده از دوچرخه ثابت می تواند گزینه مناسبی باشد و در چربی سوزی این ناحیه از بدن موثر است. زمانی که میزان سختی تمرین با دوچرخه ثابت بالا باشد و شما با دشواری رکاب بزنید تمرینات ورزشی تان موجب حجیم شدن عضلات بدن نیز می شود.

تمرینات اینتروال با دوچرخه ثابت می تواند سبب لاغری پا شود. برای این منظور بعد از گرم شدن بدن به مدت یک دقیقه با بیشترین سرعت و یک دقیقه را به آهستگی رکاب بزنید و این شیوه را برای مدت 30 دقیقه ادامه بدهید. کسانی که بیماری های خاص از قبیل بیماری قلبی و عروقی، تنفسی و بیماری های عفونی یا دیابت دارند حتما قبل از شروع کردن به ورزش با پزشک مشورت کنند و درباره تمرینات ورزشی خود از او راهنمایی بخواهند.

در ابتدای تمرینات ورزشی ممکن است در ناحیه ماهیچه شکم، ران و قسمت های دیگر بدن احساس درد کنید ولی این دردها بعد از مدتی و با آماده شدن بدن به آرامی برطرف می شود. اگر در هنگام ورزش با دوچرخه ثابت به یک موزیک پرانرژی گوش دهید و هماهنگ با آن رکاب بزنید نتیجه مطلوب تری حاصل می شود.

در مدت 15 تا 20 دقیقه ابتدای ورزش بدن تنها قند می سوزاند و بعد از آن برای تامین انرژی به سراغ سلول های چربی می رود بنابراین سعی کنید تمرین چربی سوزی را تا مدت 40 دقیقه همواره ادامه دهید. هنگامی که ورزش بخشی از زندگی روزمره باشد تاثیر بیشتری خواهد داشت و بهتر است در هفته 3 تا 5 جلسه به تمرینات ورزشی بپردازید. ورزشکاران بر اساس نیاز و هدف خود می توانند با دوچرخه ثابت تمرین قدرتی یا تمرین استقامتی انجام دهند.

حداقل به مدت دو ساعت قبل از تمرینات خود با دوچرخه ثابت از خوردن غذاهای سنگین خودداری کرده و سعی کنید پس از اتمام تمرینات ورزشی میوه و سبزیجات حاوی خیار، کاهو، کرفس و ریواس بخورید. این مواد کلاژن دارند و برای تقویت بافت های عضله و غضروف ها و استخوان ها مفید می باشد و موجب کاهش اشتها پس از ورزش می شوند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :