تنوع در کار با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای اینکه استفاده از تردمیل برای شما خسته کننده نباشد و از انجام تمرینات نتیجه بهتری بگیرید خوب است تا در تمرینات خود تنوعی ایجاد کنید. در این مطلب سه روش برای تنوع در کار با تردمیل را برای شما به صورت کامل شرح می دهیم و شما می توانید با انجام آنها از تمرین با تردمیل نتیجه بهتری بگیرید.

1-راه رفتن لانژ بر روی تردمیل

برای انجام یک حرکت لانژ بر روی تردمیل در قسمت انتهایی صفحه تردمیل بایستید، سپس قدم های بلند خود را به گونه ای بردارید که در هر قدم زانوی شما به حالت خمیده درآید.در این حالت اگر شیب تردمیل را اضافه کنید تمرین شما مشکل تر می شود و انرژی بیشتری مصرف می کنید.برای حفظ تعادل در این تمرین حتماً دسته های تردمیل را نگه دارید. حرکت لانژ بر روی تردمیل سبب تقویت عضلات شکم و پایین تنه کاربر می شود.

شما می توانید از حرکت لانژ برای گرم کردن بدن پیش از شروع تمرینات دیگر نیز استفاده کنید.

2-جهش اسکوات بر روی تردمیل

برای انجام این حرکت تردمیل را بر روی سرعت کم قرار دهید و همانند حالت قبل در انتهای صفحه تردمیل بایستید.پاهای خود را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید و دسته های تردمیل را بگیرید، با حرکت صفحه تردمیل به سمت جلو بپرید در این پرش باید زانوی شما خم و باسن تان به سمت پایین باشد.دوباره به عقب برگشته و این حرکت را چندین بار تکرار کنید در این وضعیت بدن شما حالت اسکوات دارد.
این تمرین سبب بالا رفتن تعداد ضربان قلب،درگیری عضلات پایین تنه و افزایش سرعت دویدن می شود.

3-شنا با حرکت عرضی دستها بر روی تردمیل

تردمیل را بر روی سرعت کم تنظیم کنید، کنار دستگاه قرار گرفته و دستهایتان را بر روی صفحه تردمیل قرار دهید و حرکتی همانند شنا سوئدی به خود بگیرید وقتی تردمیل شروع به حرکت کرد، دستهای خود را مدام جابه جا کنید همانند حرکتی که با پاهای خود بر روی تردمیل انجام می دهید و همزمان حرکت شنا را نیز اجرا کنید. دستها در حین این حرکت رو به جلو و شنا از قسمت آرنج خم می شوند.

اجرای این تمرین سخت است و نیاز به تکرار و تمرکز دارد. اما انجام آن برای تقویت قسمت فوقانی بدن از جمله دستها، کتف، آرنج و قفسه سینه بسیار موثر است.بهتر است که این تمرین را تا جایی که می توانید انجام داده و به مرور زمان مدت و تعداد دفعات آن را بیشتر کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :