تردمیل و تاثیر آن در کالری سوزی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای کاهش وزن افراد، بهترین راه انجام ورزش های ایروبیک یا هوازی می باشد. با انجام این ورزش ها به شیوه درست می توانید به میزان زیادی در کالری سوزی و کاهش وزن موفق شوید.این ورزشها بر روی عملکرد قلب و عروق تاثیر مثبتی دارد و سبب بالا رفتن تعداد ضربان قلب و افزایش اکسیژن مصرفی می شود و به دنبال آن کالری سوزی به همراه دارد.

تردمیل یکی از راههای خوب و سبک برای انجام ورزشی هوازی ست که علاوه بر کالری سوزی سبب تقویت عضلات و استحکام بافت ماهیچه ها می گردد.همانطور که می دانید ورزش ایروبیک ورزشی ست که در یک مدت زمان خاص و با ریتم مشخصی و طی دوره ای طولانی انجام شود.

شما می توانید در هنگام استفاده از تردمیل به یک موسیقی مناسب با فضای ایروبیک گوش دهید تا با انرژی و به شکل متناسبی بر روی تردمیل راه بروید یا بدوید و از مزایای یک ورزش شاد ایروبیک برای کاهش وزن خود بهره مند شوید. اگر به شیوه صحیح از تردمیل استفاده کنید و تمرین با شدت متوسط رو به بالا انجام دهید در مدت زمان یک ساعت می توانید در حدود 600 کالری مصرف کنید.به علاوه استفاده از تردمیل برای افرادی که در شیوه راه رفتن و دویدن خود و نحوه گام برداشتن دچار مشکلاتی می باشند، بعد از مدتی آن را اصلاح کرده و سبب بهبود وضعیت اندام های حرکتی آنها میشود.

استفاده از تردمیل همچنین باعث تقویت اندام های تنفسی شده و قسمتهایی از بدن که بیشتر از اندام های دیگر تجمع بافتهای چربی دارند را تحت تاثیر قرار می دهد و سبب شکستن این بافتهای چربی میشود که در طولانی مدت کاهش حجم توده های چربی را به دنبال دارد.

برای افرادی که توانایی دویدن بر روی تردمیل را ندارند و یا به دلیل مشکلاتی در ناحیه زانو خود قادر نیستند با شدت بالای تردمیل ورزش کنند نیز باید بگوییم که تنها راه رفتن بر روی این دستگاه به مدت یک ساعت 360 کالری مصرف می کند و انجام این شیوه ساده استفاده از تردمیل در طولانی مدت سبب کاهش وزن و در پی آن دستیابی به تناسب اندام می شود.شما می توانید با تنظیم شیب دستگاه بر روی 2 درجه پیاده روی در بیرون از منزل را بر روی تردمیل تان شبیه سازی کنید. همچنین گاهی برای سخت تر کردن تمرین خود می توانید با بالا تر بردن شیب دستگاه در وضعیتی شبیه به تپه نوردی تمرین کنید و کالری بیشتری مصرف نمایید.

گاهی اوقات انجام ورزش های تکراری به طور دائم سبب می شود تا انجام مکرر این تمرینات نتیجه مطلوب را برای شما نداشته باشد، زیرا پس از مدتی بدنتان به یک شیوه خاص ورزش کردن عادت میکند و در مقابل آن مقاوم می شود.پس سعی کنید هر از چندگاهی تغییراتی در سبک تمرین خود ایجاد کنید برای مثال سرعت دستگاه یا شیب آن را تغییر دهید یا با یک برنامه تمرینی دیگر ورزش کنید.

همچنین بسته به شدت تمرین شما ترکیبات غذایی با سرعتهای متفاوتی مصرف می شوند.مثلاً هرچه شدت تمرینات بالاتر باشد میزان از دست دادن کربوهیدرات در بدن بیشتر است.انجام تمرینات هوازی با شدت میانه چربی سوزی را افزایش می دهد.بنابراین بر اساس رژیم غذایی خود و هدف شما از کاهش وزن در مناطق مختلف بدن باید برای دستیابی به نتیجه بهتر شدت تمرینتان را مشخص کنید.

بسته به ویژگی بدن اشخاص مختلف میزان تعرق در آنها متفاوت است، برخی افراد میزان تعرق بیشتری دارند و اگر در طول تمرین به میزان کافی از آب استفاده نکند وزن آنها به صورت کاذب کم می شود و این اصلاً برای بدن خوب نیست. در واقع میزان تعرق بیشتر نشان از کاهش وزن نمی باشد بلکه باید در هنگام ورزش کالری از دست دهید تا به کاهش وزن دست یابید.البته عرق کردن در طول تمرین مفید می باشد و سبب متعادل شدن دمای بدن فرد می گردد اما برای جبران آب از دست رفته بدن حتماً باید در طول تمرین به میزان مناسب آب بنوشید تا این از دست دادن آب بدن جبران شود و اکسیژن رسانی به اندام ها در طول تمرین نیز بهتر صورت گیرد.

امروزه اکثر تردمیل ها دارای مانیتوری هستند که در آن میزان کالری مصرفی، سرعت، مسافت، تعداد ضربان قلب و زمان را نمایش میدهد و شما با بهره گیری از این اطلاعات و مقایسه و تحلیل آنها در طول چند تمرین بهترین شیوه انجام ورزش را برای خود انتخاب کنید و با پیروی از ان زودتر به نتیجه دلخواهتان برسید.

همانطور که قبلاً هم گفتیم برای افرادی که با هدف کاهش وزن ورزش می کنند بهترین انتخاب ورزش های هوازی ست برای اینکه از تمرین هوازی خود نتیجه بهتری بگیرید خوب است که آن را تا حدود 45 دقیقه ادامه دهید.برای افرادی که انجام 45 دقیقه تمرین در یک نوبت برایشان مشکل می باشد می توانند آن را در سه قسمت انجام دهند و در بین تمرینات خود از دراز نشست یا تمرینات دیگری نیز استفاده کنند به این ترتیب در شیوه ورزش خود تنوع نیز ایجاد کرده اند.

انجام ورزش بلافاصله قبل و بعد از غذا خوردن هرگز توصیه نمی شود.شما می توانید دو ساعت قبل از شروع ورزش یک غذای سبک میل نمایید و حدود نیم ساعت پیش از تمرین مقداری میوه بخورید تا از ضعف شما در طول تمرین جلوگیری کند.

انجام ورزش حدود 5 تا 6 روز در هفته و در هر نوبت به مدت حداقل سی دقیقه به میزان چشم گیری برسلامتی بدن شما تاثیر گذار است و شما پس از سه ماه از شروع ورزش خود متوجه این تغییرات می شوید.این تغییرات غیر از تاثیر در وزن شما از لحاظ روحی و سلامت جسمی برای شما بسیار مفید می باشد.امروزه پی بردن افراد به فواید ورزش، انجام آن را به یکی از اصول اصلی زندگی و از برنامه های روزمره آنها تبدیل کرده است که حذف آن از زندگی بسیاری از افراد غیر ممکن می باشد.پس شما هم با خرید یک دستگاه تردمیل و استفاده از آن شیوه بهتری از زندگی و سلامتی را تجربه کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :