مبل ماساژ خستگی را بر طرف می کند!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 6 دی 1395 در ساعت 13 : 44 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بی شک برای شما هم پیش آمده که پس از یک روز کاری سخت به خانه برگشته اید و آنقدر خسته بودید که حتی نمی توانستید بخوابید؛ در این مواقع دوش گرفتن حال آدم را بهتر می کند؛ اما هیچ چیز به اندازه یک ماساژ حرفه ای نمی تواند خستگی را رفع کند.10 دقیقه ماساژ عمیق و اصولی نیروی فرد را باز می گردانند و انرژی مضاعف می شود؛ ولی شما نمی توانید به تنهایی همه اعضای بدن خود را به خوبی ماساژ بدهید؛ بنابراین باید از یک ماساژور آموزش دیده و کار بلد کمک بگیرید.

انسان ها از همان بدو تولد ماساژ را دوست دارند؛ اگر نوزادی را ماساژ بدهید علائم رضایت در چهره اش پدیدار می شود. ماساژ خوب تاثیرات قابل توجهی در از بین بردن دردکمر و استرس دارد؛ اما یک ماساژور حرفه ای همیشه در دسترس نیست که بتوانیم هرگاه نیاز داریم ماساژ بگیریم؛ به همین دلیل مخترعین و تولید کنندگان تجهیزات ورزشی- پزشکی تلاش کردند ابزارهایی بسازند که ماساژ را به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به فرد دیگری ارائه بدهد؛ در این میان صندلی ماساژور کامل ترین ابزار ماساژی می باشد که تا به حال طراحی و ساخته شده است.

ماساژ در کاهش استرس، اضطراب، تمدد اعصاب، ایجاد شادابی و نشاط، طراوت پوست، تقویت عضلات، تناسب اندام، بالا رفتن سوخت و ساز بدن و...موثر است.ماساژ متابولیسم بدن را تقویت می کند؛ به همین علت لاغری و کاهش وزن رخ می دهد؛ همچنین ماساژ یک روش موثر برای درمان بیماری هایی همچون آرتروز، آسم، واریس، اختلالات خواب، کوفتگی و گرفتگی و حالت نامناسب ستون فقرات محسوب می شود.

ماساژ سطح هوشیاری را افزایش داده، ذهن را شفاف کرده و به فرد انگیزه می دهد؛ با انجام این کار مفید کانال های ورودی انرژی باز شده و انرژی به سطح طبیعی خود می رسد؛ افرادی که ماساژ می دهند، می بایست آموزش دیده و حرفه ای باشند تا متوجه بشوند هر کس به چه نوع ماساژی نیاز دارد. ماساژی که برای خانم ها انجام می دهند با ماساژی که برای آقایان مناسب است، متفاوت می باشد؛ بدن یک زن به ماساژ لطیف تر و ملایم تری نیاز دارد.

ورزشکاران نیز ماساژ مخصوص به خود را دارند که به وسیله آن ریکاوری انجام می دهند و بدن خود را به حالت اولیه باز می گردانند؛ در حقیقت ماساژ نقش ترمیم کنندگی، درمان، نگهداری در حین تمرینات و پس از آن و توانبخشی را بر عهده دارد و حرکات فرد را بهینه می کند؛ همچنین کاهش احتمال آسیب دیدگی در حین ورزش و حمایت از روند درمان ار فواید دیگر ماساژ ورزشی به شمار می آید.

حرکات ماساژ باعث می شود غدد لنفی و رگ های خونی جهت دفع مواد زائد قابلیت ارتجایی بیشتری پیدا کنند و آسیب های ورزش به حداقل برسد؛ ضمن این که طول درمان آسیب دیدگی ها کمتر می شود؛ با دفع اسید لاکتیک و اسید اوریک قابلیت ارتجایی رباط ها و زردپی ها نیز بالا می رود.

توصیه می شود کسانی که دچار عفونت، شکستگی استخوان، وریدهای واریسی زخیم، زخم و تومور هستند، در مورد ماساژ با پزشک معالج خود مشورت کنند؛ افرادی که تحت درمان های دارویی قرار گرفته اند به بهانه ماساژ نباید بدون دستور پزشک داروهای خود را قطع کنند.

پیدا کردن یک ماساژور حرفه ای کار چندان راحتی نیست؛ از طرفی هماهنگ شدن با ماساژر نیاز به صرف زمان و هزینه زیادی دارد و اگر فرد نابلدی کار ماساژ را انجام بدهد احتمال دارد به ستون فقرات و سایر مفاصل صدمه بزند؛ در چنین وضعیتی ماساژ نه تنها یک کار درمانی نیست؛ بلکه موجب ناراحتی و بیماری بیشتر می شود؛ مزیت ماساژورهای هوشمند و الکترولیکی این است که بدون هیچ اشتباهی کار خود را انجام می دهند و از ایمنی مناسبی برخودار هستند.

در حافظه صندلی ماساژورها برنامه های متعددی ذخیره سازی شده که ماساژ گیرنده می تواند بر اساس سلیقه خود ماساژ را انتخاب نماید و از آن لذت ببرد.مبل ماساژور همه حرکاتی که یک ماساژور ارائه می دهد مانند حرکت نیندینگ ضربه ای، سراندن، مالش عمیق، مالش سطحی، فشردن، ورز دادن و حرکات لرزشی را اجرا می کند و زمان ماساژ قابل تنظیم می باشد.

ماساژ نه تنها خستگی را برطرف می کند و باعث می شود سرحال بشوید؛ بلکه سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بدن را برابر بسیاری از بیماری ها مقاوم می سازد. خوابیدن پس از ماساژ آرامش عمیقی در فرد به وجود می آورد، اگر پس از بیدار شدن دوش بگیرید حالتان واقعاً خوب می شود. در هنگام ماساژ گرفتن محیط اطراف را با بوهای مطبوع همچون بوی اسانس اکلیل کوهی، عود، شمعدانی و عطرهایی که آرامش بخش هستند، خوشبو کنید.

گوش دادن به موسیقی آرامش بخش در هنگام ماساژ نیز تاثیر فوق العاده ای دارد؛ بعضی از مبل های ماساژور مجهز به سیستم پخش موسیقی هستند و حتی انواع پیشرفته آن به سیستمی مجهز می باشند که ماساژ را با ریتم موزیک هماهنگ می کنند و در واقع ماساژ ریتمیک انجام می دهند.یکی دیگر از مزیت های صندلی ماساژور این است که اغلب به سیستم گرمکن در ناحیه پا و کمر مجهز هستند که بدین وسیله خستگی و درد در این نواحی به کلی بر طرف می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :