تاثیرات باور نکردنی ماساژ

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 4 مهر 1395 در ساعت 14 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اغلب مواقعی که ما سر درد داریم به طور ناخود آگاه شروع به ماساژ دادن شقیقه ها و پیشانی خود می کنیم و حتی هنگامی که قسمتی از بدنمان درد می کند یا حتی دچار گرفتگی عضلات می شویم آن محل را ماساژ می دهیم . و سپس پس از کمی ماساژ حس راحتی و ریلکسی به ما دست می دهد و می توان به سادگی نفس بکشیم و کاملا خستگی یک روز پر تنش از بین می رود .

- ماساژ دادن کف پا موجب کاهش مصرف مسکن می شود :

ماساژ دادن کف پا لازمه یک مهارت و تخصص لازم بوده و به همین سادگی هر شخصی نمی تواند این کار را انجام بدهد و اثر درست و بالقوه را بر روی بدن بگذارد .جهت ماساژ درمانی کف پا می توان کتاب های آموزشی که در این باره نوشته شده است را مطالعه نمایید تا به وسیله آن بخشی از نیازتان را رفع کرده و دردتان را تسکین نمایید . همین موضوع باعث می گردد که دیگر مثل قبل از داروهای مسکن و آرامبخش هم استفاده ننماید و مقدار مصرف دارو کاهش یابد . اگر سردرد و یا تنگی نفس دارید و یا درد های مفصلی واسترس و اضطراب دارید آن گاه می توان از تکنیک های ماساژ کف پا استفاده نمایید .

- کدام قسمت از اندام های بدن به کدام ناحیه از کف پا ارتباط دارد ؟

ماساژ دادن قسمت پای چپ به اندام وعضلات سمت چپ بدن و ماساژ قسمت راست پا مربوط به اعضای ناحیه راست بدن می باشد. جهت رفلکس کف پا حالت های متفاوتی از اندام در قسمت کف پاها طراحی گردیده است . به همین خاطر رفلکس درمانی صورت می گیرد . یکی از روش ها ماساژ انگشتان پا می باشد که بر قسمت سر و گردن و پایانه های عصبی و همچنین پیشانی اثرات مطلوبی می گذارد . ماساژ درمانان برای آنکه میزان درد را در این منطقه بتوان تسکین داد به وسیله نوک انگشت شست و انگشت سبابه دست به شکلی که میزان فشار محکم و همچنین درونی باشد اما آزاردهنده نباشد آن قسمت ها را ماساژ می دهند.همچنین میزان عملکرد حس بینایی ، شنوایی و بویایی و همچنین عملکرد مغز نیز با ماساژ دادن این نواحی تقویت می گردد.

قسمتی پایین تر از انگشتان پا دقیقا بر روی محل سینه پا که شامل گوشتی ترین قسمت کف پا و دارای نقاطی است که با ماساژ دادن آن قسمت ها فعالیت قلب و تنفس و ریه بهتر شده و تمام اشخاصی که دارای درد قلب می باشند و همچنین با مشکلات تنفسی همانند تنگی نفس ، آسم و همچنین حساسیت های تنفسی روبرو هستند این امر مطلوب می باشد . قسمتی پایین تر از این ناحیه تمام مناطق مرتبط با معده، کبد و کلیه قراردارند که چنانچه این قسمت ها را ماساژ دهید باعث سم زدایی بدن و هضم بسیار بهتر غذا می شود. بالاتر از پاشنه پا در دو ناحیه کف پا قسمت هایی وجود دارد که به روده و مثانه مربوط است .

چنانچه این قسمت های گفته شده را ماساژ دهید هم عملکرد مثانه بهتر شده وهم موجب رفع یبوست و بالارفتن حرکت روده بزرگ و کوچک می شود . پاشنه پا شامل کمربند بسیار باریک می باشد که کاملا به قسمت اعصاب و رگ سیاتیک بدن متصل می باشد و همچنین ماساژ این ناحیه تاثیرات بسیار زیادی بر روی سیاتیک دارد . این رگ عصبی که از ناحیه ساق پا تا کمر کشیده شده زمانی که گرفتگی ( اسپاسم ) صورت می گیرد علاوه بر آنکه درد در آن منطقه شدید می باشد موجب بروز اختلالاتی در حرکت نیز می گردد . لذا با ماساژ دادن این قسمت درد سیاتیک کمتر می شود و به التیام گرفتگی هم کمک بسیار خوبی می کند.

- همیشه از سنگ پا استفاده نمایید :

سلامت پای خود را حفظ نمایید. همواره پاهای خود را به وسیله سنگ پای مناسب برای پوستتان تحریک کرده و سنگ پا بکشید . این کار موجب می شود تا پاهایتان تحریک شده و از تاثیرات مطلوب این کار بهره ببرد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :