ورزش و کاهش وزن در افراد

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 14 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

داشتن یک رژیم غذایی مناسب و همزمان با آن استفاده از وسایل ورزشی خانگی نظیر تردمیل و اسکی فضایی می تواند کمک زیادی در کاهش وزن افراد باشد.به کارگیری هر دو این روشها و به طور همزمان، هم سرعت کاهش وزن را بیشتر می کند و هم نتیجه را قطعی تر می نماید.پس به جای استفاده از هریک از این شیوه ها بطور جداگانه از آنها به صورت ترکیبی استفاده کنید.

استفاده از رژیم غذایی به تنهایی و بدون ورزش کردن سبب از بین رفتن مقداری از بافتهای عضلانی میشود.اما اگر رژیم خود را با ورزش همراه کنید موجب تقویت بافتهای عضلانیتان می گردد و تنها چربی های اضافه را آب می کند.همچنین اکثر افرادی که به انجام ورزش بدون رژیم می پردازند به نتیجه مطلوبی نمی رسند زیرا اگر به همان اندازه یا بیشتر از میزانی که کالری از دست میدهید کالری دریافت کنید موفق به کاهش وزن نمی شوید.

برخلاف تصور عده ای که گمان می کنند ورزش کردن سبب میل بیشتر افراد به خوردن غذا میشود،باید بگوییم که بسیاری با انجام ورزش اشتهای خود را خصوصاً نسبت به مواد قندی از دست میدهند و به این ترتیب موفق به کاهش وزن بیشتری می شوند.

شما می توانید با استفاده از وسایل بدنسازی و انجام ورزش های ناحیه ای سبب کاهش وزن موضعی در قسمت خاصی از بدن خود شوید.مثلاً چربی های شکم و پهلوی افراد زود تر از هر قسمت دیگری از بین میرود اما چربی های ناحیه بازو یا ران پا دیرتر آب می شوند و نیاز به تمرین و پشتکار بیشتری دارند.

شما با استفاده از ورزش و رژیم غذایی تنها می توانید از اندازه سلول های چربی کم کنید و نمی توانید آنها را بطور کامل از بین ببرید. زیرا تعداد سلولهای چربی در سنین کودکی و رشد افراد تعیین می شود و تا آخر عمر همراه آنها باقی می ماند. بنابراین اهمیت به تغذیه کودکان در سنین رشد بسیار واجب و ضروری می باشد.

ممکن است زمانی که فردی ورزش می کند به دلیل عرق کردن و تبخیر آب بدن به صورت ظاهری از وزنش کاسته شود و در نتیجه گمان کند که موفق به کم کردن وزن خود شده است. بنابراین حتماً باید هم قبل و بعد ورزش و هم در حین آن به مقدار کافی آب بنوشید تا بدن شما دچار کم آبی نگردد.

انجام هیچ نوع ورزشی سبب تبدیل چربیها به عضلات یا برعکس آن نمی شود.بنابراین اشخاصی که بیشتر از میزان فعالیت و کالری سوزی بدن خود از مواد چرب ، قندی و نشاسته ای استفاده می کنند دچار افزایش وزن می شوند.
نکته آخر اینکه شما می توانید با ورزش کردن و استفاده از وسایل بدنسازی نظیر تردمیل موجب ضعف بافتهای چربی و تقویت بافتهای عضلانی خود شوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :