دوچرخه اسپینینگ به درد چه کسانی می خورد؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 14 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسپینینگ یکی از انواع دوچرخه های ثابت در سالن های ورزشی یا در خانه ها می باشد. اگر قصد دارید به تناسب اندام برسید، بهتر است از این دستگاه ورزشی استفاده نمایید. زمانی که برنامه ورزشی خاصی را شروع می کنید شیوه ای که انجام آن برایتان لذت بخش و نشاط آور باشد، مهم است. دوچرخه اسپنینگ، یک انتخاب عالی می باشد برای ورزشکاران تازه کار یا افرادی که به دلیل مشکلات پشت کمر، زانو یا مفاصل دویدن یا پیاده روی کردن برایشان دشوار است.

استفاده از این دوچرخه فشاری بر روی مفاصل وارد نمی کند. می توانید با کمک این دوچرخه به دلیل برخی عوامل مانند آلودگی هوا و بد بودن هوا همچنان به برنامه ورزشی خود در خانه یا داخل باشگاه ادامه دهید. استفاده از این دوچرخه برای افراد تازه کار آسان تر از دیگر دستگاه های ورزشی می باشد و نقطه شروع خوبی است.

ورزش با دوچرخه اسپینینگ می تواند راه خوبی برای تمرین با شدت بالا، سوزاندن کالری، کم کردن وزن، تناسب اندام و حفظ عضلات در شکل خودش باشد. دوچرخه اسپینینگ این امکان را فراهم می کند که دوچرخه سواران حرفه ای در فصل استراحت و تعطیلات مسابقاتی امکان تمرین دوچرخه سواری را در خانه یا باشگاه داشته باشند و بتوانند به تمرینات خود بپردازند.

کاهش وزن با دوچرخه اسپینینگ

دوچرخه اسپنینگ برای هر سطحی و سنی قابل استفاده است و نیازی به رعایت کردن مسایل ایمنی بر روی آن نیست. کسانی که از این دوچرخه ثابت استفاده می کنند ظرف مدت چند هفته در بدن خود تغییرات قابل ملاحظه ای را مشاهده می نمایند. استفاده از این دستگاه باعث می شود عضلات ران، عضلات ساق پا و عضلات شکم شکل و فرم بگیرد.
این دوچرخه یک دستگاه هوازی می باشد. ورزش با آن ضربان قلب را افزایش می دهد و اکسیژن بیشتری به بافت های بدن می رساند و سبب بالا رفتن سوخت و ساز بدن می شود و چربی سوزی در بدن اتفاق می افتد.

این دستگاه برای افرادی که در پی کم کردن وزن و تناسب اندام هستند بسیار مفید می باشد، بخصوص برای اشخاصی که می خواهند بر روی پایین تنه و عضلات شکم و ران خود کار کنند. چنانچه بر روی دوچرخه اسپینینگ ایستاده رکاب بزنید شدت تمرینات شما بالا می رود. مقاومت این دوچرخه ورزشی قابل اندازه گیری می باشد و با آن می توانید در انواع سطوح تمرین کنید. شدت تمرین ورزشی بستگی به برنامه ای دارد که انتخاب می شود. چنانچه ورزش اسپینینگ با پیاده روی و دویدن همراه باشد برای بدن ما نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت.

هنگامی که با این دوچرخه در حال انجام تمرین هستید به موزیک پر انرژی گوش بدهید و حرکات رکاب زدن را با موزیک هماهنگ نمایید، با این عمل سرعت تمرین شما زیاد خواهد شد و مدت طولانی تری را به ورزش می پردازید. انتخاب موزیک به شما بستگی دارد، موزیکی را انتخاب نمایید که حس پر نشاط در شما ایجاد کند.

در حین تمرین چنانچه احساس تشنگی کردید مقداری آب بنوشید، این عمل سبب می شود دمای بدن متعادل شود و کالری بیشتری از دست دهید و چربی سوزی در بدنتان بالا رود. در هنگام تمرین با دوچرخه اسپینینگ ضربان قلب باید 75 درصد ظرفیت خود باشد. تمرین با این دوچرخه باید بیش از 20 دقیقه باشد تا بدن شروع به چربی سوزاندن نماید.به یاد داشته باشید چنانچه مقاومت دستگاه را بالاتر ببرید قادر خواهید بود در بدن عضله سازی کنید.

در حین تمرینات ورزشی هوازی عملکرد قلب و شش بالا می رود. یکی از ویژگی های ورزش اسپینینگ عدم تحمل کردن وزن بدن می باشد. در برخی ورزش ها مانند پیاده روی و دویدن بدن باید وزن خود را تحمل کرد که این امر برای افراد سالم مفید است زیرا تحمل کردن وزن بدن موجب متراکم شدن استخوان ها می شود و باعث استحکام آن ها می گردد. افرادی که در هنگام ورزش وزن بدن خود را تحمل می کنند عضلات محکم و نیرومندی دارند، در برخی موارد فرد به دلیل آسیب دیدگی به ستون فقرات و مفاصل زانو خویش نباید فشار وارد کند که در این مواقع استفاده از دوچرخه اسپنینگ یک انتخاب درست می باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :