ماساژ چگونه باعث تناسب اندام می شود؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 16 دی 1395 در ساعت 15 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همه ما ماساژ را به عنوان روشی برای تسکین درد و آرام بخش می شناسیم؛ ورزشکاران بیش از سایر افراد از منافع ماساژ اطلاع دارند و از آن استفاده می کنند. تحقیقات نشان داده ماساژ درمانی باعث می شود سرعت جریان خون در عضلات افزایش پیدا کند و کارآیی فعالیت های بدنی را افزایش بیابد؛ ضمن این که ماساژ منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و توان فرد را بالا می برد.

ماساژ درمانی یک کار پیشگیرانه از آسیب های ورزشی محسوب می شود؛ زیرا بدن را در برابر مصدومیت مقاومت می کند؛ ضمن این که به افزایش انعطاف پذیری بدن منجر می گردد.انعطاف پذیری چیزی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت. انعطاف پذیری در واقع دامنه حرکات مفصلی بدن است. کسانی که انعطاف پذیری خوبی دارند در یادگیری اکثر مهارت های بدن موفق تر هستند و کمتر آسیب می بینند.

ماساژ انعطاف پذیری بدن را تا 3 برابر افزایش می دهد. زمانی که شما انعطاف پذیری بیشتری داشته باشید حرکات ورزشی را بهتر انجام می دهید و کارآیی تمرینات افزایش پیدا می کند؛ ضمن این که ماساژ با سرعت بخشیدن به گردش خون منجر می شود اکسیژن بیشتری به نقاط مختلف بدن برسد؛ اکسیژن بیشتر سوخت و ساز را افزایش می دهد و همین مسئله باعث می شود سلول های چربی برای سوختن بیشتر در دسترس قرار بگیرند.

همچنین ماساژ مدت ریکاوری را کاهش می دهد و باعث می شود بدن زودتر از روال عادی بازسازی شده و به حالت اولیه باز گردد؛ به همین دلیل کسانی که ماساژ می گیرند می توانند به صورت منظم و مستمر تمرینات ورزشی خود را انجام بدهند.

ماساژ خستگی را رفع می کند؛ زمانی که پس از یک روز کاری سخت به باشگاه ورزشی می روید و یا در منزل به انجام تمرینات ورزشی می پردازید؛ تقریباً از پا درمی آیید و این خستگی حتی با خواب شبانه نیز از میان نمی رود؛ اما با 30 دقیقه ماساژ گرفتن خستگی شما طوری برطرف می شود که صبح پس از بیدار شدن انرژی فوق العاده ای برای انجام کارهای روزمره دارید. ماساژ واقعاً ارزش سرمایه گذاری را دارد و عضلات را روی فرم می آورد. در صورتی که فرصت کافی ندارید تا با یک فرد ماساژور هماهنگ شوید، می توانید از ابزارهای ماساژ استفاده کنید.

صندلی ماساژور کامل ترین ابزار ماساژی است که تاکنون ساخته شده؛ این دستگاه همه قسمت های بدن را ماساژ می دهد و به کارگیری آن بسیار راحت می باشد.ماساژ در زمینه لاغری نقش کاتالیزور را بر عهده دارد؛ کسانی که در کنار رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش از ماساژ نیز استفاده می کنند، زودتر و بیشتر نتیجه می گیرند.

امروزه ماساژهایی به عنوان ماساژ لاغری ارائه می شوند که البته نباید انتظار داشت بدون داشتن تغذیه صحیح و فعالیت مناسب از این ماساژها پاسخ لازم را به دست بیاوریم.حرکاتی مانند سراندن، مالش عمیق و ورز دادن در ماساژهای لاغری به کار می روند و همه این حرکات توسط صندلی ماساژور قابل اجرا می باشد.

بعضی از قسمت های بدن چربی های بسیار غیر قابل دسترسی دارند که ما آن ها را به نام سلولیت می شناسیم، آب کردن این چربی ها به گزینه ای غیر از ورزش نیاز دارد.افراد چاق معمولاً از انعطاف پذیری خوبی برخودار نسیتند و دامنه حرکات مفاصل و عضلات آن ها بسیار محدود است به همین علت نمی توانند خوب ورزش کنند؛ برای رفع این مشکل به این گونه افراد ماساژ گرفتن توصیه می شود؛ ضمن این که ماساژ بسیاری از دردهای آرتروزی و ورم مفاصل را از میان می برد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :