اسکی فضایی و تاثیر آن بر ماهیچه های همسترینگ

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 11 دی 1395 در ساعت 12 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسکی فضایی یکی از تجهیزات ورزشی فیتنس می باشد که از شبیه سازی و ترکیب ورزشهایی نظیر اسکی، دوچرخه سواری و پیاده روی ایجاد شده است.این دستگاه یک تمرین هوازی مفید و عالی برای بدن شما می باشد و استفاده از آن یک تمرین ورزشی کامل محسوب می شود.بد نیست بدانید که این ورزش قلبی-عروقی در مقایسه با بسیاری از تجهیزات ورزشی دیگر فشار بسیار کمی بر مفاصل شما خصوصاً در ناحیه زانو وارد مینماید، به همین خاطر استفاده از آن به افراد به ویژه کسانی که در ناحیه زانو و مفاصل خود دچار مشکلاتی هستند توصیه می گردد.این ورزش همچنین بیش از سایر تمرینات ورزشی سبب تقویت ماهیچه های قسمت پشت ران (همسترینگ) میشود.بنابراین دستگاهی مناسب برای تقویت عضلات این نواحی ست و از این حیث دارای مقام اول می باشد.

در دنیای امروز به دلیل شیوه زندگی ماشینی و نحوه کار اشخاص، تعداد افرادی که در سنین مختلف از کودکی تا پیری به جهت کمی فعالیت بدنی به درد و ضعف ماهیچه های همسترینگ مبتلا می شوند کم نیست.این افراد پس از اینکه به مدت طولانی مینشینند، زمانی که می خواهند بلند شوند یا شیوه نشستن شان را تغییر دهند در پشت پاهای خود دچار احساس درد می شوند.بنابراین برای رفع این مشکل یا پیشگیری از آن باید از الپتیکال استفاده کنند.

برای دستیابی به یک حس خوب و نتیجه مطلوب در هنگام کار با الپتیکال قبل از شروع تمرین کفش ورزشی مناسبی به پا کنید.پس از آن بر روی دستگاه بایستید؛ شیوه قرار گیری شما بر روی دستگاه باید به گونه ای باشد که سرتان به سمت جلو بوده و به روبرویتان نگاه کنید.شانه های خود را به سمت عقب دهید و در طول مدت تمرین عضلات شکم را منقبض کنید و به جای تکیه کردن به دسته های الپتیکال وزنتان را به شکل مساوی بر روی کل بدن تان تقسیم کنید تا از میزان فشار بر روی دستان شما کاسته شود.

شما همچنین می توانید از دستگاه اسکی فضایی جهت گرم کردن بدن و قویتر کردن ماهیچه های خود استفاده کنید و با به کارگیری این ورزش ایروبیک تعداد ضربان قلب تان را بالا ببرید و از این طریق وضعیت قلبی عروقی خود را بهبود بخشید. بالا رفتن تعداد ضربان قلب موجب بهتر شدن گردش خون در سراسر بدن می شود و اکسیژن و مواد غذایی را راحت تر به اندام ها می رساند.

کسانی که بر اثر کمبود فعالیت دچار درد در ناحیه همسترینگ هستند با انجام ده دقیقه تمرین الپتیکال در روز می توانند از شر این مشکل خلاص شده و ماهیچه های قسمت ران خود را تقویت نمایند.

پس از مدتی استفاده از الپتیکال و دستیابی به آمادگی بدنی نسبی در تمرینات خود با اسکی فضایی از پدال معکوس دستگاه نیز استفاده نمایید.شما با این کار ماهیچه های بیشتری را در این فعالیت شرکت می دهید.همچین استفاده از شیب الپتیکال موجب می گردد که میزان فعالیت ماهیچه های همسترینگ شما بیشتر شود.

بنابراین برای دستیابی به نتیجه بهتر در کار با الپتیکال در آغاز پدال زدن را از سطح صاف شروع کنید و به آرامی شیب و شدت کار را افزایش دهید و در انتهای تمرینات نیز شیب و سرعت را کم کرده و بدنتان را سرد نمایید.بهتر است تا پیش از شروع کار با الپتیکال دفترچه راهنمای دستگاه را به طور کامل مطالعه کنید تا از تمام ابعاد کار با دستگاه مطلع شوید و بتوانید به بهترین و کاربردی ترین شیوه از آن استفاده نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :