تردمیل و اسکی فضایی چه تفاوتی با هم دارند

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 15 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسکی فضایی نوعی از دستگاه های هوازی به شمار می رود که تمامی عضلات بدن را تحت الشعاع قرار می دهد . دستگاه اسکی فضایی سیستم قلب و عروق و در کل تنفس را برای بالابردن کارایی قلب و ریه تقویت می کند . همچنین دستگاه اسکی فضایی راهی ساده و پیشرو برای کاهش وزن و سوزاندن کالری های لازم بدن می باشد . استفاده مداوم از این دستگاه بر خلاف تردمیل ، میزان ظرفیت قلب را به سرعت بالا می برد و تمامی بدنتان را به تحرک وا می دارد . تفاوتی آشکار که در این دو دستگاه وجود دارد این است که شما از الپتیکال می توانید که به طور مداوم و هر روز استفاده نمائید و آسیب هایی که از راه رفتن و دویدن به بدنتان وارد میشد به هیچ عنوان به سراغتان نیایند . 

امروزه لوازم ورزشی مکانیکی و الکترونیکی مدرن برای تمرین های هوازی فراهم شده است . تردمیل و اسکی فضایی دو دستگاهی هستند که هم اکنون چه در منازل و چه در باشگاه ها خیلی پر کاربرد و ورزش هوازی محسوب می شود . این گونه وسایل ورزشی بر روی سیستم قلبی-عروقی خیلی موثر بوده و روشی مناسب برای کاهش وزن و سوزاندن چربی های اضافی بدن می باشد . اما در این مقاله به تفاوت این دو وسیله ورزشی می پردازیم .

تردمیل نیاز به تجهیزات خاصی در کل ندارد ، شما فقط با پوشاندن یک کفش در پاهایتان خیلی آسان می توانید ، به ورزش با تردمیل بپردازید و در الپتیکال به غیر از بالا تنه خود همچنین می توانید پایین بدن خود را نیز تقویت نمائید . تردمیل نوعی ابزار ورزشی است که دارای شیب بوده و شما می توانید این مورد در طبیعت نیز امتحان نمائید ، همانند بالارفتن از کوه و حتی سراشیبی تپه ای می ماند ، با اسکی فضایی شما تمام عضلات پا را در گیر کرده و باعث تقویت آن می شوید . شباهتی که هر دو دستگاه دارند ، این است که برای سوزاندن کالری و کاهش وزن همسو هستند .

در دستگاه اسکی فضایی شما از سختی تعادل رنج می برید اما این موضوع در تردمیل حل شده است . زیرا شما در اسکی فضایی در حالت معلق به سر می برید و پدال های آن این جکم را اجرا کرده اند . حتی یک تفاوت مشهود دیگری که در این دو ابزار ورزشی هوازی وجود دارد کالری مصرفی حاصل از آن است که در تردمیل این مورد بیشتر به نظر می رسد.

انواع مختلف تجهیزات ورزشی اعم از تردمیل و اسکی فضایی در فروشگاه اینترنتی هایپر جیم با شرایط ویژه برای رفاه حال کاربران گرامی فراهم شده است . 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :