مطالب علمی جدید در مورد تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 15 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همان طور که می دانید تردمیل یک دستگاه ورزشی هوازی است که از مدت ها پیش در انواع تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی وارد بازار شده و پا به پای علم و تکنولوژی روز جهان پیش رفته است.امروزه تردمیل آبی نیز تولید شده، این دستگاه در داخل استخر قابل استفاده است و برای تمرینات درمانی – ورزشی مناسب می باشد.افراد می توانند با نیازهای متفاوت به سراغ این دستگاه هوازی بروند؛ اما آمارها نشان داده یک سوم کسانی که به ورزش با تردمیل می پردازند مایل به کاهش وزن و تناسب اندام هستند.

وقتی برای خرید یک تردمیل مناسب می روید باید به نکات خاصی توجه داشته باشد. بدون تردید اولین مسئله برای خریدار قیمت دستگاه است و هرکس با توجه به بودجه خود خرید انجام می دهد؛ ولی علاوه بر قیمت مواردی همچون نوع شیب دستی یا برقی، قدرت موتور، ابعاد تسمه که فضای دویدن را مشخص می کند، تک کاره یا چند کاره بودن دستگاه، کشور سازنده و برند نیز در خور توجه هستند.

هیچ گاه تردمیل دسته دوم نخرید؛ زیرا شما اطلاع ندارید صاحب قبلی دستگاه به چه صورت از آن استفاده و مراقبت کرده است؛ شاید موتور تردمیل قبلاٌ نیم سوز شده باشد. اطلاعاتی که مانیتور تردمیل در اختیار کاربر قرار می دهد نیز اهمیت دارد و می بایست به آن توجه داشت؛ نمایشگر دستگاه باید حداقل سرعت، زمان، مسافت، کالری مصرف شده و ضربان قلب را نشان بدهد؛ چون این اطلاعات کارآیی زیادی دارند.

ورزشکار می تواند توسط آن ها از وضعیت عمومی بدن خود آگاه شده و یک الگوی ورزشی مناسب را طراحی کند و بر اساس آن پیش برود؛ هر چه امکانات دستگاه بیشتر باشد، قیمت نیز افزایش می یابد.در مرحله دوم به بیشینه وزن قابل تحمل برای دستگاه توجه فرمایید و اطمینان حاصل کنید تردمیل وزن شما یا سنگین ترین عضو خانواده تان را که مایل است با آن تمرین ورزشی انجام بدهد، تحمل می کند. حداکثر وزن قابل تحمل برای تردمیل به ابعاد تسمه، جنس بدنه، اندازه دستگاه و قدرت موتور بستگی دارد.

تردمیلی تهیه کنید که ظرفیت آن را داشته باشد که هر روز به مدت طولانی از آن استفاده شود. کمترین توان موتور تردمیل 1اسب بخار است، ولیکن بهتر است برای منزل دستگاهی را انتخاب نمایید که توان آن 2.5 الی 3 اسب بخار باشد. توان موتور تردمیل باشگاهی باید بیش از 3 اسب بخار باشد. دستگاه تردمیل در هنگام روشن بودن نباید سر و صدای زیادی ایجاد کند؛ کم صدا بودن دستگاه نشانه طراحی مناسب و کیفیت قطعات مکانیکی آن است و ربطی به قدرت موتور ندارد.

در صورتی که تمایل دارید با ورزش عضله سازی کنید و به ماهیچه های پایین تنه فرم بدهید، شیب دستگاه را بالا ببرید و دویدن و راه رفتن در شیب سربالایی را انجام بدهید؛ شیب بیش از 10 درصد برای این کار مناسب است و ورزش کوه پیمایی را شبیه سازی می کند. در صورتی که در برنامه ورزشی با شیب زیاد انجام می دهید، برای راحت تر شدن کار تردمیلی تهیه کنید که شیب آن به صورت برقی و تنها با فشار یک دکمه قابل تنظیم باشد.
هنگام خرید، تردمیل را روشن کرده و دقایقی با سرعت کم بر روی آن راه بروید؛ در این حالت نباید لرزش حس کنید؛ بدین ترتیب تلنگر نوار نقاله را که نباید وجود داشته باشد، چک کرده اید.

سرعت دستگاه تردمیل معمولاٌ از 0.5 کیلومتر در ساعت شروع می شود و به 15 الی 20 کیلومتر در ساعت می رسد؛ البته تردمیل هایی وجود دارند که سرعت آن ها به بیشتر از 40 کیلومتر در ساعت می رسد؛ سرعت های بسیار زیاد فقط برای افراد حرفه ای قابل استفاده است. تغییر سرعت باید به راحتی و با فشار یک دکمه انجام بشود.

بعضی از تردمیل ها به پروتز های مصنوعی مجهز هستند که شیب دستگاه را منفی کرده و یا قابلیت حرکت رو به عقب را به وجود می آورد. در صورت وجود این ویژگی ها سرعت منفی دستگاه را نیز چک کنید.شیب منفی، تمرین بسیار جالبی است که دویدن در سرپایینی را شبیه سازی می کند؛ شیب منفی غالباٌ بین 10 الی 16 درصد قابل تنظیم می باشد.

ابتدا و انتهای حرکت تردمیل باید آرام و روان باشد تا به اندام ورزشکار ضربه وارد نشود. اکثر تردمیل های مدرن مجهز به ضربه گیرهایی هستند که مفاصل، عضلات و ستون فقرات ورزشکار را مورد محافظت قرار می دهد. زمانی که نوار نقاله دارای ضربه گیر باشد، امکان دویدن بر روی سطح انعطاف پذیر و مطلوبی ایجاد می شود.دستگاه تردمیل می بایست بتواند در شیب های بیشتر نیز سرعت خود را حفظ کرده و نامتعادل نشود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :