راهنمای خرید اسکی فضایی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 11 دی 1395 در ساعت 12 : 19 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسکی فضایی یک دستگاه ورزشی هوازی ست که برخلاف گذشته در سالهای اخیر استفاده از آن بسیار رایج شده است و مورد توجه عده زیادی قرار گرفته است. به گونه ای که به غیر از سالنهای ورزشی به بسیاری از منازل نیز راه یافته است.الپتیکال یا همان اسکی فضایی برخلاف بسیاری از دستگاههای ورزشی بر روی بالا تنه و پایین تنه شما به صورت همزمان کار می کند و نگاه داشتن دسته های متحرک آن در طول تمرین عضلات دستها، کتف، قفسه سینه و... را تقویت میکند.اگر بخواهیم دوچرخه ثابت و الپتیکال را باهم مقایسه کنیم باید بگوییم که علاوه بر اینکه کالری سوزی اسکی فضایی به نسبت دوچرخه ثابت بیشتر است عضلات بدن را نیز بیشتر درگیر فعالیت می کند و تقویت عضلات با استفاده از اسکی فضایی سریعتر و بهتر صورت می گیرد.

ما در این مطلب قصد داریم تا شما را در انتخاب و خرید الپتیکال راهنمایی کنیم و بگوییم الپتیکال انتخابی شما باید دارای چه ویژگی هایی باشد.البته انتخاب اسکی فضایی به دلیل اینکه تنوع انواع و پیچیدگی آنها کمتر می باشد ساده تر از دستگاههای دیگر است.

الپتیکال زین دار یا بدون زین: الپتیکال ها دارای دو نوع مختلف زین دار و بدون زین هستند.الپتیکال هایی که دارای نشیمنگاه هستند از لحاظ فیزیکی شباهت زیادی به دوچرخه ثابت دارند، البته انتخاب بین این دو مدل بستگی به شرایط فیزیکی بدن شما دارد.الپتیکال های ایستاده از لحاظ مصرف انرژی و کالری سوزی کارایی بیشتری دارند اما نوع زین دار آن برای افرادی که دچار مشکلات حرکتی و تعادلی می باشند ایمن تر و بهتر است.

قابلیت تنظیم سرعت: همه انواع اسکی فضایی ها دارای امکان تنظیم سرعت هستند، البته برخی از آنها به صورت دستی و برخی دیگر به صورت برقی این امکان را دارند.که قطعاً تنظیم سرعت به صورت برقی کار ساده تری است.همچنین دستگاههایی که به صورت برقی تنظیم سرعت می شوند قیمت های بالاتری از نوع دستی آن دارند.

صفحه نمایشگر دستگاه: الپتیکال ها نیز همانند تردمیل دارای صفحه نمایش می باشند که با استفاده از آن کاربر می تواند از میزان مسافت طی شده، تعداد ضربان قلب، کالری مصرفی، سرعت و مدت زمان تمرین مطلع شود. اطلاع از این موارد برای کاربر در انتخاب بهترین برنامه ورزشی مناسب با شرایط بدن او بسیار موثر است. البته برخی از انواع پیچیده تر اسکی فضایی ها امکانات دیگری از قبیل نمایش دمای محیط تمرین، ساعت و امکان اتصال دستگاه به موبایل را نیز دارند.

دسته های الپتیکال: اسکی فضایی به گونه ای طراحی شده است که دسته های آن برعکس یکدیگر عمل می کنند. هر زمان دسته سمت راست اسکی فضایی به جلو می رود،دسته سمت چپ آن به عقب حرکت می کند و بالعکس. این شیوه حرکت دسته ها موجب تقویت بالا تنه فرد می شود.بعضی از انواع الپتیکال ها دارای دو جفت دسته ثابت و متحرک هستند که شما می توانید در زمان انجام برخی از تمرینات دسته های ثابت آن را نگاه دارید. بیشتر الپتیکال ها دارای حسگر تعیین تعداد ضربان قلب بر روی دسته های خود هستند.

برنامه های تمرینی الپتیکال: برخی از الپتیکال ها که امکان تنظیم شیب دستگاه را به صورت برقی دارند، دارای برنامه های تمرینی از پیش تعیین شده نیز هستند یا شرایط وارد کردن تمرین جدید بر روی مانیتور آنها وجود دارد. بنابراین شما با استفاده از آن می توانید برنامه های تمرینی متنوعی را تجربه کنید و بدن خود را به چالش بکشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :