ورزش هوازی با اسکی فضایی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 11 دی 1395 در ساعت 12 : 8 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با ماشینی شدن زندگی ها و کم تحرک شدن مشاغل و پشت میز نشینی، نیمی از مردم به دنبال راهی هستند که توسط آن هر چه سریع تر چربی های اضافه بدن خود را بسوزانند و به اندامی متناسب و زیبا دست پیدا کنند؛ اما اغلب زمان کافی برای رفتن به سالن های ورزشی و پارک را ندارند؛ به همین دلیلی ورزش با دستگاه های هوازی خانگی طرفداران بسیار پیدا کرده است. در این میان اسکی فضایی برای فعالیت های ورزشی جانشین بسیار موثری است. با اسکی فضایی می توان ورزش هوازی در سطح متوسط انجام داد و از منافع بی شمار این گونه تمرینات بهره مند شد.

ورزش هوازی به تمریناتی گفته می شود که در مدت نسبتاً زیاد و با شدت متوسط انجام می گیرد و ضمن بالا بردن ضربان قلب، اکسیژن رسانی به بدن را افزایش می دهد؛ همچنین ورزش هوازی راه بسیار موثری برای سوزاندن کالری و کاهش وزن به شمار می آید.

کسانی که به این نوع تمرینات می پردازند پس از مدتی از آمادگی جسمانی بالایی برخودار می شوند؛ همچنین سیستم قلبی- عروقی و سیستم تنفسی خود را بهبود می بخشند. بر اثر این تمرینات کارآیی ریه ها و قلب افزایش پیدا می کند.با دستگاه اسکی فضایی پاها به صورت بیضی شکل حرکت می کنند. زمانی که با این دستگاه به ورزش می پردازید باید با دستانتان دستگیره های متحرک آن را بگیرید؛ این کار تعادل شما را افزایش داده و موجب می شود عضلات بالاتنه نیز در تمرین شرکت داشته باشند.

ورزش با اسکی فضایی منجر می شود پایین تنه و بالاتنه ای خوش فرم و بسیار زیبا داشته باشید؛ همچنین قدرت بدنی را افزایش می دهد. تمرین با این دستگاه بازوها، ران ها، سینه ها، کمر، شانه و عضلات باسن را به کار می گیرد و ظرفیت قلبی- عروقی را بالا می برد.

ورزش با این دستگاه می بایست به صورت منظم و روزانه انجام بشود. انجام تمرین با اسکی فضایی آسیب های احتمالی که ورزش دویدن به بار می آورد را ندارد؛ چون این دستگاه بدون برخورد و پایدار است و در تمام طول تمرین از حرکات پشتیبانی می کند.در فروشگاه های ورزشی شما با انواع مختلف اسکی فضایی مواجه می شوید و برای خرید حق انتخاب دارید. شما باید دستگاهی را انتخاب کنید که با بدنتان متناسب باشد.

انجام تمرینات ورزشی به صورت روزانه سلامتی را تضمین می کند؛ تمرینات هوازی بهترین تمریناتی هستند که یک فرد می تواند برای سلامتی خود انجام بدهد. پس از تهیه اسکی فضای مناسب با وزن و شکل بدن خود یک برنامه ورزشی مناسب نیز باید داشته باشید و بر اساس آن برنامه پیش بروید و هر ماه سطح تمرینات را بالا ببرید؛ سطح تمرین به آمادگی جسمانی فرد بستگی دارد و هر چه بیشتر ورزش کنید از آمادگی جسمانی بالاتری برخودار می شوید.

پیش از شروع برنامه با حرکات کششی و پدال زدن آهسته بر روی دستگاه بدن خود را گرم کنید، به طوری که ضربان قلبتان کمی بالا برود و برای ورزش آماده بشوید. در پایان تمرینات نیز برای سرد کردن بدنتان وقت بگذارید. اگر در حین ورزش احساس تهوع و سرگیجه پیدا کردید باید تمرین را متوقف کرده و از دستگاه پایین بیایید و کمی دراز بکشید. دستگاه را باید بر روی یک سطح صاف قرار بدهید تا کاملاً تراز باشد تا احتمال سقوط آن وجود نداشته باشد.

در محیطی ورزش کنید که تهویه هوا داشته باشد یا در و پنجره ای را باز بگذارید؛ در حین ورزش دمای بدن افزایش پیدا می کند و همچنین بدن به اکسیژن تازه نیاز دارید؛ اما دمای محیط را زیاد سرد نکنید؛ چون در این صورت به محض این که فعالیت بدنی تان کم بشود دچار سرماخوردگی می شوید.در هنگام استفاده از این دستگاه ورزشی کفش و لباس مناسب به تن کنید و در طی تمرینات هرگاه احساس تشنگی کردید، مقداری آب بنوشید و گلویی تازه کنید تا بدن هیدراته باقی بماند و حرارت بدن زیاد بالا نرود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :