ورزش روزانه و تناسب اندام

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همه افراد زیر 35 سال می توانند هر فعالیت ورزشی که مورد علاقه آنهاست انجام دهند، در صورتیکه به بیماری هایی نظیر دیابت ، بیماریهای قلبی عروقی و... مبتلا نباشند و یا در خانواده درجه یک خود سابقه سکته و مشکلات قلبی نداشته باشند.در صورتی که یکی از مشکلات زیر را دارید و یا سن شما بیش از 35 سال است باید پیش از انتخاب و شروع ورزش با یک پزشک متخصص مشورت نمایید تا بر اثر تمرینات سخت دچار مشکل و آسیب دیدگی نشوید .

طبق تحقیقات صورت گرفته، انجام حداقل 5 جلسه تمرین هوازی هریک به مدت 30 دقیقه و 2 جلسه تمرینات قدرتی در طول یک هفته می تواند برای سلامتی افراد بسیار موثر باشد و علاوه بر کاهش وزن و تناسب اندام در پیشگیری از ابتلا به بسیاری بیماریها و یا بهبود برخی از آنها مفید می باشد.

انجام ورزشهای هوازی با استفاده از دستگاههای بدنسازی خانگی نظیر تردمیل ، اسکی فضایی و دوچرخه ثابت امکان پذیر است.شما می توانید با خرید یکی از این دستگاههای ورزشی شرایط انجام یک ورزش هوازی را به راحتی و در داخل منزل محیا کنید، همچنین برای انجام تمرینات قدرتی ورزشهایی نظیر شنا سوئدی را انتخاب کنید یا به انجام ورزشهای کششی بپردازید.

به طور کلی انجام ورزش با هر شدتی و به هر مدتی برای سلامتی افراد و بهبود وضعیت روحی آنها موثر است.برای افرادی که به دلیل عدم توانایی یا هر مشکل جسمی دیگر قادر به انجام ورزش ها و فعالیت های سخت نیستند بهتر است که به انجام تمرینات سبک تر نظیر پیاده روی بر روی تردمیل با سرعت و شیب کم دستگاه بپردازند.بنابراین انجام فعالیت بدنی هرچقدر هم کوچک و ساده باشد بهتر از بی تحرکی ست.

برای کسانی که به تازگی شروع به انجام تمرینات ورزشی کرده اند بهتر است تا فعالیت خود را از زمان کوتاه تر و نوع ساده تر شروع کنند و کم کم آن را سخت تر نمایند.مثلاً برای استفاده از تردمیل، تمرین خود را از روزی یک مرتبه و به مدت 10 دقیقه شروع کنید و طی چهار هفته آن را به سه مرتبه در روز افزایش دهید و پس از هر هفته مقداری به مدت زمان تمرین خود اضافه کنید تا 150 دقیقه در هفته تکمیل شود. پس از اینکه به زمان مورد نظر خود رسیدید می توانید به آهستگی شدت و سرعت تمرین را نیز افزایش دهید.

برای شروع دستگاه را بر روی سرعتی تنظیم کنید که سبب آسیب به بدن شما نشود.همانند زمانی که در حالت عادی راه می روید فعالیت خود را شروع کنید و 3 دقیقه بعد سرعت دستگاه را بین یک تا دو کیلومتر اضافه کنید و به مدت 3 دقیقه بر روی این سرعت فعالیت کنید و پس از گذشت این مدت دوباره شدت تمرین را با توجه به قدرت بدن خود اضافه کنید و یا مدت تمرین را افزایش دهید.پس از پایان این فعالیت ایروبیک انجام یک تمرین کششی را آغاز کنید.

با ادامه دادن این روند و انجام تمرینات به طور مرتب پس از مدتی تغییرات چشم گیری در بهبود وضعیت سلامتی و تناسب اندام خود احساس می کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :