تردمیل راهی به سوی لاغری

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 15 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی وسایلی برای آسایش بیشتر کاربران و ورزشکاران به وجود آمده تا ورزشکاران گرامی به سادگی بتواندد ورزش را در منزل و یا باشگاه ورزشی خود انجام دهند . تردمیل ابزار ورزشی ست که همین پیشرفت علم و فناوری به وجود آمده است و در اختیار ورزشکاران قرار گرفته است . تمامی کاربران با استفاده تردمیل می توانند ساعت ها راه بروند بدون آنکه مسافت خاصی را طی کنند . به همین دلیل به تردمیل دو درجا نیز می گویند.تردمیل وسیله ای ست که ورزش کردن و پیاده روی را ساده تر کرده است و امکان استفاده از آن برای هرکسی در منزل و به سادگی ایجاد شده است.

تردمیل ابزار ورزشی بسیار پرطرفداری است که به وسیله چرخش تسمه، باعث حرکت دستگاه شده و شخص می تواند بر روی آن پیاده روی کند . تردمیل برای شما فضایی ورزشی فراهم کرده و باعث این می شود که شما در فضایی کم تمرین خود را به سرانجام برسانید . تردمیل ها بر دونوع تردمیل موتور دار و تردمیل بدون موتور است . در نوع بدون موتور که معمولا امروزه استفاده از آن منسوخ شده است . دست آخرصفحه نقاله تردمیل با نیروی وزن و تمام انرژی ورزشکار به حرکت در می آید .

بنابراین استفاده از آن سختتر و نیاز به تلاش بیشتری دارد.قیمت این تردمیل ها ارزانتر از نوع موتور دار آنهاست و از لحاظ وزن نیز سبکترند و به فضای کمکتری نیاز دارند البته دامنه انجام تمرینات با استفاده از تردمیل بدون موتور محدود می باشد و با استفاده از آن تنها می توان به تقویت ماهیچه ها و عضلات پا پرداخت.اما تردمیلهای موتور دار برخلاف نوع بدون موتور آن با استفاده از انرژی موتور دستگاه، صفحه آن را وادار به حرکت می کند به همین دلیل کار با آن برای کاربر ساده تر است و اکثر افراد تمایل بیشتری به استفاده از آن دارند.

یکی از خاصیت هایی که این تردمیل هایی برقی با خود دارند ، در درون دستگاه تردمیل برنامه ای از پیش تعیین شده برای کاربران معین شده تا علاوه بر ورزش به سرگرمی خود نیز برسند. این گونه تردمیل ها نیز قابلیت پخش موسیقی را نیز دارند تا کاربر زمانی که در حال دویدن بر روی آن است از قابلیت پخش موسیقی برخوردار باشد . تقریبا تمامی تردمیل های موتور امکان تنظیم شیب را دارند که به راحتی کاربران شیب مورد نظر خود را تنظیم نمایند . همچنین اغلب تردمیل های موتوردار امکان تنظیم شیب را دارند که برخی از آنها به صورت دستی و برخی دیگر بطور اتومات تنظیم می شوند.به این ترتیب با استفاده از آن می توانید کار با دستگاه را برای خود متنوع تر کنید و با استفاده از تمرینات چالشی به تقویت اندام های خود بپردازید.

تردمیل های برقی معمولاً دارای یک صفحه نمایش كامپیوتری هستند كه می توانند تعداد ضربان قلب شما را در طول تمرین نمایش دهد و شما با استفاده از آن می توانید برنامه مناسب ورزشی را برای انجام تمرینات خود انتخاب کنید.همچنین این نمایشگر قابلیت نمایش سرعت، مسافت، مدت زمان و میزان کالری مصرفی شما در طول تمرین را دارد تا بتوانید تمرینات خود را به طور دقیق کنترل کنید و بطور آکادمیک به انجام ورزش بپردازید. به علاوه استفاده از برنامه های از پیش تعیین شده این دستگاهها که اغلب برنامه های تناسب اندام و کاهش وزن هستند و برخی از آنها نیز برنامه های بالا بردن آمادگی جسمی بدن میباشند میتواند به شما کمک کند تا از انجام تمرینات تکراری پرهیز نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :