اسکی فضایی یک دستگاه ورزشی ساده اما تاثیر گذار

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 11 دی 1395 در ساعت 12 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسکی فضایی دستگاهی ست که با استفاده از آن می توان به انجام ورزشهای هوازی پرداخت.در زمان انجام این ورزش پاهای شما از پدال دستگاه جدا نمی شوند، به همین دلیل الپتیکال کمترین فشار را به مفاصل تان به ویژه در قسمت زانو وارد می کند.اکثر اسکی فضایی ها دارای 2 جفت دستگیره ثابت و متحرک می باشند که اگر در زمان ورزش با آن دستگیره های متحرک را بگیرید در این صورت اندام های فوقانی شما نیز در این فعالیت ورزشی شرکت می کند و در نتیجه سبب بالا رفتن میزان کالری مصرفی شما و دستیابی سریعتر به کاهش وزن می شوید. بنابراین اسکی فضایی بر خلاف بسیاری از تجهیزات ورزشی دیگر سبب فعالیت اندام های بالا تنه و پایین تنه کاربر به طور همزمان می شود و تناسب اندام را به همراه دارد.

اسکی فضایی بر روی عضلات اصلی پاهای شما تاثیر زیادی دارد و سبب خوش فرم شدن پاهایتان می شود. البته باید پیش از استفاده از اسکی فضایی برای جلوگیری از فشار و آسیب به اندامها بدنتان را گرم کنید.گرم کردن سبب افزایش دمای بدن و آمادگی ماهیچه هایتان می شود. شما می توانید برای گرم کردن از خود دستگاه اسکی فضایی استفاده کنید به این ترتیب که تمرین را به آهستگی آغاز کنید و حدود 3 تا 5 دقیقه همین روال را ادامه دهید؛ سپس می توانید به انجام تمرینات خود بپردازید.انجام ورزش های هوازی سبب افزایش اکسیژن رسانی به بدن شما می شود و موجب می گردد تا چربی سوزی در بدنتان بالا رود که هم سبب لاغری شما می شود و هم خون رسانی به اندام های بدن بهتر صورت گیرد و سوخت و ساز شما بالا می رود.

انجام تمرینات کاردیو مانند الپتیکال سبب بهبود وضعیت قلبی عروقی در افراد می شود و احتمال بروز سکته و بیماری هایی از این قبیل را کاهش می دهد.این نوع از تمرینات سبب تقویت ماهیچه های قلبتان می شود و سبب می گردد که در هر پمپاژ خون بیشتری به اندام های شما برسد.اگر می خواهید بر روی پایین تنه خود کار کنید و تمرکزتان را بر روی این قسمت ها بگذارید دستگیره را رها کنید و اجازه دهید تا پدال های دستگاه فقط بوسیله قدرت و فشار پایتان به حرکت در آید.این روش فشار بیشتری به عضلات پا وارد می کند و موجب تقویت عضلات این ناحیه می گردد.

اگر مقاوت دستگاه را بالا ببرید به این طریق ورزش تپه نوردی را شبیه سازی می کنید که این سبب درگیری بخش دیگری از عضلات پایتان می شود.دقت کنید که در طول تمرین وزن پا باید بر روی سینه پا و پنجه شما باشد نه بر روی پاشنه.شما می توانید با استفاده از اسکی فضایی به انجام تمرین قدرتی نیز بپردازید به این ترتیب که مقاومت دستگاه را بر روی عدد 7 یا 8 تنظیم کنید و حدود 5 دقیقه در این مقاومت تمرین کنید.ترکیب تمرینات قدرتی و استقامتی موجب سفت شدن عضلات شما و افزایش میزان چربی سوزی می شود.افزایش مقاومت اسکی فضایی عضلات چهار سر و ساق پایتان را تقویت می کند. شیب دستگاه نیز متغیری ست که موجب افزایش شدت تمرین می شود و گاهی نیز می توانید از آن استفاده کنید.

اگرمی خواهید بر قسمت بالاتنه خود تمرکز کنید، دستگیره ها را در دستانتان بگیرید و از این طریق حرکت پدال ها را با دستان خود کنترل کنید.در این حالت پاهای شما باید کمی شل باشد و شما بیشتر با بهره گیری از قدرت دست خود و عقب و جلو کردن دسته ها موجب حرکت پدال ها شوید.این روش را به مدت 5 دقیقه ادامه دهید و بر روی دست ها و بالا تنه تان تمرکز کنید. این کار موجب تقویت عضلات سینه، بازو و سایر قسمت های بالا تنه شما می گردد.

وقتی که بیشتر با استفاده از دست های خود پدال اسکی فضایی را حرکت می دهید سعی کنید مقاومت آن را بر روی 7 یا 8 درجه تنظیم نمایید.البته اگر تازه کار هستید در ابتدا باید به آمادگی جسمانی لازم برسید سپس مقاومت دستگاه را افزایش دهید. تعیین سطح و شدت تمرین وابسته به آمادگی جسمانی شخص است یعنی هر چقدر ورزشکار بدنی آماده تر داشته باشد، می تواند تمرینات خود را شدید تر نماید.

انجام دادن تمرینات ورزشی بیشتر موجب افزایش سطح آمادگی جسمانی شما می شود. بهترین روش برای انجام ورزش های هوازی بهره گیری از تمرینات تناوبی (اینتروال) می باشند.در این شیوه گاهی شدت تمرینات افزایش می یابد و گاهی نیز پایین تر است به این ترتیب ضربان قلب شما در نوسان می باشد.با استفاده از این روش شخص دیرتر احساس خستگی می کند بنابراین می تواند به مدت طولانی تری ورزش نماید بدون اینکه فشار زیادی را متحمل شود به این ترتیب قلب شما زمانی برای استراحت پیدا کرده و فشار جسمی و روحی کمتری به شخص وارد می کند.

استفاده از پدال معکوس اسکی فضایی، سبب تقویت عضلات پشت پای شما می شود و موجب ایجاد تنوع در تمرینات می گردد.شما می توانید در هر تمرین خود با الپتیکال ده دقیقه را به استفاده از پدال معکوس اختصاص دهید و در انتهای تمرینات نیز به مدت 5 دقیقه به سرد کردن بدن بپردازید و آهسته پدال بزنید و در انتها با انجام چند حرکت کششی تمرین خود را پایان دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :