فواید ورزش با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 44 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

این روزها به دلیل مشغله زیاد، نامناسب بودن آب و هوا و کمبود وقت، اغلب مردم فرصت این را ندارند که در زمان مناسب به محیط خارج از منزل بروند و ورزش کنند. در صورتی که با شرایط زندگی ماشینی امروز، ورزش و داشتن تحرک بیشتر یکی از ملزومات زندگی انسان به شمار می آید. ورزش هم برای سلامتی روح وجسم و هم برای تناسب اندام مفید است. به همین علت تولید کنندگان ورزشی سعی کردند برای در دسترس بودن امکانات ورزشی یک سری دستگاه های ورزشی را بسازند که با استفاده از آن ورزش در محیط باز برای افراد شبیه سازی بشود.

تردمیل یکی از محصولات ورزشی است که به همین منظور تولید و عرضه می شود. تردمیل، یک دستگاه ورزش هوازی می باشد و شما می توانید در محیط کوچک آپارتمان خود مدت طولانی بر روی این وسیله ورزشی بدوید و یا راه بروید بدون اینکه جا به جا شده باشید.

وقتی کاربر بر روی تردمیل شروع به تمرین می کند 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب را تحت اختیار خود دارد و با افزایش هر یک از این 3 فاکتور، قادر خواهد بود شدت تمرین خود را افزایش بدهد. این وسیله در مدت کوتاهی می تواند منجر به از بین رفتن چربی های اضافه بدن و کاهش وزن بشود.

در کشور آمریکا به دلیل شیوع چاقی در بین مردم، تردمیل به یکی از وسایل ضروری زندگی مردم تبدیل شده است. اگر 1 ساعت با سرعت متوسط بر روی این دستگاه بدوید، می توانید حدود 700 کالری از دست بدهید. البته انجام هر ورزشی در کنار یک رژیم غذایی مناسب، نتایج بهتری را به ارمغان می آورد.

افرای که مبتدی و یا زیاد چاق هستند نباید از همان اول بر روی تردمیل شروع به دویدن کنند، زیرا این کار به مفاصل پا و کمر ایشان آسیب می رساند. ما به این گونه افراد توصیه می کنیم در جلسات اول 15 دقیقه بر روی تردمیل راه بروند. البته 15 دقیقه برای انجام ورزش هوازی زمان مناسبی نیست و باید حداقل دوبار در روز به انجام این فعالیت بپردازند. بهتر است یک بار در صبح و یک بار در بعد از ظهر و یک بار در هنگام شب این کار را انجام بدهند و به تدریج زمان و سرعت خود را بیشتر کنند.

کار با تردمیل می بایست برای شما تبدیل به یک عادت روزانه بشود. هر چقدر زمان بیشتری از این وسیله استفاده کنید، آمادگی جسمانی شما افزایش می یابد و علاوه بر اینکه توانایی تان در انجام فعالیت های روزمره افزایش پیدا می کند، در جلسات بعد تمرین نیز بهتر و راحت تر عمل خواهید کرد. شدت تمرین با آمادگی جسمانی کاربر رابطه مستقیم دارد. هر چقدر آمادگی جسمانی شما بیشتر می شود باید تمرینات پر شدت تری را انجام بدهید. با استفاده مداوم از این وسیله می توانید تناسب اندام خود را حفظ کنید.

وقتی بر روی تردمیل مشغول تمرین هستید، ضربان قلب شما بالا می رود و دریافت اکسیژن برای چربی سوزی بیشتر می شود. همچنین راه رفتن بر روی تردمیل پشت درد، آتروز و فشار خون بالا را از میان می برد. ورزش فشار روحی و افسردگی را درمان می کند و در نهایت به تقویت سیستم ایمنی بدن منجر می شود. محققان معتقدند ورزش های هوازی اختلالات خواب را بهبود می بخشد . اگر دچار کم خوابی هستید، بعد از ظهرها 30 دقیقه با تردمیل کار کنید؛ خواهید دید ظرف مدت چند روز خواب بهتری خواهید داشت.

در هنگام ورزش با تردمیل به یک موسیقی پر انرژی گوش بدهید یا به تماشای تلوزیون بپردازید. با چشم دوختن به تایمر دستگاه احساس خواهید کرد، زمان کند می گذرد و بهتر است سرگرم باشید. در فواصل انجام بعضی از کارها مانند آشپزی فرصت را از دست ندهید و به سراغ تردمیل خود بروید.

تردمیل برای افرادی که ترجیح می دهند، به دور از هیاهوی بیرون در منزل خود ورزش کنند، وسیله بسیار مناسبی است. در هنگام کار با این دستگاه کفش ورزشی مناسب به پا کنید. قبل از شروع تمرین، حداقل 5 دقیقه برای گرم کردن بدن خود وقت بگذارید. سعی کنید در هنگام انجام تمرین وضعیت بدنتان مناسب باشد. شکم را به داخل بدهید. روی دستگاه قوز نکنید و سر خود را پایین نیندازید. بهتر است در این زمان به نقطه مقابل خود نگاه کنید. بدن خود را در یک حالت ریلکس نگهدارید. دستها را مشت کرده و همزمان با حرکات پا به جلو و عقب ببرید؛ درست مانند زمانی که روی زمین در حال دویدن هستید. اندازه قدم هایتان باید متوسط باشد؛ از برداستن گام های خیلی بلند خیلی کوتاه و سریع خوداری کنید.

در زمان انجام تمرین ورزشی، بر روی تنفس خود متمرکز بشوید و سعی کنید به طور طبیعی نفس بکشید. البته تنفس منظم و عمیق در حین ورزش کمک می کند اکسیژن تازه بیشتری به بافت ها برسد و سوخت وساز بدن بهتر بشود.

قبل از شروع تمرین مقداری آب بنوشید و در حین انجام آن نیز یک بطری آب در دسترس خود داشته باشید و هر چند دقیقه آب بخورید. این کار دمای بدن شما را متعادل نگه می دارد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :