ماساژ توسط صندلی ماساژور چگونه انجام می شود؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 11 دی 1395 در ساعت 12 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ماساژ به یک سری حرکات خاص گفته می شود که توسط ماساژور بر روی بدن ماساژ گیرنده اجرا می شود؛ این کار موجب ایجاد آرامش شده و بیماری های گوناگونی را درمان می کند. ماساژ در سراسر دنیا رواج دارد و به عنوان یک کار آرامش بخش و درمانی شناخته شده است. اغلب کشورها ماساژ مخصوص به خود را دارند که به نام همان کشور معروف شده است مانند؛ ماساژسوئدی، ماساژ تایلندی، ماساژ ایرانی، ماساژ ژاپنی، ماساژ چینی، ماساژ کالیفرنیایی و... .

معمولاًحرکاتی که در این ماساژها انجام می شود با سلیقه و نیاز مردم همان منطقه مطابقت دارد؛ اما اکثر مردم از ماساژ سایر کشورها نیز استفاده کرده و لذت می برند.سالیانه هزینه های هنگفتی صرف درمان استرس و عوارض ناشی از آن می گردد؛ روزانه 50 درصد انرژی مردم به دلیل داشتن استرس هدر می رود و 80 درصد حوادث و تصادفات به علت استرس اتفاق می افتد.

جدیدترین تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نشان می دهد ماساژ تا اندازه قابل توجهی استرس را می کاهد و منجر به پیشگیری از عوارض آن می شود؛ علاوه بر این ماساژ خستگی را رفع می کند، هوشیاری را افزایش می دهد، اکسیژن رسانی به مغز را بیشتر می کند، باعث تمدد اعصاب شده، موجب ایجاد انگیزه می شود و بیماری هایی مانند افسردگی، میگرن، سیاتیک، درد ستون فقرات، بد خوابی، گرفتگی بدن، واریس، کوفتگی، سرطان سینه را درمان می کند.

اما نکته مهم این است که ماساژ باید به وسیله یک فرد آموزش دیده و حرفه ای انجام بشود که پیدا کردن چنین شخصی و هماهنگ شدن با او کار ساده ای نیست؛ به همین علت تولید کنندگان محصولات ورزشی- درمانی و مخترعین به فکر افتادند ابزار هوشمندی بسازند که ماساژ را به صورت اتوماتیک انجام بدهد و همیشه در دسترس باشد. صندلی ماساژور وسیله ای است که در هر زمان از شبانه روز در دسترس کاربر قرار دارد و نیازی نیست برای ماساژ گرفتن از طریق آن برنامه ریزی کرده و وقت صرف کنید. ظاهر این دستگاه درست شبیه یک مبل راحتی بزرگ است که در مدل ها و رنگ های متنوعی وجود دارد.

مبل های ماساژور پیشرفته و هوشمندی که امروزه در بازار عرضه می شود به روش های گوناگون همه حرکاتی که یک ماساژور حرفه ای اجرا می کند از جمله نیدینگ ضربه ای، ورز دادن، سراندن، فشردن، مالش سطحی و عمیق را ارائه می دهد.اغلب صندلی های ماساژور برای بدن یک مرد و یک زن قابل تنظیم هستند؛ این دستگاه بر اساس روش ماساژ به سه دسته تقسیم می شود:

- صندلی های ماساژوری که توسط رول مکانیکی ماساژ اجرا می کنند.

- صندلی ماساژورهایی که قابلیت ماساژ ویبره دارند.

- صندلی های ماساژوری که علاوه بر دو روش رول مکانیکی و ویبره در ساخت آن ها از کیسه های هوا نیز استفاده شده؛ این صندلی ها کامل ترین و پیشرفته ترین مدل هستند.

برخی از انواع بسیار پیشرفته در آغاز از شکل بدن کاربر اسکن می گیرند و براساس اندازه قامت، شکل بدن و و قد فرد برنامه ماساژ را اجرا می کنند. روی صندلی ماساژور لازم نیست لباس خود را دربیاورید و بدن را با روغن چرب کنید. انواع مدرن این مبل های ماساژور به وسیله اشعه مادون قرمز پا و کمر را گرم کرده خستگی این نواحی را از بین می برد، دردها را کاهش می دهد و لذت بخش ترین ماساژ را اجرا می کند.

هر فشار و تغییری در دست و پا بر کل سیستم بدن و ارگان های مختلف تاثیر می گذارد.ماساژ با صندلی ماساژور به اندازه یوگا بر ذهن انسان اثر گذار است؛ علاوه بر این سرعت و دقت در محاسبات را افزایش می دهد؛ همچنین سردردهای میگرنی را کاهش داده و خواب انسان را عمیق و منظم می کند، اضطراب و استرس را از بین می برد و سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد؛ ضمن این که از انواع سرطان ها پیشگیری می شود.

با ایجاد فشار نامناسب بر روی نقاط خاص بدن مواد زائد و سموم تولید می شود. ماساژ باعث ترشح هورمون اندروفین شده؛ در نتیجه افسردگی و اضطراب را کاهش می دهد و منجر به دفع سموم و مواد زائد می شود. بسیاری از افرادی که کمر درد داشته اند پس از 2 ماه استفاده مداوم از صندلی ماساژور کاملاً بهبود یافته اند. این دستگاه برای ورزشکاران مفید است؛ چون توسط آن اسیدلاکتیک دفع می شود و قدرت ارتجاعی رباط ها و زردپی ها افزایش پیدا می کند؛ ضمن این که کارآیی بدن بیشتر می شود.

صندلی ماساژور سوخت و ساز را بیشتر کرده و در نهایت به تناسب اندام منجر می شود. در صورتی که به اندازه کافی و به موقع نمی خوابید، سیگار و مشروبات الکلی مصرف می کنید و خوب غذا نمی خورید احتمالاً بدن تان هورمون های لازم را ترشح نمی کند؛ بنابراین بهترین کاری که می توانید برای بدن خود انجام بدهید ماساژ گرفتن است. ماساژ با صندلی ماساژور کاملاً بهداشتی و قابل اطمینان است؛ همه اعضای خانواده می توانند از آن استفاده کنند و از فواید یک ماساژ اصولی بهرمند بشوند.

این که ماساژ موجب از میان رفتن استرس های روانی و ایجاد سلامتی جسمی و روحی می شود، به لحاظ علمی اثبات شده است؛ ماساژ درمانی فشار عضلانی و درد ناشی از صدمات و ناراحتی های حاد و مزمن را دفع می کند. امروزه میلیون ها نفر بدین طریق تحت مراقبت های بهداشتی و درمانی قرار گرفته اند.اجرای صحیح و اصولی ماساژ سبب لرزاندن، تکان دادن و فشارهای موضعی شده و خون رسانی به بافت ها را بهبود می بخشد؛ بدین ترتیب در بافت هایی که چربی اضافه دارند، شکست مولکول های چربی رخ می دهد و سلولیت بر طرف خواهد شد.

مزیت بزرگ ماساژ درمانی در مقایسه با سایر درمان ها این است که با خستگی، درد و عوارض دیگر همراه نیست؛ بلکه انبساط خاطر و آرامش به وجود می آورد.لاغر شدن اکثراً با عوارضی همچون شل شدن پوست، چین و چروک پوست و ریزش مو همراه است؛ اما ماساژ درمانی راه کاری است که در ساز و کار پوست بیشترین دخالت را دارد؛ ضمن این که به برگشت پذیری این بافت گسترده کمک کرده و موجب حفاظت و حتی افزایش زیبایی می شود.

برخی از افرد تاثیر ماساژ بر تناسب اندام را باور نمی کنند؛ زیرا سردر نمی آورند این دستگاه با چه مکانیزمی این هدف را محقق می کند. بعضی از مواد زائد بدن حاصل سموم تولید شده از سوخت و ساز پروتئین ها و چربی ها می باشد؛ این مواد زائد به 3 روش دفع می شوند. 1- از طریق روده ها 2- از طریق پوست 3- از طریق کلیه ها

همان طور که گفته شد ماساژ به دفع مواد زائد از طریق پوست کمک می کند؛ همچنین فرایند جذب چربی را در بدن آسان تر کرده و باعث شکست مولکول های چربی می شود؛ به طوری که حتی سلولیت هم از بین می رود.تجمع بافت چربی در نواحی گوناگون بدن، موجب ناموزونی اندام می شود و کسانی که دچار این مشکل هستند از شکل بدن خود رضایت ندارند؛ نارضایتی از اندام و فرم بدن یکی از علل بیماری افسردگی شناخته شده است؛ بنابراین ماساژ از این طریق نیز باعث می شود احساسات مثبت داشته باشید و کمتر دچار ناراحتی و اضطراب بشوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :