لاغری پاها با استفاده از دوچرخه ثابت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 11 دی 1395 در ساعت 12 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای افرادی که دوست دارند پاهای خود را باریک و کشیده کنند، بهتر است تا استفاده از دوچرخه ثابت را برای این کار و به عنوان ورزش اصلی خود انتخاب نمایند.تمرین با این دستگاه برای شکل دادن به پاها بیش از هر وسیله دیگری موثر است و همچنین برای لاغری شکم و باسن نیز می توانید از آن استفاده کنید.

اگر در حدود 40 دقیقه با استفاده از دوچرخه ثابت پدال بزنید بیش از 500 کالری می سوزانید که این کار بیشتر با چربی سوزی در ناحیه پاها همراه است. اما باید شیوه صحیح پدال زدن و ورزش با دوچرخه ثابت را بدانید زیرا عدم رعایت برخی موارد سبب می شود تا در هنگام کار با دوچرخه ثابت همه عضلات پای شما در تمرین شرکت نکند و سبب افزایش حجم رانهایتان گردد.

نکته بعدی اینکه در هنگام ورزش با دوچرخه ثابت باید دقت کنید تا از ایجاد فشار به کمر و زانوهای شما جلوگیری شود؛ بنابراین باید فاصله زین تا فرمان و رکاب را به شیوه ای صحیح تنظیم کنید.پوشیدن کفش ورزشی مناسب برای استفاده از دوچرخه ثابت الزامی ست.در تمام طول تمرین بطری آب را در دسترس خود قرار دهید تا در صورت نیاز از آن بنوشید و به این ترتیب الکترولیت های بدن خود را تنظیم کنید.برای افرادی که در هنگام استفاده طولانی مدت از دوچرخه ثابت در ناحیه کمر خود احساس ناراحتی می کنند می توانند با قرار دادن بالشتک ژله ای در پشت کمر این مشکل را حل نمایند.

از آنجایی که استفاده از دوچرخه ثابت سبب تقویت ماهیچه های شکم و پشت می گردد.تمرین کردن با آن در طولانی مدت از ابتلا به کمر درد افراد جلوگیری می کند.

اگرچه اندازه و فرم باسن در افراد از خصوصیات ژنتیکی و ارثی آنهاست، ولی با انجام ورزش به شیوه صحیح و به مدت طولانی تا حدودی می توان این ویژگی ها را تغییر داد.اگر شما هم جزء افرادی هستید که دارای پایین تنه پر و به اصطلاح حجیمی هستید و می خواهید بر روی لاغری پایین تنه خود کار کنید. استفاده از دوچرخه ثابت برای شما گزینه مناسبی ست و می تواند در چربی سوزی این ناحیه از بدن به شما کمک کند.

برای دستیابی به این هدف با استفاده از دوچرخه ثابت باید مگنت دستگاه را بر روی درجه پایین گذاشته و با سرعت بالا رکاب بزنید. اگر در هنگام انجام این تمرین به جای نشستن بر روی زین به صورت ایستاده رکاب بزنید زودتر به نتیجه می رسید.

وقتی میزان سختی کار با دوچرخه ثابت بالا باشد و شما به آهستگی و سختی رکاب بزنید تمرینتان تبدیل به یک تمرین قدرتی شده و عضلاتتان را حجیم تر می کند.

تمرینات به روش اینتروال با استفاده از دوچرخه ثابت هم می تواند برای لاغری پاهای شما موثر باشد.برای این منظور پس از گرم کردن بدن خود به مدت یک دقیقه با بیشترین سرعت رکاب بزنید و یک دقیقه بعدی را به آهستگی. همین شیوه را به مدت سی دقیقه ادامه دهید تا مدت تمرین شما پایان یابد.

برای افرادی که به بیماری های خاصی از قبیل بیماری های تنفسی، قلبی عروقی، بیماری های عفونی و یا دیابت مبتلا هستند حتماً باید پیش از شروع ورزش با پزشک خود در این زمینه مشورت نمایند و درباره شدت و مدت تمرینات خود از او راهنمایی بخواهند. در آغاز تمرینات ممکن است در نواحی ماهیچه شکم، ران، ساق پا، بالا تنه و... دچار احساس درد و اسپاسم عضلانی شوید؛ اما این دردها به مرور زمان و با کسب آمادگی بدن کمتر شده و کم کم به طور کامل از بین می رود.

نکته آخر اینکه حداقل دو ساعت پیش از تمرین خود با استفاده از دوچرخه ثابت از خوردن وعده های سنگین و اصلی غذایی پرهیز کنید و پس از پایان تمرینات نیز خوردن میوه و سبزیجات سبز رنگ و حاوی ویتامین ث از جمله خیار، کاهو، کرفس و ریواس را فراموش نکنید.این مواد حاوی کلاژن برای تقویت و ترمیم بافتهای عضله ای، غضروفها و استخوان ها هستند و سبب کاهش اشتهای شما بعد از ورزش میشوند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :