در صورت خیس شدن تردمیل چه کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 14 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل ها دستگاه ورزشی هستند که در جهت کاهش وزن در خانه و باشگاه استفاده می شوند. این وسیله ورزشی کارآمد موجب تناسب اندام و سلامتی می گردد و افرادی که روزانه از آن استفاده می نمایند شادابی هر روز خود را با چند دقیقه دویدن بر روی تردمیل تضمین می نمایند. این روزها با پیشرفت علم این دستگاه ها نیز پیشرفت می کنند و مدل های جدید با امکانات زیاد پا به عرصه ظهور می گذارند که با داشتن برنامه های تمرینی متنوع نیز موجب سرعت بخشیدن به هدف شما در زمینه کاهش وزن می شوند.

در برخی مدل های این دستگاه ها جایی برای بطری آب تعبیه شده است تا در زمان تمرین بتوان آب نوشید و بدن را هیدراته نگه داشت. ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که حین تمرین یا استراحت و زمان نوشیدن آب، اتفاقی مقداری از آن روی تسمه دستگاه یا سایر اجزای آن ریخته شود و باعث نگرانی تان گردد که پس از این مشکل دستگاه شما ایراد پیدا نکند. پس اگر در خانه تردمیل دارید و از آن استفاده می کنید و به هر دلیلی دستگاه شما خیس شده است در اینجا به نکاتی اشاره خواهیم کرد تا بتوانید مشکل را حل نمایید.

بهتر است که سعی کنید این اتفاق نیفتد اما در صورت این پیش آمد راه کار هایی را به شما معرفی خواهیم کرد تا دستگاه آسیب نبیند یا حداقل آسیب را ببیند. وقتی روی هر دستگاه برقی آب می ریزد چه تردمیل باشد یا وسیله دیگر، اولین کاری که انجام می دهید این است که دو شاخه را از پریز برق خارج نمایید تا از مشکلات دیگر نظیر آتش سوزی یا غیره جلوگیری شود. پس از این کار، در صورتی که جنس تسمه شما مخلوطی از کتان یا چندین جنس متفاوت باشد، خشک خواهد شد و نیازی به عوض کردن آن نمی باشد.

اما اگر خشک نشد تسمه را از دستگاه خارج کنید و زیر فشار آب بگیرید و بشویید. این کار را باید سریعا بعد از خشک نشدن تسمه انجام دهید زیرا منجر به خراب شدن آن خواهد شد. بعد از آن تسمه را در آفتاب بگذارید تا خشک شود. سپس آن را نصب کرده و تسمه را به خوبی روغن کاری نمایید و در صورتی که اصطکاک آن همچنان بالا بود تسمه تردمیل باید تعویض شود.

در برخی دستگاه ها جنس تسمه از مواد مصنوعی است که آب را سریع به خود جذب خواهد کرد و در صورت بالا بودن اصطکاک تسمه با تخته، موجب کج شدن تخته تردمیل می شود و شکل خود را از دست می دهد که در این صورت باید اقدام به تعویض تخته تسمه نمایید. علاوه بر این شاید در صورت محکم نبودن بلبرینگ تخته تردمیل، شما خشکی آن را متوجه خواهید شد که در این صورت دستگاه نیاز به روغن کاری دارد و اگر در انجام دادن آن وقفه بیندازید باعث ایجاد صدا در تردمیل می شود که به خرابی آن می انجامد و اگر اتفاقی کمترین آبی بر روی دستگاه بریزد مشکل ساز می گردد که تشخیص این موضوع نیاز به یک متخصص ماهر در این زمینه را خواهد داشت.

اگر اتفاقی قطعات موتور دستگاه به دلیل آب خوردن خیس شود و در صورت روغن کاری دستگاه در کنار برد و موتور تردمیل ترشحات روغنی مشاهده گردد باعث اشکال در تردمیل می شود. مشکلاتی از قبیل زنگ زدگی صفحه، فریم دستگاه، فرسودگی سیم های آن یا سایر قطعات نیز به خرابی تردمیل می انجامد. در هر حال سعی کنید این اتفاق برای دستگاه نیفتد زیرا با برخورد آب به قطعات آن مجبور به تعویض شان خواهید شد یا اگر آب به قسمت های اصلی دستگاه نفوذ کند تعویض قطعات به دلیل پرداختن هزینه های گزاف فایده نداشته و مجبور می شوید کلا تردمیل را تعویض کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :