نحوه نگهداری از تردمیل برای طولانی شدن عمر دستگاه

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 14 : 5 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

درست نگهداری کردن از تردمیل عمر دستگاه را طولانی تر می کند. برای این عمل باید برخی نکات را رعایت نمود، مانند این که دستگاه می بایست کاملا تراز باشد یا سطحی که تردمیل بر روی آن قرار می گیرد صاف و مسطح باشد تا هنگام ورزش در آن تکان و لرزش ایجاد نشود.

از قرار دادن مستقیم دستگاه در جلوی نور خوردشید خودداری کنید و همچنین در محیط مرطوب نباشد و گرد و غبار زیاد بر روی دستگاه نشیند. تردمیل را حداقل هفته ای یک بار تمیز نمایید. به دلیل اینکه در حین ورزش با تردمیل در محیطی در بسته می باشید بهتر است پنجره را باز کنید تا دمای محیط متعادل باشد، برخی از تردمیل ها سیستم فن خنک کننده دارند.

تردمیل های باشگاهی به دلیل نوع موتور آن ها می توانند در تمام طول روز روشن باشند ولی تردمیل های خانگی باید بعد از 45 دقیقه ورزش به مدت 1 ساعت خاموش شوند و دستگاه پس از یک استراحت مجددا مورد استفاده قرار بگیرد.

تردمیل خود را به محافظ برق متصل کنید تا به علت نوسانات برق دستگاه خراب نشود، در ساعات ابتدایی شب به علت مصرف بالای برق نوسانات برقی شدت بیشتری دارد. تردمیل هر ماه بعد از 30 ساعت استفاده به روغن کاری نیاز دارد، روغن کاری سبب می شود اصطحکاک میان تسمه و صفحه کاهش یابد.

این نکته باید حائز اهمیت باشد که نگهداری از وسایل ورزشی موجب بیشتر شدن عمر دستگاه و نحوه عملکرد آن می شود. نکاتی برای بهتر نگه داشتن دستگاه وجود دارد که با رعایت آن، از دستگاه می توان بدون مشکلی به آسانی استفاده کرد. وسایل ورزشی دارای اجزایی هستند که سالم نگه داشتن آن ضروری می باشد و در صورت خرابی تعمیر شوند.

نگهداری از تردمیل

باید در ورزش تنوع ایجاد کرد تا در حین انجام ورزش انگیزه خود را از دست ندهیم. امروزه به دلیل مشغله هی کاری ممکن است فرصت کافی برای ورزش را پیدا نکنیم. با کمک دستگاه های ورزشی خانگی مانند تردمیل می توانیم در هر ساعتی از شبانه روز به ورزش بپردازیم.

تمام تردمیل ها دارای تسمه می باشند که برای حفظ سلامتی و نحوه عملکرد آن باید روغن کاری شوند، چنانچه تسمه در تردمیل دچار مشکل شود و مدت زمانی از تعویض آن بگذرد، موجب می شود دستگاه به کندی عمل کند. تمیز کردن و روغن کاری تردمیل باعث اضافه شدن طول عمر دستگاه می شود. اگر تسمه تردمیل خوب تمیز شود، کیفیت تردمیل بسیار بالا می رود.

اصطحکاک مابین تسمه و عرشه در تردمیل نقش اساسی در نحوه عملکرد این دستگاه دارد. به همین خاطر توصیه می شود این نقطه در تردمیل به درستی روغن کاری شود. پیش از انجام اعمالی نظیر تمیز کاری و روغن کاری کابل تردمیل را از برق بکشید و همچنین قبل از جمع کردن و تا کردن دستگاه آن را خاموش نمایید.

امکان کشیدگی تسمه و به وجود آمدن لغزندگی در دستگاه در طی استفاده مداوم وجود دارد. کشش زیادی تسمه به موتور تردمیل فشار می آورد و در نتیجه دستگاه خراب می شود. تنظیم تسمه در تردمیل ممکن است بهم بریزد که می توان با استفاده از یک آچار آلن پیچی که در انتهای ریل داخل کاور است را پیچاند و با این کار تنظیمات تسمه را درست کرد. قبل از تنظیم یا تعویض تسمه بهتر است دستگاه از برق کشیده شود تا برای شما و دستگاه خطرناک نباشد.

مانیتور نمایش صفحه از دیگر اجزا در تردمیل می باشد که بسیار حساس است. پس از این که هر بار تمرین با دستگاه به اتمام رسید می توان با یک پارچه نمدار لکه های ناشی از تعرق ایجاد شده بر روی آن را پاک نمود.

نحوه عملکرد و شیوه استفاده از تردمیل در حفظ کیفیت دستگاه مهم می باشد. برای راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل از کفش های کتونی استفاده کنید تا هم گام برداشتن روی دستگاه ساده باشد و هم به تردمیل فشاری وارد نشود. سرعت تردمیل را ابتدا در حد تعادل قرار دهید. دستگاه های ورزشی دارای ضمانت نامه پس از فروش و دفترچه راهنما هستند می توانید نکات مهم برای نگهداری بهتر از دستگاه را در آن مطالعه کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :