ورزش های مناسب زنان خانه دار

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 14 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سلامت خانواده که یکی از مهم ترین ارکان جامعه بوده و بسیار مهم است و باید برای بدست آوردن آن تلاش زیادی کرد. مادران نقش بسیار مهم و سنگینی در سلامت خانواده دارند و آنها می توانند شیوه زندگی را تغییر داده و بر سلامت تغذیه، روح و روانی و جسم همسر و فرزندان تاثیر مستقیمی بگذارند. شیوه رفتار و عملکرد مادران و زنان در خانواده در نهایت تأثیر مستقیمی بر جامعه می گذارد. پس اگر زنان جامعه ای بکوشند در ابتدا به سلامت جسم و روح خود اهمیت بدهند و برای بدست آوردن آن تلاش کنند خواهند توانست در حفظ شادابی و نشاط جامعه نیز تاثیر بسزایی داشته باشند.

حتما شما نیز بارها شنیده اید بهترین راهکاری که برای شادابی، خلاصی از ابتلا به انواع بیماری ها، درمان انواع بیماری های روانی مانند افسردگی به ما پیشنهاد می شود انجام دادن روزانه ورزش حتی برای مدت زمان کوتاه است. ورزش در دنیای امروزی پایه سلامتی جسم و روح شناخته شده است و برای رسیدن به سلامتی و سالم زندگی کردن باید این اصل را فراموش نکنیم. همان طور که گفته شد زنان به عنوان مادران و پرورش دهنده نسل بعدی جامعه نقش زیادی در سلامتی افراد دارند.

بهترین روش که میتوان از خانه آن را شروع کرد، روش سالم زندگی کردن و انجام دادن ورزش در کنار داشتن تغذیه مناسب است. مادران یا در واقع زنان خانه دار باید فرموش نکنند که سلامت جسم و روح آنها میتواند بر سلامت دیگر اعضا و در نهایت بر جامعه تاثیر بگذارد. گاهی زنان خانه دار اینقدر خود را با کارهای منزل و فرزندان درگیر می کنند که دیگر زمانی برای رسیدگی به خود و سلامتیشان ندارند. این را بدانید که شما بانوان حتی با فعالیت های روزمره و ساده نیز میتوانید آمادگی بدن را بالا ببرید تا تمام دستگاه های بدن قادر باشند خوب کار کنند و شما سلامت باشید.

اگر شما بانوان محترم می خواهید سطح سلامت خود را ارتقا بدهید باید فعالیت های روزانه را بهینه کنید مانند زمانی که می خواهید به خرید بروید به جای استفاده از ماشین، پیاده روی را انتخاب کنید و این مسافت را راه بروید. از پله ها به جای استفاده از آسانسور استفاده کنید و در کل برای انجام کارهای روزانه فعالیت کردن را انتخاب کنید. همین فعالیت های به ظاهر ساده و کوچک در بلند مدت میتواند تاثیر زیادی در سلامتی جسمانی و حتی روان شما داشته باشد.

با کمک ورزش بانوان می توانند خطر ابتلا به اکثر بیماری ها مانند مشکلات قلبی-عروقی یا مفصلی یا حتی خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش دهند. پزشکان توصیه دارند که اگر بانوان نمی توانند هر روز ورزش انجام دهند، بهتر است حداقل 3 بار در هفته زمانی را در نظر بگیرند و حتما فعالیتی ورزشی داشته باشند. اگر نمی توانید به هر دلیلی برای انجام دادن ورزش از خانه خارج شوید از دستگاه های هوازی برای خانه استفاده کنید.

با کمک تردمیل یا دوچرخه ثابت و ... می توانید در خانه بدون نیاز به حضور مربی یا هدر دادن زمان طولانی در عین حالی که مراقب فرزندان و غذا درست کردن خود هستید به سلامتی بدنتان نیز اهمیت داده و ورزش روزانه خوبی انجام دهید. پیاده روی ورزشی است که بدون هزینه و امکانات خاص و در دراز مدت، شادابی و نشاط را به همراه می آورد. جالب است بدانید بیماری هایی مانند پوکی استخوان، کمردرد، پادرد و دیابت و حتی سنگ کیسه صفرا تحت تأثیر ورزش و فعالیت فیزیکی از شدت آنها کاسته یا حتی با مداومت ورزش قابل درمان می باشند.

از فراهم کردن تجهیزات ورزشی همچون دوچرخه‌سواری ثابت، تردمیل، اسکی فضایی، حلقه‌کمر، دمبل، طناب ورزشی و ... برای خانه غافل نشوید تا بتوانید از هر فرصتی که در خانه پیش می آید استفاده کرده و ورزش کنید.

سعی کنید ورزش‌های متنوعی انجام دهید تا دچار یکنواختی و دلزدگی از ورزش نشوید و بتوانید این کار را به عادت همیشگی تبدیل کنید. به طور مثال 15 دقیقه را از تردمیل استفاده کنید، 10 دقیقه برای دوچرخه سواری، 10 دقیقه جهت طناب‌زدن و … در نظر بگیرید تا با تنوع در برنامه ورزشی هم چربی سوزی خوبی را تجربه کنید و هم از فعالیت تان خسته نشوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :