بهبود بیماران پارکینسونی با دوچرخه ثابت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 14 : 28 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروز می خواهیم از تاثیرات مثبت دوچرخه ثابت بر روی بیماران پارکینسونی صحبت کنیم. در کل این وسیله هوازی برای افراد سالم نیز از فواید بسیاری برخوردار است، زیرا شما با روزانه 10 دقیقه رکاب زدن بر روی دوچرخه ثابت علاوه بر تناسب اندام، سلامت قلب و عروق خود را تضمین می نمایید. این ورزش هوازی تاثیرات زیادی در روحیه افراد دارد و همچنین تمرین با آن مهیج است، پس سعی کنید روزانه تمرینات خود را با این وسیله ادامه دهید.

بیماری پارکینسون مختص به سن خاصی نبوده و ممکن است در افراد جوان یا پیر بروز کند، اما شما به راحتی می توانید با ورزش کردن روزانه خود از ابتلا به بروز آن پیشگیری نمایید، زیرا پارکینسون به دلیل از بین رفتن رشته ای از سلول های عصبی بوجود می آید و ورزش کردن باعث خواهد شد، این سلول ها تقویت شده و از نابودی آن ها جلوگیری کند.تمرین بر روی دوچرخه ثابت عمل اکسیژن رسانی به مغز و سایر اعضای بدن را تسریع می بخشد و فعالیت بدن را بیشتر می کند.

بیماری پارکینسون به دلیل از بین رفتن سلول های ترشح کننده دوپامین در بدن بوجود می آید، که یک انتقال دهنده عصبی است. در واقع این مشکل یک نوع اختلال عصبی است که به مغز آسیب می رساند. در سر تا سر دنیا نزدیک به 10 میلیون نفر از این بیماری رنج می برند که علائم آن لرزش دست و پا در هنگام استراحت یا فعالیت، کند شدن حرکات، خشک شدن عضلات دست و پا و سایر قسمت های بدن و همچنین نداشتن تعادل است. در اکثر مواقع این بیماری همراه با آلزایمر یا زوال عقل بروز می کند که قابل پیشرفت نیز می باشد.

در درمان یا بهبود بیماری پارکینسون با دوچرخه ثابت طی تحقیقات به عمل آمده، دانشمندان دریافتند که بیمار با سریع رکاب زدن بر روی دوچرخه ثابت،روند بهبود خود را تسریع می کند و هرچه سرعت خود را حین استفاده از دستگاه بالا ببرد، در درمان زودتر خود قدم برداشته است.

بر اساس این تحقیقات مشخص شد رکاب زدن سریع موجب افزایش گردش خون و رساندن اکسیژن بر نقاط مختلف بدن به خصوص مغز می شود. این نتایج با آزمایش بر روی چند بیمار پارکینسونی قطعی شد که به مدت 8 هفته ادامه داشت، پس از آن با انجام ام آر ای مشخص شد، افرادی که با سرعت بالاتر رکاب می زنند توانستند کنترل بیشتری بر تعادل خود داشته و تا حدودی سلامتی شان را بازیابند.

دانشمندان همچنین در یافتند با رکاب زدن بر روی دوچرخه ثابت آن قسمت از مغز که موجب اتصال قشر حرکتی در بدن را به عهده دارد و در ناحیه کناری تالاموس می باشد، سریع تر عمل خواهد کرد و باعث کنترل پارکینسون می شود.

تمرینات با دوچرخه ثابت در درمان بیماری پارکینسون یک روش کم هزینه و البته موثر است که بیمار حداقل باید به مدت 30 دقیقه در روز با سرعت بالا بر روی دوچرخه ثابت رکاب بزند. گرچه روند بهبود در همه یکسان نیست و ممکن است در برخی افراد درمان زودتر انجام شود، ولی در هر صورت تاثیرات مثبت خود را بر روی بیماران پارکینسونی خواهد داشت.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :