پاهای قدرتمند با اسکی فضایی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 11 دی 1395 در ساعت 12 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همه کسانی که ورزش می کنند نیاز به پاهای قدرتمندی دارند. انجام بعضی از تمرینات ورزشی سبب قوی تر شدن پاها می شود. در اصل هر ورزشی که با قدرت پا انجام بشود و توان بالقوه پاها به کار بگیرد منجر به قدرتمند شدن پاها خواهد شد. اگر احساس می کنید زانو و پاهای ضعیفی دارید و راه رفتن و حمل اشیا برایتان سخت است، اسکی فضایی بهترین دستگاه برای تقویت عضلات پا می باشد؛ گرچه ورزش با این دستگاه از تمرینات کم برخورد به حساب می آید.

تمرین کم برخورد به تمرینی گفته می شود که در هنگام انجام آن یک پا با زمین در تماس است. در هنگام ورزش با اسکی فضایی کف هر دو پا، تمام مدت بر روی پدال قرار دارد. به همین علت نسبت به سایر دستگاه ها کمترین فشار و آسیب را به مفاصل پا، کمر و زانو وارد می کند.

45 دقیقه پدال زدن بر روی الپتیکال، حدود 350 کالری می سوزاند. انجام تمرین با این دستگاه بسیار ساده است و افراد تازه کار به راحتی می توانند با آن ورزش را آغاز کنند. اسکی فضایی حتی عضلات بالا تنه کاربر را نیز به کار می گیرد و چربی های ذخیره شده در آن قسمت را نیز می سوزاند. برای به کار گیری بالاتنه، کاربر می بایست دسته های الپتیکال را بگیرد و با عقب و جلو رفتن دسته ها، دست ها، شانه و بازوها را در تمرین شرکت بدهد. جالب است بدانید تمرین با اسکی فضایی تقریبا به اندازه ورزش شنا چربی سوزی به همراه دارد.

با هر جلسه تمرین با این دستگاه توانایی بدن برای جلسات آینده بیشتر می شود. برای فرم دادن به عضلات پا، مقاومت دستگاه الپتیکال را افزایش بدهید تا بیشتر خسته بشوید. در یک تمرین خوب می بایست بتوانید بالا و پایین رفتن باسن خود را حس کنید؛ برای درگیر شدن عضلات شکمی، شکم را به داخل داده و شانه ها کمی عقب و سر را جلو بدهید. هیچ گاه سر خود را پایین نیندازید، در غیر این صورت به گردن آسیب وارد می شود. بهتر است به نقطه مقابل نگاه کنید تا سر و گردن در وضعیت عادی بماند.

این وسیله علاوه بر ورزش های قدرتی، برای ورزش های هوازی و استقامتی نیز مناسب می باشد. زیرا سبب بهبود عملکرد قلبی – عروقی بدن می شود. با الپتیکال، در حالیکه به میزان زیادی کالری می سوزانید، همراه با کاهش وزن، پاها نیز به بهترین شکل فرم خواهند گرفت. اگر قصد دارید در پاهای خود توده عضلانی بسازید ورزش هوازی را با تمرینات قدرتی همراه کنید. مقاومت دستگاه اسکی فضایی همانند یک وزنه عمل می کند؛ هرچه مقاومت دستگاه را افزایش بدهید، گویا وزنه سنگین تری به پای خود متصل کرده اید.

بعضی از خانم ها تصور می کنند ورزش قدرتی و تمرین با وزنه بدن آن ها را همانند اندام مردان عضلانی می سازد؛ این باور کاملا اشتباه است به دلیل اختلاف هورمونی میان زنان و مردان، بدن خانم ها هرگز مانند بدن آقایان عضلانی و تفکیک نمی شود، بلکه سفت تر خواهد شد.

در فرایند کاهش وزن، معمولا نمی توانید مشخص کنید کدام قسمت از بدن چربی بیشتری بسوزاند، ولی در ورزش قدرتی با تمرکز بر روی عضلات دلخواه می توانید اندازه آن ها را بیشتر کنید. به عقیده کارشناسان ورزشی پدال زدن بر روی اسکی فضایی بیش از پیاده روی، عضلات و ماهیچه های پشت ران را تحت فشار قرار داده و سبب شکل گرفتن آن ها می شود.

ضمن این که اسکی فضایی به دلیل قابلیت تنظیم فاکتورهای مختلف مانند سرعت پدال زدن، شیب و مقاومت می تواند ماهیچه ها را به صورت جداگانه به کار بگیرد. برای ایجاد تنوع گاهی پدال الپتیکال را به صورت معکوس به حرکت در آورید. این تمرین موجب تقویت ران ها و عضلات سرینی خواهد شد.

اسکی فضایی، علاوه بر ایجاد تناسب اندام و تقویت ماهیچه ها وعضلات مختلف بدن، آمادگی جسمانی فرد را بالا می برد. این دستگاه هوازی برای سیستم قلبی-عروقی فواید فراوانی به همراه دارد. استفاده منظم و مستمر از الپتیکال، ظرفیت قلب را افزایش داده و تمام اعضای بدن را وادار به فعالیت می کند؛ سهولت انجام تمرین با آن، باعث می شود در انجام برنامه ورزشی خود پایدار باشید و به آن ادامه بدهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :