نکاتی ساده برای از دست دادن چربی بیشتر با استفاده از تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 14 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

داشتن ظاهر و فیزیکی مناسب علاوه بر داشتن سلامت جسمانی یکی از بزرگترین اهداف اکثر ما در زندگی است. تقریبا تمام ما هم میدانیم برای رسیدن به این هدف باید بتوانیم با روش صحیحی تغذیه خود را درست و سالم و با گذاشتن اندک زمانی از وقت روزمره خود، ورزش را نیز به صورت مداوم دنبال کنیم. البته نباید استراحت کافی و دوری از استرس را فراموش کنیم؛ چرا که همین دو موضوع میتواند سلامتی بدن ما را به صورت جدی به خطر بیندازد.

با زیاد شدن مشغله های کاری کمتر زمانی برای ورزش کردن برای همه ما باقی میماند که امروزه خوشبختانه با خرید وسایل ورزشی که مخصوص خانه طراحی شده اند، میتوانیم به راحتی در منزل و هر ساعتی از شبانه روز ورزش کرده و به سلامت بدنمان کمک کنیم.تردمیل یکی از این وسایل ورزشی است که به راحتی با خرید آن میتوانید هم به چربی سوزی بدنتان کمک کنید و هم به عضله سازی آن. برای اینکه بتوانید با تردمیلتان چربی بیشتری از دست بدهید به چند نکته زیر توجه بیشتری داشته باشید.

ورزش کردن در صبح با معده خالی

برای اینکه بتوانید چربی بیشتری با استفاده درست از تردمیل از دست بدهید، کافی است بعد از بیدار شدن قبل از آنکه صبحانه ای بخورید، شروع به پیاده روی با این دستگاه کرده و ورزش خود را آغاز کنید. زیرا هنگامی که معده شما خالی است بدن برای تامین انرژی جهت سوخت و ساز خود از چربی های ذخیره شده در بدن استفاده میکند که باعث لاغری شما میشود.

اجتناب از هندریلس

در هنگام ورزشتان همیشه از وضعیت ضربان قلب خود آگاهی داشته باشید و آن را مدنظر قرار دهید. در هر سطحی که ورزش کنید به راحتی میتوانید اثرات آن را روی قلب خود احساس کنید. برای اینکه بتوانید سوخت وسازی جهت چربی سوزی داشته باشید، به یاد داشته باشید که در اواسط تمرین خود باید 90 درصد از حداکثر ضربان خودMHR را استفاده کنید. به عنوان مثال اگر 20 ساله هستید، پس MHR شما 200 است و باید این فرمول را انجام دهید، 220-20*200.

استفاده از تمرینات با فاصله و شدت بالا

تردمیل های امروزی خوشبختانه مجهز شده اند به مانیتورهای پیشرفته ای که قادر هستند، ضربان قلب، سرعت و... شما را به خوبی به نمایش در بیاورند. توصیه میشود با بالا بردن شدت عملکرد خود ضربان قلبتان را با کنترلی که روی آن دارید، بالا ببرید تا بدن با انجام دادن سوخت وسازی بیشتر چربی بیشتری را نیز بسوزاند. به یاد داشته باشید که تمرینات با فاصله ولی با شدت بالا میتواند به حجم عضلانی شما و به چربی سوزی بدنتان نیز کمک زیادی کند. هر چقدر حجم عضلانیتان بیشتر باشد سوخت و ساز بهتری هم در بدنتان انجام میشود.

استفاده از وزنه در دست ها

به هنگام پیاده روی روی تردمیل با در دست داشتن وزنه ای مناسب میتوانید، میزان سوخت وساز بدنتان را افزایش دهید. نباید به دست هایتان اجازه دهید به این طرف و آن طرف تاپ بخورد و باید زاویه ای 90 درجه داشته باشند.

تنوع در تمرینات

بدن بسیار هوشمند است وبعد از گذشت زمانی دیگر به روش تمرینی شما عادت میکند و بعد مدتی متوجه خواهید شد که در اصطلاح بدنتان فیکس مانده و تغییری نکرده است. پس بهتر است برای اینکه بدنتان نیز قافل گیر شود، تمرینات مختلفی را انجام دهید یا شدت و فاصله آنها را عوض کنید تا به بتوانید در مدت زمان کوتاهی به نتیجه دلخواهتان برسید.

ترکیب برخی تمرینات همراه با وزنه

اگر در باشگاه با تردمیل ورزش میکنید به راحتی میتوانید با استفاده از وزنه سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید که انجام این کار در خانه نیز برای شما امکان پذیر خواهد بود. تمریناتی مانند ABS "تمرینات شش تکه نمودن عضلات شکم" و ... را در تمرینات خود فراموش نکنید و آنها را انجام دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :