با کمک تردمیل شکمی صاف برای خود بسازید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 19 اسفند 1396 در ساعت 14 : 7 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

شکمی صاف، تخت و عضلانی از آرزوهای اکثر افراد است. برای رسیدن به این هدف تلاش های زیادی انجام می دهیم و گاهی حتی با گرفتن رژیم های غیراصولی به سلامتی خود نیز آسیب می رسانیم، ولی بهتر است این را بدانید برای رسیدن به تناسب اندام و شکمی صاف و بدون چربی باید اصولی را رعایت کرده و البته اجرا کنید که در ادامه این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

می دانید که تغذیه سالم در کنار ورزشی مناسب و اصولی ما را به سمت سلامتی و تناسب اندام سوق می دهد. انتخاب های غذایی مناسب به شما کمک خواهد کرد تا قدرت بیشتری کسب کنید و بتوانید با انجام تمرینات و ورزش های مفید چربی های اضافی را از بدنتان بیرون کرده و جا را برای افزایش حجم عضلاتتان باز کنید و عضلات بدنتان را بسازید.

برای پرورش دادن عضلات می دانید که باید در ابتدا با بالا بردن سوخت و ساز چربی های بدن را از بین ببرید. مربیان در باشگاه ها به ورزشکاران حرفه ای توصیه می کنند که در ابتدای شروع ورزش خود تمرینات هوازی انجام دهند و با دستگاه های هوازی مدت زمانی ورزش کنند.

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که زمانی برای باشگاه رفتن ندارید، بهتر است برای خانه دستگاه هوازی مانند تردمیل، دوچرخه ثابت یا اسکی فضایی تهیه کنید و روزانه مدت زمان مشخصی را به انجام دادن تمرینات با این لوازم ورزشی اختصاص دهید.

دستگاه های هوازی امروزی دارای برنامه های از پیش تعیین شده مناسبی هستند که با انتخاب هر یک از آنها می توانید تمرینات را به صورت اصولی و البته حرفه ای در خانه بدون نیاز به مربی انجام دهید و شاهد نتایج خوبی در بدنتان باشید.

تردمیل های جدید دارای قابلیت تغیر شیب نیز هستند به شما کمک می کنند تا با افزایش شیب بتوانید چربی های شکم و ران ها را با سرعت بیشتری آب کنید. در موقع غذا خوردن نیز حواستان باشد تا با خوردن غذاهای مضر اثرات خوب تمرین را از بین نبرید.

زمانی که تغذیه درستی نداشته باشید و ورزش روزانه خود را انجام ندهید سبب می شود چربی های اضافی در بدن مخصوصا قسمت شکم تان جمع شوند.

غذاهای دیر هضم نخورید، زیرا برای مدت طولانی تری در بدن شما باقی مانند و باعث شکم درآوردن شما می شوند. غذاهای دیر هضم باعث می شوند معده برای هضم آنها با مشکل مواجه شود و شما برای مدت زمان طولانی نفخ داشته باشید و اذیت شوید.

سبزیجات برای طراوت و شادابی بدن مفید هستند، اما سعی کنید این مواد را به صورت خام مصرف نکنید تا برای مدت طولانی در بدنتان باقی نمانند و باعث باد کردن شکم تان نشوند. سعی کنید سبزیجات سفت را حتما آب پز کرده تا کمی نرم شده و راحت تر قابل هضم باشند و سپس آنها را میل کنید.

مصرف روزانه غلات و نان های کامل را فراموش نکنید، زیرا علاوه برفواید بسیار زیادی که دارند سبب آب شدن چربی ها و سرعت بخشیدن به این کار در بدن ما می شوند.

شیرینی ها زود هضم هستند، ولی این مواد با سرعت بیشتری به چربی تبدیل می شوند و برای شما دردسر ساز خواهند بود. آب نبات ها، انواع شرینی های تر و خشک، بستنی ها و ... جزو این دسته هستند و باید در مقدار خوردن آنها دقت کرد.

نوشیدنی های الکلی و گازدار مصرف نکنید و تا می توانید نوشیدن آب را جزو واجبات هر روز خود قرار دهید و حتما در طی روز حداقل 1.5 لیتر آب بنوشید تا علاوه بر هیدراته شدن بدنتان میزان سوخت و ساز در بدن نیز افزایش پیدا کند.

فعالیت خود را در طی روز بالا ببرید حتی در مواقعی که ایستاده اید بی حرکت نباشید و عضلات خود را به حرکت وادار کنید تا به خانه برسید و بتوانید پیاده روی روزانه خود را انجام دهید و کالری بسوزانید.

چای سبز بنوشید که این نوشیدنی کافئین و آنتی اکسیدان دارد و علاوه بر رساندن مواد مغذی به بدنتان می توانید به چربی سوزی نیز کمک زیادی کند. چای سبز به شما کمک می کند تا علاوه بر سوزاندن چربی های اضافی بدنتان بتوانید عضلاتتان را نیز پرورش دهید وعلاوه بر صاف شدن شکم تان عضلات آن را نیز سفت کنید. کافئین چای سبز به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی خستگی روزانه را از تن بیرون کنید و قادر باشید در مدت زمان بیشتری ورزش انجام دهید.

جالب است بدانید آنتی اکسیدان در چای سبز باعث می شود بدن در زمان انجام دادن تمرینات ورزشی بیشتر اکسیژن مصرف کند و در نتیجه شما بیشتر عرق کنید و مواد سمی بیشتری نیز از بدنتان خارج شود.

مصرف کربوهیدرات های پیچیده مانند: غلات های کامل را نیز فراموش نکنید. غلات کامل فیبر زیادی دارند و با مصرف محدود آنها می توانید به آب شدن چربی های شکمی نیز کمک زیادی کنید. غلات به شما کمک می کنند برای مدت طولانی تری احساس گرسنگی نکنید و ولع خوردن نداشته باشید.

و در پایان به یاد داشته باشید که برای خلاص شدن از انباشتگی چربی در دور شکم تان بهتر است استرس را نیز از خود دور کنید. زمانی که سطح استرس در بدن شما بالا می رود بدن هورمونی به نام کورتیزول ترشح می کند که سبب افزایش میزان گرسنگی و در نهایت چاقی شما می شود.

برای دور کردن استرس از خودتان بهتر است هر روز برای چند دقیقه هم که شده چشم های خود را ببندید و با آرامش کامل افکار منفی را از خود دور کنید. ورزش کردن، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه، استفاده از غذاهای سالم و انجام دادن ورزش را فراموش نکنید و از همه مهم تر خواب مناسب و به اندازه ای داشته باشید تا هورمون کورتیزول در حد اعتدال خود باقی بماند و ما را دچار مشکل نکند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :