نحوه جلوگیری از گردن درد بعد از تمرین با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 10 : 43 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای رسیدن به تناسب اندام، راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل بهترین گزینه می باشد.تردمیل وسیله ای همگانی است که تمام افراد با هر سنی می توانند از آن استفاده کنند.داشتن شرایط فیزیکی اصولی و صحیح، نوع راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل باعث می شود تا هم بدنتان درد نگیرد و هم دچار گردن درد پس از انجام تمرینات ورزشی نشوید.اگر در کنار تردمیل می توانید آینه ای نصب کنید، حتما این کار را انجام دهید.این کار باعث می شود تا وضعیت و نوع راه رفتن خود را مشاهده کنید و در صورت لزوم آن را اصلاح کنید.

در زمان دویدن حتما دقت کنید که بالا تنه باید صاف و کاملا عمود باشد. سرتان در مرکز ستون فقرات باید قرار بگیرد به شکلی که در زمان دویدن و راه رفتن بر روی تردمیل کاملا روبه جلو باشید.شانه ها را به سمت عقب و بالا باید متمرکز کنید. در زمان راه رفتن بر روی تردمیل امکان پایین افتادن گردن وجود دارد و این اتفاق باعث گردن درد می شود که با مستقیم نگه داشتن گردن و بدن از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری خواهید کرد.

قبل از آنکه ورزش خود را آغاز کنید برای کاهش دادن احتمال صدمات به بدن حتما حرکات کششی برای ناحیه گردن و باقی اعضای بدن انجام دهید.این کار باعث می شود هرگونه گرفتگی در ناحیه عضلات را بهبود ببخشید و باعث شوید تا در حین ورزش دچار مشکلی جدی نشوید.با راه رفتن آرام و بسیار آهسته می توانید اعضای بدنتان را گرم کنید. در زمانی که آرام بر روی تردمیل راه می روید، حرکات کششی و نرمش را هم انجام دهید که به سریع تر شدن گردش خون کمک می کند و همین کار باعث گرم شدن بدن می شود.

گرم کردن قبل از ورزش با تردمیل به پاسخ عصبی و اتصالات عضلات کمک می کند، انعطاف و نرمی بدن را افزایش می دهد و بدن شما را در برابر حرکات ناگهانی و تصادفی مانند دویدن ناگهانی بر روی تردمیل آماده می کند.استفاده صحیح از تردمیل تکتیک سختی ندارد اما باید اصول آن رعایت کنید. چنانچه از دستگیره های تردمیل استفاده زیادی می کنید، این را بدانید که باعث می شود گرفتگی و تنش بسیار زیادی در ناحیه بالا تنه شما ایجاد شود که این فشار در ناحیه گردن شدت زیادی دارد.

دستانتان را آزاد بگذارید و آرنج را مقداری خم کنید و در کنار بدن خود نگه دارید. در زمان راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل به شکل مداوم دم و بازدم را با آهنگ مناسبی انجام دهید.ورزش با تردمیل تمرین هوازی است که نیازمند آمادگی جسمانی و روانی می باشد و در پایان نیز شما به سرد کردن بدن نیز نیاز دارید تا بدن به یکباره شوکه نشود، پس مایعات باید بخورید و دمای بدنتان را کنترل کنید.

سرد کردن بدن پس از تمرین همانند گرم کردن حائز اهمیت می باشد. بعد از آنکه تمرینات به پایان رسید، کشش های نرمی در قسمت گردن خود انجام دهید تا تنش و گرفتگی های عضلانی که در حین تمرین ایجاد شده اند از بین بروند.هیچ وقت به صورت ناگهانی از روی تردمیل پایین نیایید و تمرین را به شکل ناگهانی متوقف نکنید. حتما سرعت خود را آهسته آهسته کم کنید و بعد از آن تردمیل را متوقف کنید و به یاد داشته باشید که اگر بدن خود را سرد نکنید، دچار درد عضلات، سرگیجه و بی حسی بدن می شوید.ماساژ ریکاوری یکی از راه های پیشگیری و درمان گردن درد ناشی از تمرین با تردمیل می باشد و این کار موجب می شود ریکاوری بدن 50% سریعتر انجام شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :