مزیت ها و معایب انواع تردمیل ها

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 50 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

زمانی که می خواهید تردمیل بخرید چه تردمیل باشگاهی باشد چه از نوع خانگی یا تردمیل هایی که خرید آنها معمولاً در بین مردم رواج زیادی ندارد همانند تردمیل های تاشو، باید درباره خصوصیات مثبت و منفی آن به طور کامل مطلع باشید تا بتوانید انتخاب صحیحی در این زمینه داشته باشید.

تردمیل خانگی

استفاده از تردمیل های خانگی در سالهای اخیر میان مردم رواج پیدا کرده است.استفاده از این تردمیل ها برای اشخاصی که فرصت کافی برای رفتن به بیرون از منزل برای انجام ورزش را ندارند یا اشخاصی که دوست دارند در محیط خانه و به دور از هیاهوی بیرون بدون صرف وقت یا هزینه اضافی به انجام ورزش بپردازند گزینه خوبی ست.شما می توانید با حداقل و حداکثر بودجه ای بین یک تا ده میلیون تومان تردمیل خانگی با ویژگی ها و امکانات مختلفی بخرید و تمرین خود را آغاز کنید.مزایا و معایب تردمیل خانگی به شرح زیر است:

مزیت های تردمیل خانگی

مصرف کم:تردمیلهای خانگی در مقایسه با تردمیلهای باشگاهی بسیار کم مصرف تر هستند و از لحاظ هزینه برق بسیار به صرفه تر از نوع باشگاهی آن می باشند.

وزن کم : طراحی تردمیل های خانگی به گونه ایست که برای قرار گرفتن در محیط های کوچکتر مناسب اند. قاب این تردمیلها سبکتر و کوچکتر می باشند بنابراین به راحتی در منزل جای می گیرند.بیشتر این تردمیل ها قابلیت تاشوندگی دارند و برای جابجایی ساده تر چرخ هایی در زیر آنها تعبیه شده است.

صرفه اقتصادی:اغلب تردمیل های خانگی به نسبت تردمیل های باشگاهی دارای قیمت پایینی هستند و حتی در برخی از انواع آنها با در نظر گرفتن بودجه کمی می توانید اقدام به خرید کنید.

معایب تردمیل خانگی

امکانات و ویژگی های کمتر: بیشتر تردمیل های خانگی دارای امکاناتی نظیر پخش موسیقی و مانیتور نمایش دهنده شرایط حیاتی تمرین هستند اما تردمیل های تجاری معمولاً امکانات ویژه دیگری دارند که اکثر انواع خانگی فاقد آنها میباشند. مانند امکان اتصال به اینترنت برای گرفتن برنامه های متنوع ورزشی ،فن خنک کننده و...

عدم وجود گارانتی طولانی مدت : بیشتر تردمیل های خانگی ضمانت نامه های کوتاه مدتی دارند و تعداد کمی از از آنها به مدت طولانی تری ضمانت شده اند.اما تردمیل های باشگاهی دارای ضمانتنامه های طولانی مدتی هستند.

تردمیل باشگاهی (تجاری)

تردمیل های باشگاهی یا همان تردمیل های تجاری آنهایی هستند که در سالن های ورزشی از آنها استفاده می شود و ورزشکاران علاقه زیادی به استفاده از آن دارند.این تردمیل ها به گونه ای ساخته شده اند که قابلیت استفاده به مدت طولانی را دارند بدون این که داغ کنند یا آسیب ببینند.استفاده از این تردمیل ها برای افراد با وزن های بالا نیز مجاز است (البته بستگی به میزان تحمل وزن دارد) و قیمت آنها از 2 تا 12 میلیون تومان متغیر می باشد.

مزیت های تردمیل باشگاهی

دوام: ساختار تردمیل های باشگاهی به گونه ای ست که مقاومت بیشتری دارند و دیرتر از تردمیل های خانگی دچار آسیب می شوند.در واقع عمر طولانی تری دارند.

مکان بزرگتر برای تمرین: ابعاد تسمه تردمیل های تجاری دارای طول و عرض بزرگتری ست بنابراین برای انجام تمرینات، امن تر و مناسب تر می باشد و قابلیت ضربه گیری بیشتری نیز دارد.

امکانات سرگرم کننده: بیشتر تردمیلهای تجاری با داشتن مانیتور بزرگتر و رنگی، امکان اتصال به اینترنت، برنامه های تمرینی چالشی و متنوع برای استفاده کاربر به جهت ورزش به همراه سرگرمی مناسب می باشد.

ظرفیت وزن بالاتر: تردمیل های باشگاهی در مقایسه با نوع خانگی آن دارای عرشه عریض تری هستند و ظرفیت وزن بالاتری دارند بنابراین استفاده از آن برای افراد چاق نیز به راحتی امکان پذیر است.

معایب تردمیل باشگاهی

جاگیری زیاد : تردمیل های تجاری دارای ابعاد بزرگی هستند و چون قابلیت تاشوندگی ندارند امکان جابجایی یا نگهداری آن ها در خارج از دسترس هم وجود ندارد.

قیمت بالا: تردمیل های باشگاهی معمولاً از تردمیل های خانگی گرانتر هستند به همین خاطر باید در هنگام خرید این محصولات دقت کنید که قیمت بالای آن با ویژگی ها و امکانات اضافه آن هماهنگ باشد.

تردمیل فشرده (تاشو)

این تردمیل ها به راحتی تا می شوند و فرد می تواند بعد از تمرین خود آن را تا کرده و در گوشه ای قرار دهد. استفاده از این تردمیل ها معمولاً در فضاهای بسیار کوچک رایج است به طوریکه امکان قرار دادن یک تردمیل ثابت در آن فضا وجود نداشته باشد. به همین دلیل به آن تردمیل فشرده نیز می گویند.

مزیت های تردمیل تاشو

جابجایی ساده: اندازه این تردمیل هامعمولاً باریک و کوچک است به گونه ای که بعد از تا کردن می توان به راحتی آن را در مکانی مثل زیر تخت یا کمد جای داد.بیشتر این تردمیل ها دارای چرخ هایی در زیر خود هستند به همین دلیل حرکت دادن آنها به راحتی صورت می گیرد.

قیمت پایین: تردمیل های فشرده (تاشو) به نسبت سایر دستگاههای بدنسازی قیمت پایینی دارند.

معایب تردمیل تاشو

موتور ضعیف تر : از آنجایی که این تردمیلها به طور کامل تا می شوند برای دستیابی به این فشردگی به ناچار موتور سبک تر و ضعیف تری نسبت به تردمیل های دیگر دارند.

ثبات کمتر : بیشتر این تردمیل ها چون پایدار نیستند و وزن پایینی دارند، معمولاً در هنگام استفاده دچار لرزش و ناپایداری می شوند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :