سوالاتی که در مورد صندلی ماساژور مطرح می شود

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 4 دی 1395 در ساعت 11 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اغلب مردم در هنگام خرید صندلی ماساژور سوالات گوناگونی در ذهن خود دارند و ما در این جا سعی می کنیم به بعضی از سوالات متداول پاسخ بدهیم تا خرید برای آن ها آسان تر بشود.

1- مبل یا صندلی ماساژور چیست؟

صندلی ماساژور یک ابزار مکانیکی، هوشمند و پیشرفته است که شبیه یک مبل راحتی نسبتاً بزرگ طراحی شده و به شیوه های مختلفی 10 الی 20 دقیقه نقاط خاصی از بدن که معمولاً حرکات ماساژ بر روی آن نواحی انجام می شود همچون کمر، ران ها، کف پا، ساق پا، گردن، شانه ها، بازوها، انگشت ها و دست ها را ماساژ می دهد؛ البته زمان ماساژ گرفتن بر روی این دستگاه قابل تنظیم است و در صورت تمایل کاربر می تواند مدت ماساژ را کاهش یا افزایش بدهد.

این صندلی ها در رنگ ها و طرح های متنوعی ساخته و عرضه می شوند. برخی از این دستگاه ها قابلیت تاشوندگی دارند و بعضی در هنگام استفاده مانند یک تخت باز شده و کاربر می تواند روی آن ها به راحتی دراز بکشد.

صندلی ماساژور با اجرای انواع ماساژها برای تمدد اعصاب، رفع خستگی و کاهش استرس به کار گرفته می شود و موجب درمان بیماری هایی مانند آرتروز، واریس، سیاتیک، میگرن، افسردگی، اختلالات خواب، گرفتکی، کوفتگی، اسپاسم، درد ستون فقرات و ... می شود.
معمولاً این دستگاه می تواند ماساژ را در نواحی مورد نظر بدن متمرکز کند. بهترین مزیت صندلی ماساژور سیستم گرما بخشی آن در قسمت کمر و پا می باشد که منجر به تسکین سریع دردها می گردد.

2- آیا صندلی ماساژور خیلی بزرگ است و جای زیادی اشغال می کند؟

اکثراً فضای که این دستگاه می گیرد 2×2 متر است؛ ولی چون به یک مبل راحتی شباهت دارد به زیبایی محیط لطمه وارد نمی کند و چندان دست و پاگیر نیست؛ از طرفی می توانید آن را مقابل تلوزیون قرار بدهید و هنگام تماشای تلوزیون، ماساژ بگیرید یا بر روی آن بنشینید.

3- آیا روی مبل ماساژور مجبور هستیم لباس های خود را دربیاوریم و به بدن خود روغن بمالیم؟

در هنگام استفاده از صندلی ماساژور باید لباس های راحت بپوشید؛ توصیه می شود در حین ماساژ گرفتن لباس های ضخیم مانند کت و گرم کن ورزشی به تن نداشته باشید و همچنین زیورآلات خود را دربیاورید؛ همچنین لزومی ندارد بر روی صندلی ماساژور به بدن خود روغن بزنید.

4- خانم های باردار مجاز هستند از صندلی ماساژور استفاده کنند؟

ماساژ برای زنان باردار فواید بسیاری دارد؛ ولی برای اطمینان بیشتر با پزشک مشورت کنید.

5- آیا ماساژ سبب خستگی شده و پس از استفاده از صندلی ماساژور احساس خواب

آلودگی پیدا می کنیم؟ ماساژ برای از بین بردن خستگی مفید است و در واقع یکی از کاربرد های اصلی ماساژ رفع خستگی می باشد؛ ولی حس آرامش عمیقی که پس از ماساژ به وجود می آید ممکن است موجب خواب آلودگی بشود.خوابیدن پس از ماساژ بسیار لذت بخش است؛ بعد از بیدار شدن هوشیاری شما تا چند برابر افزایش پیدا می کند و احساس نشاط خواهید کرد؛ ماساژ ذهن را شفاف کرده و دقت انسان را در محاسبات بالا می برد.

6- فایده صندلی ماساژور چیست؟

ماساژ با این وسیله به شادابی پوست، کاهش استرس و اضطراب، بهبود گردش خون، تسکین درد، تمرکز ذهنی، افزایش حافظه، بهبود فیزیک بدن و... کمک می کند؛ ضمن این که بازه حرکتی ماهیچه ها را افزایش داده، گرفتگی و کوفتگی مفاصل و عضلات را از بین می برد، اعتماد به نفس را افزایش داده، فشار خون را تنظیم می کند و موجب کاهش خشم می شود.

7- ماساژ با صندلی ماساژور چه احساسی به کاربر می دهد؟

صندلی های ماساژور مدل ها و انواع گوناگونی دارند که ماساژهای متنوعی را اجرا می کنند؛ اغلب آن ها قابل برنامه ریزی هستند و می توانید بسته به سلیقه و میل خود ماساژ مورد علاقه تان را طراحی کنید و از آن لذت ببرید؛ در صورتی که طرفدار ماساژ هستید بی شک از انجام آن لذت زیادی خواهید برد.

8- ماساژ 3 بعدی چیست و چگونه اجرا می شود؟

ماساژ 3 بعدی یک مدل بسیار پیشرفته و جدید شناخته شده؛ این نوع ماساژ توسط یک غلطکی که حدود 8 الی 10 سانتی متر است اجرا شده و ماساژ عمیقی در نواحی شانه و گردن انجام می دهد؛ این نواحی توسط ماساژورهای معمولی به خوبی ماساژ داده نمی شود. بعضی از انواع پیشرفته و مدرن صندلی ماساژور مجهز به این غلطک های قابل تنظیم هستند.

9- وضعیت بی وزنی چگونه به وجود می آید؟

فضانوردان با تکنولوژی مخصوصی تلاش می کردند پیش از رفتن به فضا، استرس و فشار ناشی از برخاستن فضاپیما را در حالت شیب دار تجربه کنند و آمادگی لازم را به دست بیاورند؛ به همین علت داخل دستگاهی شبیه به فضاپیما جا می گرفتند و حالت بی وزنی برای آن ها شبیه سازی می شد. سازندگان و طراحان صندلی ماساژور بر اساس این تکنولوژی انواعی از مبل های ماساژ را ساختند که قابلیت دارد کاربر بدون هیچ استرسی احساس بی وزنی را تجربه کند؛ این وضعیت موجب ماساژی عمیق و آرامش بخش در فرد می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :