سریع بدویم یا طولانی بدویم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1396 در ساعت 10 : 46 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای افرادی که قصد دارند مسافت کوتاهی را در مدت زمان معینی بدوند و سرعت برای آنها اهمیت دارد، مانند؛ دوندگان دو سرعت، جالب است بدانید آنها تمرینات خود را استقامتی انجام می دهند تا بتوانند دویدن طولانی را تحمل کنند.دویدن انجام یک فعالیت هوازی محسوب میشود و احتیاج به قدرت بدنی و استقامت بالایی دارد. دو سرعت و دو استقامت هر کدام احتیاج به سطح بالایی از استقامت و آمادگی بدنی دارند که بر نحوه عملکرد دونده تاثیر زیادی دارد.

دونده اگر از آمادگی خوبی برخوردار نباشد، قادر نخواهد بود ورزش خوب و مفیدی انجام بدهد و اگر ورزشکار دارای استقامت بالایی باشد و بتواند سریع بدود میتواند با سرعت بیشتری به موفقیت دست پیدا کند.برای اینکه بتوانید به تناسب اندام و لاغری دست پیدا کنید، بهتر است در دویدن و ورزش های خود سرعت را مد نظر قرار بدهید تا بتوانید سریع تر به اهداف مورد نظر خود برسید.

زمانی که ورزش خود را شروع می کنید، تمرینات را مستمر و طولانی انجام دهید و برنامه منظمی داشته باشید و با استمرار داشتن در ورزش کم کم توانایی شما افزایش پیدا می کند و می توانید تمرینات سنگین تری انجام دهید.زمانی که دویدن ورزشکار به روش تناوبی انجام شود، برای بدن مفید خواهد و بدن همواره با استراحت فعال همراه است. برای انجام این روش باید 3 دقیقه با نهایت توان بدوید و بعد از آن 1 دقیقه راه بروید و این کار را تا پایان مدت تمرین خود ادامه دهید و تکرار کنید.

برای اینکه بتوانید از دویدن و راه رفتن خود نتیجه مطلوب و دلخواه را بگیرید، باید این کار را جزو برنامه روزانه خود قرار داده و تمرینات هوازی را با سرعت متوسط و در مدت طولانی انجام بدهید.زمانی که در حین انجام ورزش احساس خستگی کردید، آهسته راه بروید تا بدن را ریکاوری کنید. با انجام دادن تمرینات هوازی می توانید بدن را به چالش بکشید و سوخت و ساز آن را افزایش دهید.

زمانی که بر روی زمین می دوید یا پیاده راه می روید بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی ممکن است احساس خستگی کنید و به صورت ناخودآگاه سرعت کاهش پیدا کند.با ورزش کردن بر روی تردمیل می توانید برای مدت زمان طولانی، بدون اینکه سرعت شما تغییر کند، تمرین را انجام دهید و میزان افزایش سرعت و کاهش سرعت برای شما میزان ضربان قلب خواهد بود و باید همواره در هنگام ورزش به آن توجه داشته باشید.

در زمان انجام تمرین ورزش بر روی تردمیل توجه داشته باشید که شدت تمرینات بیش از اندازه بالا نباشد به نحوی که تند تند نفس بزنید و نتوانید صحبت کنید.در هر زمان از تمرین متوجه شدید که نمی توانید با کسی صحبت کنید و نفس شما بریده بریده شده است باید سرعت را کاهش دهید تا بدن ریکاوری بشود و دچار مشکل نشوید.

تحقیقات نشان داده است، بدن بعد از 20 دقیقه پس از شروع ورزش قند می سوزاند و بعد از آن سراغ چربی های موجود در بدن می رود. در 20دقیقه نخست بدن انرژی لازم برای انجام دادن فعالیت خود را از سوزاندن قندها به دست می آورد و گاهی ممکن است احساس ضعف کنید.اگر بدن مقاومت کند و دچار افت قند و بی حالی نشوید، میتوانید به مرحله چربی سوزی برسید با انرژی زیادی که یکباره به دست خواهید آورد میتوانید تمرینات خوبی پشت سر بگذارید.

زمانی که از دستگاه های هوازی مانند؛ تردمیل، دوچرخه ثابت و اسکی فضایی استفاده می کنید، بهتر است با یک برنامه اصولی و دقیق پیش بروید تا راحت تر به نتایج دلخواه خود برسید.دستگاه های مدرن امروزی به برنامه های از پیش تعیین شده ای مجهز شده اند که کاربر با انتخاب یکی از آنها میتواند در سریع ترین زمان ممکن ورزش خود را شروع کرده و به اهدافی مانند؛ تناسب اندام یا ارتقای سلامت دست پیدا کند.

در زمان استفاده از تردمیل به نمایشگری که روبه روی شما قرار دارد توجه کنید. این نمایشگر قادر است اطلاعات دقیقی مانند؛ مسافت سرعت، کالری و ضربان قلب را در اختیار شما قرار بدهد تا با استفاده از این اطلاعات بتوانید الگوی خوبی را برای ورزش طراحی کنید.در زمان انجام دادن ورزش به مدت زمان ریکاوری و انجام دادن تمرینات توجه داشته باشید تا بدن زمانی را برای بازسازی خود داشته باشد و این کار مانعی برای به وجود آمدن آسیب دیدگی شود.

اگر از برنامه دقیق و اصولی پیروی کنید، بدن حتی بعد از اتمام تمرینات و در زمان استراحت نیز قادر خواهد بود چربی سوزی را ادامه بدهد.زمانی که توانستید تمرینات را بدون هیچ مشکلی انجام بدهید و ضربان قلب شما هیچ تغییری نکند، باید سطح تمرینات را افزایش داده و تمرینات را تناوبی با شدت بالا انجام بدهید تا بتوانید بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی نتیجه دلخواه را مشاهده کنید.

اکثر افراد وقتی که دچار استرس و فشارهای روانی می شوند، اشتهای کاذب پیدا می کنند و موجب چاقی آنها می شود.قند بدن با دویدن یا انجام دادن فعالیت نسبتاً شدید، سوزانده شده که با عدم تحرک روزانه و ماشینی شدن جوامع امروزی همین امر سبب چاقی و اضافه وزن در افراد می شود. با ادامه دادن فعالیت بیشتر 20 دقیقه بدن میتواند علاوه بر قند به سراغ چربی ها نیز برود و این امر سبب کاهش چربی در بدن خواهد شد.

بدن با انجام دادن ورزش بعد از مدت زمان کوتاهی به این روند عادت خواهد کرد و برای از بین بردن چربی ها از خود مقاومت نشان خواهد داد. برای اینکه بدن مانند همیشه وزن از دست بدهد و چربی های اضافی را با انجام دادن فعالیت بسوازند، باید دچار شوک شود.عضلات زمانی که به چالش کشیده شوند انرژی بیشتری خواهند سوزاند و وزن بیشتری از دست می دهند.

اگر علاقه مند هستید در مدت زمان کمتری کالری بسوزانید، می توانید در هفته 2 الی 3 جلسه با سرعت بیشتری بدوید و بقیه روزها نیز دویدن را به صورت آهسته و نرم انجام دهید.اگر به صورت مداوم به عضلات و بدن با انجام تمرینات فشار وارد کنید، ممکن است دچار بدخوابی، اشتهای زیاد و ذخیره شدن کالری در بدن بشوید.برای شروع ورزش بدن خود را گرم کنید و حداقل این کار را 5 تا 10 دقیقه ادامه دهید و بعد به اجرای تمرینات خود بپردازید. در زمان ورزش کردن چه بر روی تردمیل باشید یا بر روی زمین، پوشیدن کفش مناسب را فراموش نکنید تا دچار مشکل و آسیبی نشوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :