ورزش ایروبیک با دوچرخه ثابت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 11 دی 1395 در ساعت 12 : 29 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

به ورزشی ایروبیک گفته می شود که هوازی باشد، در هنگام انجام آن تپش قلب بالا برود و اکسیژن رسانی به بدن بیشتر بشود. این که در چه سطحی از تمرین تپش قلب به اندازه مورد نظر برسد، بستگی به شدت تمرین دارد. هر چه آمادگی جسمانی ورزشکار بیشتر باشد، با تمرینات شدیدتری ضربان قلب او افزایش پیدا خواهد کرد.

در ورزش ایروبیک عضلات بزرگ بدن را درگیر می شود. برخی از متخصصین ورزش معتقدند تمرینات ایروبیک باید به حالت ریتمیک انجام بشود یا لااقل 12 دقیقه آن با ریتم پیش برود.این ورزش برای درمان افسردگی، اختلالات روانی، بی حوصلگی و بی تابی موثر می باشد. زیرا با انجام آن مغز هورمون اندروفین آزاد می کند و این هورمون سبب نشاط و سرزندگی خواهد شد. رکاب زدن به حالت ریتمیک بر روی دوچرخه ثابت ، کار دشواری نیست. در هنگام این تمرین می بایست به موسیقی پرانرژی گوش بدهید.

بر خلاف تصور اغلب مردم، شکم تنها عضلات اطراف ناف نیست؛ بلکه این عضلات از بالا به قفسه سینه مربوط می شود، از پایین به کفل ها می رسد و از پشت به ستون فقرات متصل هستند؛ بنابراین برای داشتن شکمی سفت و عضلانی نباید تنها به ورزش شکم بسنده کنید. دوچرخه ثابت دستگاهی است که عضلات شکم را به خوبی به کار می گیرد و سبب تقویت آن ها می شود. بدن انسان هوشمند است و همه نواحی آن دارای حافظه می باشد؛ در زمان رکاب زدن عضلات شکم را منقبض کرده و به داخل بکشید؛ با این روش شکم سفت و تخت خواهد شد.

برای کاهش وزن هیچ گاه به سراغ رژیم های غذایی سخت و طاقت فرسا نروید؛ این کار ماهیچه ها و عضلات را به تحلیل می برد. عضله بافت ارزشمندی است و برای بدن تولید انرژی می کند. با رژیم های غذایی این بافت مهم را از دست می دهید و در نتیجه سوخت و ساز بدن پایین می آید؛ به همین خاطر پس از قطع رژیم بلافاصله وزن زیاد می شود و این بار حجم چربی از گذشته نیز بیشتر می شود. در واقع رژیم غذایی عضلات را تبدیل به چربی می کند.

اگر با انجام تمرینات ورزشی به دنبال کاهش وزن و لاغری هستید، باید تمرینات را بیش از 20 دقیقه ادامه بدهید. زیرا در 20 دقیقه اول بدن فقط قند می سوزاند و بعد به سراغ سلول های چربی خواهد رفت.

قبل از شروع تمرین با آهسته رکاب زدن بدن خود را گرم کنید؛ این کار حدود 5 دقیقه زمان می برد. بعضی از خانم ها گمان می کنند با انجام تمرینات ورزشی قدرتی یا بالا بردن مقاومت دستگاه، بدنی عضلانی شبیه به آقایان پیدا خواهند کرد؛ این فکر کاملا اشتباه است؛ به دلیل اختلاف هورمون در بین خانم ها و آقایان، بدن زن ها هرگز مانند مردان عضلانی نمی شود؛ بلکه عضلات آن ها سفت می شود.

ورزش ایروبیک نوعی پروتئین در بدن می سازد که اشتها را کاهش می دهد. افرادی که 3 ماه به طور منظم به انجام تمرینات ورزشی بپردازند، مقدار قابل ملاحظه ای از چربی های خود را از دست می دهند. هر چه بدن شما عضلانی تر باشد روند کاهش وزن و تناسب اندام سریع تر خواهد شد؛ زیرا عضلات کمک می کنند سوخت و ساز بدن افزایش بیابد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :