ورزش با تردمیل در دوران بارداری

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 15 : 8 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همیشه این سوال وجود دارد که آیا در دوران بارداری باید فعالیت کرد یا خیر؟ ورزش در دوران بارداری هم برای مادر و هم برای نوزاد سلامتی به همراه دارد و می توان افزایش وزن ناگزیر دوران بارداری را مدیریت کرد.پیاده روی بر روی تردمیل یکی از انواع ورزش های ایروبیک می باشد.در دوران بارداری کار با تردمیل بسیار توصیه شده ؛ به دلیل آنکه آب و هوا هیچ گونه تاثیری بر روی تمرین ندارد و همچنین سطح صاف تردمیل برای خانم های باردا محیطی بسیار امن را به ارمغان می آورد.

طبق تحقیقات به عمل آمده بند بین جنین و مادر هنگام ورزش قوی تر شده و وقتی که بر روی تردمیل راه برود جنین نیز به صورت فعال با مادر ملحق شده و از طریق سیستم عروقی جنینی قوی تر خواهد شد.لازم به ذکر است حتی مادرانی که پس از تولد نوزادشان در دوران بارداری ورزش کرده اند دارای فرزندانی با قلب سالم تر هستند. این را باید بدانید تمامی این نتایج از تمرین کردن با تردمیل حاصل می گردد.

شدت تردمیل

اعتدال کلمه ای می باشد که برای راه رفتن بانوان باردار بر روی تردمیل توصیه می گردد.اگر ورزشکار نبوده اید و باردار شده اید باید مانند قدم های معمولی گام برداری و ضربان قلب خود را به صورت 140 ضربه در دقیقه نگه بدارید یعنی سرعتی به اندازه حداکثر 3 کیلومتر در ساعت داشته باشید.اما بانوانی که قبل از آنکه باردار شوند ورزش می کردند می توانند شدت راه رفتن خود را اندکی بیشتر کنند اما قبلش حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

اندازه تکرار فعالیت

راه رفتن بر روی تردمیل 3 بار در هفته به میزان 30 دقیقه باید باشد.تمرین را سعی کنید یک روز در میان انجام دهید و مانند هر ورزش دیگر قبل از شروع به میزان 5 دقیقه خود را گرم کنید و بعد از آنکه تمرینتان به پایان رسید بدنتان را سرد کنید.

فنون و تکنیک

دسته های روی تردمیل برای حفظ تعادل طراحی گردیده است . هیچ گاه نباید به آن ها تکیه داد بلکه باید آن را به عنوان سکون استفاده کنید.اگر گمان می برید که بدون استفاده از دسته ها نیز می توانید بر روی تردمیل راه بروید پس با خیال راحت دست خود را برداشته و آرام گام بردارید.در هنگام راه رفتن دستان خود را بالا و پایین ببرید تا ضربان قلبتان افزایش یابد.

محتاط باشید

در زمان پایین و بالارفتن بر روی تردمیل کاملا مراقب باشید.مواظب باشید تا تعادل پاهایتان بر روی تسمه تردمیل از دست نرود.اگر احساس ضعف و یا تنگی نفس کردید سرعت تردمیل را کم کرده و سریعا تمرین را به اتمام برسانید.حتما دقت کنید ، باید سرعت تردمیل همواره بین 1 تا 3 کیلومتر در ساعت باشد . اگر به این نکات دقت نمایید یک ورزش خوب و بی خطر برای خود و فرزندتان انجام داده اید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :