درمان بیماری ها با ماساژ

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 16 دی 1395 در ساعت 15 : 8 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در گذشته ماساژ گرفتن در حمام های عمومی رایج بود و عده ای همیشه برای انجام این کار در حمام ها حضور داشتند و کار مشت و مال انجام می دادند؛ ماساژی که در قدیم انجام می شد یک مقدار خشن بود؛ اما به اصطلاح خودشان آن ماساژ جانانه استخوان ها را نرم می کرد و خستگی را از تن به در می برد.اما این روزها همه چیز رنگ و بوی علمی گرفته است و ماساژ درمانی به عنوان یکم علم مکمل درمانی شناخته شده است. ماساژ نیز انواع و اقسامی دارد.

برای مثال ماساژ اعصاب به رفع بسیاری از مشکلات عصبی کمک می کند و بیماری هایی همچون التهاب شدید اعصاب را درمان می کند؛ این ماساژ عموماً به وسیله ضربه های آرام و سبک انجام می شود؛ در صورتی که اعضاب متورم باشند نباید به آن ها فشار عمیقی وارد شود؛ چون در این صورت التهاب افزایش پیدا می کند.

کمپرس سرد یا گرم باعث آرامش بخش های آسیب دیده بدن می شود. عارضه گرفتن عضلات یا اسپاسم در اغلب ورزشکاران و حتی افراد عادی دیده می شود. ماساژ از جمله کارهایی است که به رفع و پیشگیری از این گرفتگی ها کمک می کند؛ زیرا ماساژ باعث می شود گردش خون در بدن سریع تر رخ بدهد، گردش خون سریع تر منجر به اکسیژن رسانی بیشتر می شود و وقتی عضلات و سایر بافت ها اکسیژن بیشتری دریافت می کنند؛ اسیدلاکتیک و اسیداوریک ترشح نمی شود.

اسیدلاکتیک یک پدیده قند کافت در بدن است که سبب گرفتگی و درد ماهیچه ها می شود.اغلب ما از دیگران می خواهیم در هنگام خستگی زیاد بدنمان را ماساژ بدهند یا از یک فرد ماساژور کمک می گیریم؛ اما توجه داشته باشید ماساژ باید به صورت اصولی انجام بشود و برای انجام آن به سراغ افراد آموزش دیده بروید.

یک ماساژ اصولی می تواند تمام ارگان های بدن را تحت تاثیر قرار بدهد و سیستم ایمنی را بهبود ببخشد؛ همچنین ماساژ انعطاف پذیری بدن را افزایش می دهد و مانع غلظت خون می شود؛ در بسیاری از مواقع غلیظ بودن خون باعث ایجاد درد و قولنج می شود.اکثر اوقات ماساژور قابل اطمینان در دسترس نیست و یا هماهنگ کردن با یک فرد ماساژور زمان می برد به همین علت مردم به استفاده از ابزارهای ماساژ روآورده اند.

صندلی ماساژور یکی از کامل ترین ابزارهای ماساژی است که تاکنون ساخته شده؛ بعضی از صندلی ماساژورهای پیشرفته بدون اغراق از فرق سر تا نوک انگشتان پای کاربر را ماساژ می دهند؛ این دستگاه می تواند همه حرکاتی را که یک ماساژور اجرا می کند، ارائه بدهد و این در حالی است که شدت و عمق این حرکات قابل تنظیم می باشد.

همان طور که می دانید گرما می تواند گرفتگی عضلات و بسیاری از دردها را بر طرف کند؛ گرما جریان خون را افزایش داده و بخش های مختلف بدن را انعطاف پذیرتر می کند.ورزشکاران می توانند قبل از ورزش با گرم کردن مفاصل خود و ماساژ گرفتن انعطاف پذیری بدنشان را افزایش بدهند.یکی از مزیت های صندلی ماساژور و برخی دیگر از ابزارهای ماساژ این است که قابلیت گرم کنندگی دارند.

در صندلی های ماساژور اغلب قسمت پا و کمر به وسیله اشعه مادون قرمز گرم می شود که در درمان دردهای این نواحی تاثیر به سزایی دارد. این دستگاه همیشه در دسترس می باشد و برای همه افراد خانواده قابل استفاده است.ماساژی که صندلی ماساژور و یا ابزارهای دیگر ارائه می دهند، علمی ترین نوع ماساژ هستند؛ زیرا این دستگاه ها زیر نظر متخصصین بسیاری طراحی شده و روش های به کار گرفته شده در آن ها استاندارد می باشد؛ البته در هنگام خرید صندلی ماساژور باید دقت داشته باشید برند دستگاه معتبر باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :