ویژگی های یک موتور تردمیل خوب

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 10 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

قبل از خرید تردمیل خانگی و استفاده از آن سعی کنید مشخصات دقیق دستگاه را دریافت کرده تا از محصولی که خریداری می کنید مطمئن باشید، یکی از مهمترین مسائلی که باید قبل از خرید دقت کرد موتور تردمیل است و از مهمترین اجزای دستگاه می باشد.در اینجا ما می خواهیم شما را با یک سری جزئیات آشنا کنیم تا بتوانید یک دستگاه تردمیل خانگی در سطح خوب خریداری نمایید، پس با ما همراه باشید:

موتور تردمیل به دو نوع AC و DC تقسیم می شود.معمولا تردمیل های خانگی از نوع DC میباشند که از جریان برق مستقیم استفاده میکنند ؛ تردمیل های باشگاهی از نوع AC بوده و از جریان برق متناوب استفاده می کنند. قدرت موتور تردمیل را با اسب بخار یا همان HP مشخص میکنند. البته موتور تعداد محدودی از تردمیلهای خانگی از نوع AC می باشد که از جمله آن می توان به تردمیل پاندا 8008 و تردمیل پرومستر MT 3500 اشاره کرد.

موتور تردمیل یکی از نکاتی است که باعث تغییر قیمت در آن می شود، معیار سنجش تردمیل ها قدرت موتور آن ها می باشد، نیروی لازم برای حرکت تردمیل از موتور آن تغذیه می شود اصولا هر چه قدرت موتور تردمیل بیشتر باشد روی قیمت آن نیز تاثیر گذار خواهد بود .برای خرید یک تردمیل خانگی شما علاوه بر قدرت موتور باید به صدای دستگاه نیز توجه کنید، خوشبختانه تردمیل های خانگی به دلیل داشتن موتور DC از صدای کمتر و همچنین مصرف برق کمتری برخوردار می باشند.در موتور های DC آهنربایی به کار رفته که باعث ایجاد میدان مغناطیسی خواهد شد. در مرکز این آهنربا Rotor وجود دارد که با چرخیدن باعث تولید نیروی مکانیکی خواهد شد.

اطراف روتور با سیم عایق دار پیچیده شده است و وقتی جریان الکتریسیته به این سیم ها منتقل می شود فلز آهنی روتور تبدیل به یک آهن ربای موقت می شود. با توجه به طراحی این موتور وقتی جریان الکتریسیته وارد آن می شود آهنربای موقت و دائمی با قطب های هم نام روبروی یکدیگر قرار گرفته موتور شروع به چرخش می کند و با افزایش ولتاژ ورودی به موتور، سرعت و قدرت چرخش دستگاه بیشتر می شود. این مکانیزم در همه موتور های DC یکسان است. تسمه موتور نیز موجب انتقال نیروی مکانیکی از موتور به تسمه تردمیل را انجام می دهد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :