علائم نشان دهنده آسیب ورزشی چیست؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 29 مرداد 1396 در ساعت 10 : 53 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بیشتر افراد بر این باورند که با سخت تمرین کردن در ورزش یا آوردن فشار زیاد به بدن، زودتر لاغر خواهند شد، یا سریعتر به هدف خود می رسند؛ اگر بعضی مواقع تمرینات سخت و فشرده شود زودتر نتیجه خواهید گرفت تا حدودی درست می باشد و هیچ چیز با ارزشی بدون سختی به دست نخواهد آمد. بعد از تمرینات و ورزش، وجود درد در عضلات و بدن ورزشکار یک امر طبیعی است و نشان دهنده قوی تر شدن خواهد بود، اما باید به این نکته توجه داشت که برخی از این درد ها نشان دهنده بروز مشکلات در بدن است که یک علامت هشدار دهنده می باشد.

در ورزش های هوازی، پیاده روی و دویدن روزانه به شکل منظم، یکی از بهترین تمرینات است، اگر چه این حرکات را در طول روز به صورت عادی در محیط خانه یا بیرون انجام می دهید، اما وقتی فکر خود را بر روی ورزش تمرکز کرده و 45 دقیقه پیاده روی می کنید بهترین تمرین در روز را انجام خواهید داد.

شما باید نسبت به آمادگی جسمانی و توان خود به ورزش بپردازید، زیرا اگر غیر از این باشد به بدن تان آسیب وارد می کنید، به همین جهت حین تمرینات باید علائم هشدار دهنده را به خوبی بشناسید و به آن ها توجه نمایید. درد در حال رشد در ماهیچه ها اغلب نشان دهنده آن است که تمرینات تان، بدن شما را به چالش کشیده است، اما دردی که خیلی سریع و بی مقدمه شروع شود، نشان دهنده بروز یک آسیب است. هیچ گاه در مدت زمان کوتاه تمریناتی را که نیاز به آمادگی جسمانی بالا داشته، با فشار آوردن به بدن خود انجام ندهید و فشار بیش از حد توان تان را به خودتان وارد ننمایید، همیشه سعی کنید با آمادگی جسمانی بالا و فشار کم، خود را به تمرینات فشرده عادت دهید.

زمانی که تازه کار هستید، هرگز نیازی به انجام تمرینات ورزشی پیچیده نخواهد بود زیرا علاوه بر آسیب بدنی از ورزش نیز دلزده خواهید شد. هرگاه حین تمرین در قسمت خاصی از بدن مانند زانو، مفصل ران و شانه درد زیادی را احساس کردید، بدانید که مشکلی هست و این درد علائم هشدار دهنده است و در صورتی که قادر به تحمل درد نبودید سریع به پزشک مراجعه نمایید.

قبل از شروع تمرینات بدن خود را گرم کنید تا برای فعالیت بیشتر در حین ورزش کاملا آماده باشید. در زمان ورزش نیز از نوشیدن آب قافل نشوید زیرا کمبود آب بدن موجب غلظت خون می شود، علاوه بر آن بدن با نوشیدن آب هیدراته می شود. وقتی شما آب به مقدار کافی می نوشید موجب اکسیژن رسانی به مغز و همه اعضای بدن خواهید شد و همین عمل باعث چربی سوزی بیشتر و انرژی بیشتر می شود.

وقتی در تمرینات بدون آمادگی جسمانی فشار را زیاد می کنید، اثرات مثبت ورزش را از بین برده و ناخواسته به خود صدمه خواهید زد، حین ورزش به فرم بدن خود دقت نمایید و طوری تمرین کنید که به نواحی حساس مانند زانو و کمر فشار بیش از حد وارد نشود، اگر زمان تمرین در ناحیه آرنج و بازوهای خود ارتعاش را حس کردید، بدان معنا می باشد که دچار ضعف عضلانی هستید؛ البته باید به این نکته توجه داشته باشید هنگام استفاده از وزنه های سنگین این لرزش کاملا طبیعی است.

در برخی مواقع نیز شما بعد از تمرین با کوفتگی یا حتی پارگی در بدن خود مواجه می شوید و به این دلیل است که فشار بیش از حد به بدن وارد کرده و آن را از حالت طبیعی خود خارج نموده اید. سطح تمرینات شما باید با آمادگی جسمانی بدن تان متناسب باشد و در صورت ورزش بیشتر، شما به آمادگی جسمانی بالاتر خواهید رسید و می توانید تمرینات دشوارتری انجام دهید. نباید توانایی های خود را با دیگران مقایسه کنید زیرا هر فردی از قدرت بدنی متفاوتی برخوردار می باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :