درمان بیماری با مبل ماساژ

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 15 مرداد 1396 در ساعت 17 : 51 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسناد تاریخی نشان دهنده آن است که ماساژ از قدیمی ترین اشکال درمان جسم و روح می باشد. از نخستین مراجع مکتوب در رابطه با ماساژ کتاب معروف سنتی چینی ( امپراتور زرد) است که تاریخ آن به قبل از میلاد باز می گردد و در آن، ماساژ ماهیچه ها و پوست از شایع ترین شیوه های درمانی بوده است. تاریخچه ماساژ یا ماساژ درمانی به 2700 سال قبل از میلاد باز میگردد، که در آن برای درمان فلج، تب و لرز به ماساژ پا و پوست توصیه شده است.

با گردشی در طب قدیم و اسناد موجود در می یابیم ماساژ در نزد مردم بسیار رواج داشته است و حتی در ضرب دیدگی ها، اولین اقدام برای کاهش درد ماساژ عضلات صدمه دیده بوده است. دربین اقوامی که در گذشته از ماساژ درمانی و ماساژ به شکل وسیعی استفاده می کردند می توان به ایرانیان، مصری ها، یونانیان، چینی ها و ژاپنی ها اشاره کرد. همچنین دانشمندان برجسته ای از جمله بقراط و ابن سینا این روش را برای درمان عوارض مفصلی وعضلانی به کار می برده اند.

حال که به طور مفصل شما را با ماساژ و ریشه آن از قدیم آشنا کردیم، به عصر امروزی می پردازیم. در دنیای پیشرفته امروز که همه چیز به سرعت رو به رشد است و افراد روزهای کاری سختی را می گذرانند، یک صندلی ماساژ می تواند این خستگی را از بدنشان بیرون آورد. نیاز بدن به ماساژ یک نیاز غریزی است که از بدو تولد بر جسم انسان تاثیر داشته است.

ماساژ در درمان بیماری ها و مشکلات روزمره شما موثر است:

ماساژ فرآیند اکسید و دی اکسید شدن را در ماهیچه های بدن تسریع نموده، متابولیسم بدن را تقویت می نماید و میزان سوخت و ساز بدن را افزایش داده در کاهش وزن بسیار تاثیر دارد. شما می توانید با یک ساعت ماساژ در روز خستگی، استرس، خشم، عصبانیت، اضطراب را از خود دور کرده و باعث جریان گردش خون شده و تمدد اعصاب، اکسیژن رسانی به مغز و اندام را در بدن خود بالا ببرید.

مبل ماساژ در درمان چه بیماری هایی موثر است:

ابتدا به معرفی این محصول پیشرفته می پردازیم تا شما درک درست از مطالب در زمینه درمان با این دستگاه را داشته باشید:

مبل ماساژ چیست؟

مبل ماساژ دستگاه پیشرفته ای می باشد، که دارای یک سری برنامه ریزی های خاص برای ماساژ گرفتن در حین نشستن و خوابیدن بر روی مبل می باشد، که ماساژ حرفه ای را برای فرد با در نظر گرفتن آناتومی بدن انجام داده باعث ایجاد حس خوب در افراد خواهد شد.

مبل ماساژ یکی از موثرترین روش های درمان سیاتیک، آرتروز، کمر درد، سر درد، آسم، مشکلات بی خوابی شده و سیستم دفاعی بدن را تقویت می نماید. همچنین با استفاده از این دستگاه می توانید از وقوع بیماری هایی همچون واریس، گرفتگی عضلات، شکل نا مناسب ستون فقرات استفاده نمایید. از اثرات مطلوب مبل ماساژمی توان به افزایش هوشیاری و شفافیت ذهنی، ایجاد هیجان، داشتن احساس خوب و بالا بردن انرژی بدن اشاره کرد.

در زمینه درمانی شما را با چندی از تحقیقاتی که با ماساژ بر روی افراد انجام گرفته آشنا می کنیم:

√ بیمارانی که در بیمارستان بستری بوده اند، با انجام ماساژ تحرک و انرژیشان بیشتر و خلق و خویشان مثبت شده است.

√ بیماران مبتلا به درد های کمر درد، با ماساژ 2 جلسه در طول هفته، درد و استرس و افسردگیشان کاهش داشته است.

√ بیماران مبتلا به دردهای عضلانی، با ماساژ، کوفتگی، گرفتگی خستگی و اختلال خوابشان برطرف شده است.

√ در مصدومین سوختگی، این کار باعث کاهش اختلالات روحی و علایم جسمی (خارش ناحیه سوخته) شده است.

√ بیمارانی که از میگرن، سندرم خستگی مزمن، سندرم تونل کارپال رنج می برده اند با این روش درمان شده اند.

همچنین با تحقیق بر روی افراد یک اداره دریافتند، که استفاده از این دستگاه در روز کاری، باعث افزایش روحیه بیشتر در کارکنان و فعالتر شدن آنها نیز شده است.

زمانی که ماهیچه بیش از حد فعالیت داشته باشد، مواد زائد از جمله اسیدلاکتیک می تواند باعث درد، اسپاسم عضلات و گرفتگی آن ها شود و همچنین عضلات در حال کشش بدن می تواند به رگ های عصبی و خونی فشار آورده و با بستن این شریان ها باعث ایجاد درد شود. با ماساژ دادن این نواحی فشار بر روی عضلات و رگ های بسته شده به تدریج کاهش یافته و درد از بین می رود، این تاثیر بر روی عضلات آسیب دیده نیز بسیار سودمند است.

ماساژ باعث افزایش اندورفین و هورمون سروتونین در بدن می شود، اندورفین همان مسکن های طبیعی در بدن هستند، که باعث تسکین درد می شود و هورمون سرتونین نوعی انتقال دهنده عصبی است، که باعث ایجاد خولق و خوی خوش در افراد می شود و همچنین هورمون کورتیزل یا همان استرس را در بدن آزاد نموده باعث تضعیف این حس در افراد می شود.

امروزه با توجه به قیمت صندلی ماساژ و زمان کمتر درمان توسط این صندلی ها ، طرفداران بسیاری جلب کرده است. در کاربرد این دستگاه چون افراد اصولا به صورتی که راحت هستند قرار می گیرند و با توجه به تنوع برنامه ریزی در استفاده از مبل، ماساژ خود را انجام می دهند، کاملا حس رضایت از مبل ماساژور را دارند.

این مبل یک وسیله هوشمند برای انجام صحیح ماساژ می باشد، زیرا روش انجام دادن ماساژ بر روی بدن افراد بسیار مهم بوده و در صورت اشتباه ممکن است خطراتی به بار آورد، از این جهت داشتن مبل ماساژ در خانه می تواند بهترین راه درمان شما و رفع خستگی باشد. این دستگاه پیشرفته شکل ظاهری بدن را اسکن و اندازه گیری کرده طبق آناتومی بدن، برنامه ماساژ را اجرا می کند.

مبل ماساژ علاوه بر درمان بیماری های اشاره شده، برای ورزشکاران بسیار مفید بوده، به دفع اسید لاکتیک و افزایش قدرت ارتجاعی رباط ها و زرد پی ها کمک کرده همچنین سوخت وساز را بالا برده باعث تناسب اندام می شود.شما می توانید با یک بار ماساژ گرفتن در طول روز با روحیه شاد مواجه شده و میزان فعالیت خود را بالا ببرید و هم بیماری های خود را که با ماساژ قابل درمان می باشد به آسانی درمان کرده و از بروز مشکلاتی که در بالا اشاره شد جلوگیری کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :